آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۲۳
بازديد امروز: ۲۷۷۳
بازديد روز قبل: ۲۸۳۵
بازديد هفته: ۱۸۰۶۴
بازديد ماه: ۲۷۶۰۲
بازديد کل: ۶۲۳۰۹۵۶
آي پي: ۱۸.۲۰۵.۲۴۶.۲۳۸
مصوبات هیات وزیران
۱۰۳ بازدید
 
   
تاريخ انتشار روزنامه رسمي: ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ - تاريخ تصويب: ۱۳۹۷/۰۳/۱۳ - شماره ثبت روزنامه رسمي : ۲۱۳۳۵


تصویب نامه در خصوص ساعات کار ادارات و دستگاه های دولتی، بانک ها، شهرداری ها و سایر مؤسسات عمومی غیر دولتی کلیه شهرستانهای استان های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان و در شهرستان های سایر استانها با دمای هوای بیش از (۴۵) درجه سانتیگراد


شماره۳۲۰۷۲/ت۵۵۴۲۰هـ                                                             ۱۳۹۷/۳/۱۹

تصویب نامه در خصوص ساعات کار ادارات و دستگاه های دولتی، بانک ها، شهرداری ها و سایر مؤسسات عمومی غیر دولتی کلیه شهرستانهای استان های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان و در شهرستان های

سایر استانها با دمای هوای بیش از (۴۵) درجه سانتیگراد

وزارت نیرو ـ وزارت کشور ـ وزارت نفت ـ وزارت جهاد کشاورزی

وزارت امور اقتصادی و دارایی ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ـ سازمان اداری و استخدامی کشور

هیأت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۳/۱۳ به پیشنهاد شماره ۹۷/۱۶۷۶۹/۳۰/۱۰۰ مورخ ۱۳۹۷/۳/۱ وزارت نیرو و به استناد تبصره بند (ز) ماده (۳۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب ۱۳۹۵ـ و اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

۱ـ به استانداری­های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان (در کلیه شهرستان­های تابع استان­های مذکور) و به سایر استانداری­ها (در شهرستان‏های با دمای هوای بیش از (۴۵) درجه سانتیگراد) اجازه داده می­شود به تشخیص شرکت­های توزیع نیروی برق، ساعات کار ادارات و دستگاه­های دولتی، بانک­ها، شهرداری­ها و سایر موسسات عمومی غیردولتی را با رعایت قوانین مربوط از ساعت ۶/۳۰ تا ۱۳/۳۰ تنظیم نمایند.

۲ـ کلیه دستگاه­های مذکور در بند (۱) این تصویب­نامه مکلفند موارد زیر را اجرا نمایند:

الف ـ در فصل تابستان به نحوی در مصرف انرژی برق مدیریت کنند که مصرف آنها نسبت به مدت مشابه در سال قبل حداقل ده درصد (۱۰%) کاهش یابد. همچنین به منظور مدیریت برق مصرفی تجهیزات سرمایشی، دمای محیط کار حداقل (۲۵) درجه سانتیگراد تنظیم و سیستم­های سرمایشی و روشنایی پس از پایان وقت اداری از مدار خارج شوند.

ب ـ با استفاده از مولدهای اضطراری خود در ساعات ۱۲ تا ۱۸ در ماه­های تیر و مرداد برق تولید کنند. بهای سوخت این دسته از مولدها با تأیید شرکت­های توزیع نیروی برق توسط وزارت نیرو تأمین خواهد شد.

۳ـ کلیه واحدهای صنعتی و کشاورزی که دارای مولد برق بیش از (۱۰۰) کیلو وات هستند، موظفند طی ماه­های تیر و مرداد بین ساعات ۱۲ تا ۱۶ جهت تأمین کل و یا بخشی از برق مورد نیاز از ظرفیت­های نیروگاهی خود استفاده نمایند. وزارت نفت موظف به تأمین سوخت گاز و یا نفت گاز مورد نیاز برابر قیمت­های بخش صنعت است.

۴ـ مسئولیت اجرای این تصویب­نامه برعهده مدیران دستگاه­های اجرایی در سطح شهرستان و استان (حسب مورد) است و عدم رعایت آن تخلف محسوب می­شود. وزارت نیرو موظف است در پایان تابستان گزارش عملکرد استان­ها را به هیأت وزیران ارایه کند.

معاون اول رئیس جمهور ـ اسحاق جهانگیری