آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۳۳
بازديد روز قبل: ۱۰۱
بازديد هفته: ۹۵۶
بازديد ماه: ۱۳۴۶۸
بازديد کل: ۶۱۴۸۸۳۳
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
اخبار > اخبار و رویدادهای حقوقی > ۱۳۹۶/۰۱/۳۱
۱۳۴ بازدید
 
   

وزیر خزانه‌داری آمریکا پس از تعلیق سه‌ماهه تحریم هسته‌ای اعلام کرد تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران در راه است


 همزمان با اذعان  مقامات آمریکایی به پایبندی ایران به برجام، وزیر خزانه داری آمریکا از تشدید تحریم های غیر هسته ای کشورمان خبر داد.

روز گذشته «رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که «دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دستور داده است این مسئله را بررسی کنند که آیا لغو تحریم های ایران طبق توافق هسته ای ۲۰۱۵ ایران و ۱+۵ در راستای منافع امنیت ملی آمریکا بوده یا خیر. وی در بیانیه ای اذعان کرد: ایران همچنان در قبال تعهداتش مقابل برجام برای کنترل برنامه هسته ای خود، سازگار بوده است اما نگرانی هایی در خصوص نقش ایران در حمایت از تروریسم وجود دارد. طبق این گزارش، تیلرسون اعلام کرد که دونالد ترامپ قصد دارد به سازمان های مختلف آمریکا به ریاست شورای امنیت ملی این کشور دستور دهد تا ارزیابی کنند که آیا تعلیق تحریم های مرتبط با برجام برای منافع امنیت ملی آمریکا حیاتی بوده یا خیر. وی ادامه داد: زمانیکه بازنگری درون سازمانی درباره برجام تکمیل شود، دولت ترامپ قصد دارد در خصوص این موضوع با کنگره وارد همکاری شود.

  ایران حامی تروریسم است!
علی رغم تأیید اقدامات ایران، تیلرسون همچنین نگرانی ها درباره نقش ایران به عنوان حامی دولتی تروریسم را ادعا کرده است. در این بیانیه، تیلرسون مدعی شد: ایران همچنان از دولت های اصلی حامی تروریسم است که به شیوه های متعدد صورت می گیرد.
پس از منتشر شدن این خبر، خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتدپرس گزارش داد: دولت ترامپ به کنگره اطلاع داده است که ایران در حال تبعیت از مفاد توافق هسته ای ایران و ۱+۵ است و مدعی شد که آمریکا تعلیق تحریم های ایران که طبق برجام معین شده بود را سه ماه تمدید کرده است. همزمان با انتشار این خبر که صحت اقدامات ایران در برجام را نشان می دهد، «استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در مصاحبه با «فایننشال تایمز از تشدید تحریم های غیرهسته ای علیه ایران خبر داد. منوچین در این مصاحبه به نقش تحریم ها در قبال کشورهایی مانند ایران و کره شمالی اشاره کرد و تحریم های غیرهسته ای علیه تهران تشدید خواهد شد. وزیر خزانه داری آمریکا ادعا کرد: ما هفته گذشته تحریم هایی علیه ایران به دلیل نقض حقوق بشر اعمال کردیم. تحریم های غیرهسته ای بیشتری علیه نیز ایران اعمال خواهد شد. ما به دقت ایران را زیر نظر داریم. در ادامه ادعاهای مقامات آمریکایی علیه کشورمان، «جیمز ماتیس وزیر دفاع این کشور هم مدعی شد: ما می دانیم که موشک های ایرانی توسط انصارالله به سمت عربستان سعودی شلیک می شوند. وی در مسیر پرواز به سمت عربستان سعودی به خبرنگاران گفت: جنگ یمن زمان زیادی است که ادامه دارد. ما می بینیم که ایرانی ها موشک هایی که  انصارالله به سمت عربستان سعودی شلیک می کنند را در اختیار حوثی های یمن قرار می دهند. ماتیس با اشاره به افزایش تعداد قربانیان در یمن گفت که این اقدام باید متوقف شود.

  کارشکنی آمریکادر لغو تحریم ها
«ولادیمیر وورونکوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی از انفعال موسسات مالی آمریکا در رفع تحریم های غیرهسته ای علیه ایران انتقاد کرد و گفت: این موضوع جزو محورهای مورد بحث در نشست آتی کمیسیون مشترک برجام خواهد بود. وی افزود: اکنون فرایند باز کردن یخ روابط اقتصادی با ایران به عنوان بخشی از فرایند رفع تحریم های چندجانبه علیه ایران مطرح است، اما بانک های آمریکایی به اندازه کافی فعال نیستند و برای فراهم سازی ساز و کارهای مالی این فرایند همکاری نمی کنند.


منبع:
http://www.hemayatonline.ir/detail/News/16909


نام
پست الکترونيک
پيام شما