آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۳
بازديد امروز: ۱۹۵
بازديد روز قبل: ۴۱۳
بازديد هفته: ۳۰۴۰
بازديد ماه: ۶۷۹۰
بازديد کل: ۶۲۸۱۷۹۰
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
محدوده جستجو: متن جستجو:
نوع جستجو:

پرسش و پاسخ
۲/۱۳۸۸

پرسش :

با سلام. اینجانب در یک شرکت مشغول به کار شده ام که ۶ ماه است که حقوق اینجانب را نداده است. اینجا کسی هست که از سال ۸۴ طلب دارد. حال من میخواهم از این شرکت به شرکت دیگری بروم. لازم به ذکر است که چهار ماه است که از قرارداد کار اولیه من گذشته و تا کنون هیچ قرارداد کاری با اینجانب بسته نشده است. فقط یک قرارداد کارآموزی برای وزارت تعاون امضا کردم که اداره کار اذعان کرد که در حیطه اداره کار نمی باشد.
مشکل اینجاست که در بدو ورود از اینجانب ۲م سفته گرفته شد. تاریخ آن عند المطالبه و متن آن نیز بابت حسن انجام کار و تعهد خدمت در شرکت مورد نظر پر کردم. مهمتر از همه اینکه تعهد نامه ای از من گرفته شد مبنی بر اینکه برای آموزش های خاص فنی به من مبلغ ۲ م هزینه شده و در قبال آن متعهد می شوم که حداقل به مدت ۲ سال در این شرکت کار کنم. چنانچه قبل از ۲ سال اقدام به ترک کار کرده و یا از انجام امور محوله سر باز زنم ملزم به پرداخت ۲ م در وجه شرکت مزبور می باشم و در غیر اینصورت شرکت می تواند مطالبات خود را از محل تضمینات ارائه شده وصول نماید و من حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب کرده ام. البته این تعهد نامه صوری می باشد و برای اجرایی کردن سفته های اینجانب از من گرفته شد و برای آموزش من هیچ هزینه ای نشده است بجز کتابها و رایانه هایی که در اختیار من قرارداده شده که دارایی شرکت می باشد و هزینه نشده است.

* به اداره کار مراجعه نمودم گفتند: سفته های تو ربطی به ما ندارد. ما فقط حقوق و مزایای تو را می توانیم بگیریم
* به دادگستری مراجعه نمودم گفتند: باید به اداره کار بروی و از آنجا اقدام کنی. چون حقوقت را نداده اند نمی توانند سفته را به اجرا بگذارند
* به یک دوست در نظام صنفی مراجعه نمودم گفتند: باید شاهد بیاوری که این آموزش ها به تو داده نشده و چون شرکت به تعهدات خود عمل نکرده سفته ها را باید عودت کند.باید اظهار نامه مبنی انجام تعهدات خود در شرکت و عودت سفته بفرستی. همچنین میتوانی شاهد بیاوری که این تعهد نامه صوری بوده (در دادگستری این موضوع را مطرح کردم گفتند که اصل بر صحت معاملات است و نمیتوانی بگویی صوری است)
* یکی از دوستان به وکیل مراجعه نمود گفتند: اگر ثابت کنی که حقوق ماهیانه تو عقب افتاده شرکت نمی تواند سفته های تو را به اجرا بگذارد.

حال نمیدانم چگونه باید از دامی که برای من گذاشته شده خلاصی یابم.
لطفا مرا راهنمایی کنید.

۱۰/۱۳۸۸

پاسخ :

بسمه تعالی
با سلام
وفق ماد&#۱۷۲۸; (۱۰) قانون مدنی ، قراردادهای خصوصی منعقده بین اشخاص تا زمانی که مخالف صریح قوانین نباشد ، نافذ است . بر این اساس رابط&#۱۷۲۸; شما با شرکت تابع قرارداد فیما بین است .
شرکت نمی تواند بدون عذر موجّه از پرداخت حقوق شما خودداری نماید ، اثبات اینکه تعهّد نامه صوری است به عهد&#۱۷۲۸; شماست ، به نظر می رسد شما ضمن اینکه با تنظیم اظهار نامه ای بدلیل عمل نکردن شرکت به تعهّداتش ، عودت سفته ها را درخواست نمایید .
از طرف دیگر به صورت مستدل با تنظیم دادخواستی الزام شرکت به پرداخت حقوق معوّقه را درخواست نمایید . ضمنا میتوانید با طرح شکایت کیفری به دادسرا موضوع اخذ سند ( سفته ) به ضرر کارگر را با استفاده از بخش معاضدت حقوقی > نحوه تنظیم دادخواست > موضوعات کیفری > شکوائیه اخذ نوشته یا سند به ضرر متعهّد ، را از سایت www.hvm.ir تنظیم و ضمن درخواست عودت سفته ها ، مجازات مسئولین شرکت را طبق ماده ۵۹۶ قانون مجازات اسلامی درخواست نمایید .
www.hvm.ir