اخبار > اخبار مجلس > ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
۱ بازدید
 

با موافقت نمایندگان؛ طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی مجدد در دستور کار قرار گرفت


نمایندگان مردم در خانه ملت با در دستورکار قرار گرفتن مجدد طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور موافقت کردند.
نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۸ مردادماه) مجلس شورای اسلامی با در دستورکار قرار گرفتن مجدد طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور که قبلا کلیات آن رد شده بود به استناد ماده ۱۳۴ آیین نامه داخلی مجلس با ۱۵۵ رأی موافق، ۲۵ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۸ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی گفت: بیش از ۵۰ نفر از نمایندگان درخواست بررسی مجدد طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور که قبلا کلیات آن رد شده و مورد مخالفت قرار گرفته بود را براساس ماده ۱۳۴ آیین نامه داخلی مجلس مطرح کردند که آیین نامه اجازه می دهد اگر ۵۰ نفر از نمایندگان این درخواست را مطرح کرده و به تصویب نمایندگان برسد مجدد در دستورکار قرارگیرد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حمیدرضا فولادگر و اعضای کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی درخواست داده اند که مجددا این طرح به رأی گذاشته شود تا در دستورکار مجلس قرار گیرد./


منبع:
http://www.icana.ir/Fa/News/399230