آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۵۲
بازديد روز قبل: ۲۹۶
بازديد هفته: ۲۶۰۴
بازديد ماه: ۷۷۲۸
بازديد کل: ۶۲۶۲۹۷۶
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
محدوده جستجو: متن جستجو:
نوع جستجو:

پرسش و پاسخ
۷/۱۰/۱۳۸۸

پرسش :

آیا با وجود عدم تمکین همسر و اخذ مجوز از دادگاه برای ازدواج مجدد باز هم در صورت تحقق نیافتن رضایت همسر برای ازدواج مجدد ،حق طلاق باز زن است؟
پس ماده ۱۶ قانون حمایت از خانواده چه مواقعی کاربرد دارد؟
لطفا شماره آخرین رای وحدت رویه در مورد ازدواج مجدد را برایم بنویسید.

همسرم مدت سه ماه است که فرزند شیرخواره خود و من را ترک کرده و در خانه پدری اش زندگی میکند.و علارغم وساطت بزرگان به منزل بر نمی گردد.وی دانشجو است و احساس می کنم دانشگاه و تحصیل باعث تجری وی شده است.هیچ ضرب و شتم و درگیری هم پیش نیامده.شاید نبودن مهر مادری در یک مادر بعید به نظر برسد اما واقعیت دارد.اکنون فرزندم را من و مادرم پیرم نگهداری می کنیم.در شرایط عسر و حرج شدیدی بسر می برم.ساعت ۴ که از سر کار بر می گردم باید تا آخر شب و گاه تا صبح فرزندم را نگهداری کنم.
لطفا مرا راهنمایی کنید.

۱۵/۱۰/۱۳۸۸

پاسخ :

بسمه تعالی
با سلام
براساس بند ۱۲ شرائط ضمن عقد نکاح مندرج در سند رسمی ازدواج ،در صورت ازدواج مجدد برای زن حق طلاق پیش بینی شده است.
در اینکه ایا اجازه دادگاه برای ازدواج مجدد قائم مقام رضایت زن شود اختلاف نظر وجود دارد لکن رویه دادگاهها بر این است که اجازه دادگاه را برای ازدواج مجدد کافی میدانند و حق طلاق زن ساقط شده تلقی مینماید.

hvm.ir