آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۳
بازديد امروز: ۲۹۷
بازديد روز قبل: ۴۲۵
بازديد هفته: ۳۲۵۷
بازديد ماه: ۵۹۷۶
بازديد کل: ۶۲۸۱۰۷۸
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
محدوده جستجو: متن جستجو:
نوع جستجو:

پرسش و پاسخ
۲۷/۱۳۸۸

پرسش :

۱-اداره كار نسبت به چه مدت از حقوق و مزایای گذشته شاكی میتواند حكم صادر نماید؟
آیا رای وحدت رویه كه سابقا تا یكسال حقوق و مزایای فوت شده را قابل مطالبه میدانست ، همچنان پابرجاست ؟
۲-آیا در خصوص آرای قطعی شده توسط اداره كار كه اجرائیه آن صادر و به اجرای احكام نیز ارسال گردیده میتوان درخواست بازداشت محكوم علیه را نمود؟(به استناد ماده ۲ نحوه اجرای محكومیت های مالی و یا قانون دیگر )

۹/۱۳۸۸

پاسخ :

بسمه تعالی
با سلام
۱-حقوق و مزایای کارگر از زمان شروع به کار ] وجود رابطه کارگر و کارفرمایی [ قابل مطالبه است و محدودیت خاصی ندارند .
۲-مطابق قانون نحوه اجرای محکومیتهای مالی مصوب ۱۳۵۱ ، در صورت عدم اجرایی احکام صادره از مراجع قانونی کار ، امکان بازداشت محکوم علیه یا توقیف اموال او وجود دارد .


www.hvm.ir