آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۶
بازديد امروز: ۴۰۶
بازديد روز قبل: ۴۳۱
بازديد هفته: ۲۸۹۸
بازديد ماه: ۱۰۷۲۳
بازديد کل: ۶۱۹۹۶۳۷
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
اخبار > اخبار قوه قضاییه > ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
۱۹۹ بازدید
 
   

انتقاد رئیس کانون سردفتران و دفتریاران به حذف بند «ک» از تبصره ششم لایحه بودجه


رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: حذف حذف بند «ک از تبصره ششم لایحه بودجه گامی مهم در راه تثبیت جایگاه سند رسمی در نظام تقنینی کشور است.

محمدرضا دشتی اردکانی درباره حذف بند "کاف" تبصره ۶ لایحه بودجه اظهار کرد: موضوع این بند بدین شرح بود که مراجع صدور سند مکلفند رسید و یا گواهی پرداخت عوارض تا پایان سال را، قبل از تنظیم شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه موضوع مواد (۴۲) و (۴۳) قانون مالیات بـر ارزش افزوده و همچنـین رسید پرداخت مالیات نقل و انتقال وسیله نقلیه مورد مبادله طبق جدول تنظیمی که توسط سازمان امور مالیاتی کشور اعلام می شود، از معامل یا موکل آن اخذ نماید.

همچنین در صورتی که مودیان موضوع این حکم کپی یا اصل رسید پرداخت مالیات نقل و انتقال موضوع این حکم را برای ارائه به دفاتر اسناد رسمی درخواست نمایند، مراجع صدور سـند مکلفنـد پـس از دریافـت کپی از سند مذکور اصل آن را به مؤدی ارائه نمایند.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در ادامه بیان کرد: مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد کانون سردفتران با ۱۵۸ رای موافق و ۱۷ رای مخالف، بند کاف تبصره ۶ لایحه بودجه را رد کرد. رای قاطع و اکثریتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به حذف بند"ک" تبصره ۶ لایحه بودجه، گامی مهم در راه تثبیت سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب و اجرای صحیح قانون و تثبیت جایگاه سند رسمی در نظام تقنینی کشور است.


منبع:
https://www.isna.ir/news/96113017149


نام
پست الکترونيک
پيام شما