آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۳۶
بازديد امروز: ۱۲۲۷
بازديد روز قبل: ۲۶۷۴
بازديد هفته: ۲۰۶۹۳
بازديد ماه: ۶۰۳۵۰
بازديد کل: ۶۰۹۳۸۸۲
آي پي: ۵۴.۱۵۶.۳۷.۱۷۴
حقوق بین الملل > امنیت بین الملل > ۱۳۹۶/۰۱/۱۴
۱۸۴ بازدید
 
   

بیانیه وزارت خارجه انگلیس درباره رفع تحریم‌های هسته‌ای مشکوک است


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: بیانیه وزارت خارجه انگلیس درباره رفع تحریم های هسته ای در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایران مشکوک است.
شهروز برزگر گلشانی با اشاره به بیانیه وزارت خارجه انگلیس برای رفع تحریم های هسته ای ایران در جریان اجرای برجام اظهار داشت: رفع این تحریم ها در برجام آمده بود و لازم نیست برای برداشتن آنها بیانیه های جدید صادر شود بلکه کافی است به تعهدات خود جامعه عمل بپوشانند.

نماینده مردم سلماس در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: انتظار می رود که رفتار کشورهای ۱+۵ به سمت اجرایی و عملیاتی شدن برجام حرکت کند نه اینکه هر از گاهی شاهد صادر شدن بیانیه هایی باشیم که مفاد آن در برجام آمده است.

وی گفت: از سوی دیگر لازم می دانیم که انگلیس علاوه بر رفع تحریم های هسته ای، در حوزه پولی و بانکی نیز اقداماتی داشته باشد و اموال بلوکه شده ایران را آزاد کند، همچنین بانک ها را از تعامل با ایران نترساند و مانع سرمایه گذاری در کشور ما نشوند.

این نماینده تاکید کرد: انگلیس تا چند ماه اخیر نقش پلیس بد را در اجرای برجام بازی می کرد و اکنون که این بازی باعث شده است شرکت های اقتصادی از سرمایه گذاری در ایران فاصله بگیرند، بیانیه جدیدی منتشر می کند.

برزگر عنوان کرد: علاوه بر بازی اقتصادی که انگلیس با صدور بیانیه های خود دارد، اینکه نزدیک انتخابات ریاست جمهوری ایران آنها بیانیه رفع عملی تحریم های هسته ای منتشر می کنند، حرکتی مشکوک است بنابراین باید این اقدام بررسی و تحلیل شود.

وی با بیان اینکه انگلستان حرکات شیطانی انجام می دهد، ادامه داد: با اجرایی شدن برجام باید رفع تحریم های هسته ای در دستور کار قرار می گرفت اینکه اکنون و با گذشت یکسال از این توافق هسته ای تازه بیانیه صادر می کنند جای تعجب دارد، این در حالی است که سند برجام مراحل اجرایی را به دقت تشریح کرده است و نیازی به بیانیه جدید نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خروج انگلستان از اتحادیه اروپا عنوان کرد: البته این شرایط نیز باعث می شود که لندن تلاش کند از بقیه کشورهای گروه ۱+۵ عقب نماند و با صدور بیانیه خواهان نشان دادن خود به جهان و تاثیرگذاشتن بر افکار عمومی است.


منبع:
http://www.iribnews.ir/fa/news/1576020


نام
پست الکترونيک
پيام شما