مشروح مذاكرات مجلس > بانك متني مشروح مذاكرات > ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
۱ بازدید
 

مشروح مذاكرات مجلس شورای اسلامی جلسه (۲۳۹) - دوره نهم ۰۴/۰۶/۱۳۹۳


               
جلسه   دویست  و سی‌ و  نهم (۲۳۹)
 
۴  شهریور ماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی
۲۹  شوال ۱۴۳۵ هجری‌ قمری
 
دوره نهم ـ اجلاسیه سوم
۱۳۹۴ ـ ۱۳۹۳
 
 
 
عناوین مندرجات:
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
۲ ـ‌ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
۳ ـ تصویب طرح الحاق سه بند به مواد (۲) و (۴) قانون تشكیل شورای عالی اشتغال (جهت تأمین نظر شورای نگهبان) (ثبت ۴۳۲)
۴ ـ بحث و بررسی درمورد طرح جامع كاداستر كشور (جهت تأمین نظر شورای نگهبان) (ثبت ۲۵)
۵ ـ رد طرح الحاق یك تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش  و پرورش (ثبت ۵۰۲)
۶ ـ رد تقاضای سلب یك‌فوریت از طرح دوفوریتی الحاق یك تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدام معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش (ثبت ۵۰۲)
۷ ـ تسلیت ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به جناب آقای محمدتقی توكلی نماینده الیگودرز
۸ ـ‌ ناطقین جلسه خانم: مهناز بهمنی و آقایان: محمدرضا رضائی‌كوچی، عبدالرضا مصری، موسی غضنفرآبادی و حسین گروسی
۹ ـ انتخاب آقایان: سیدسعید زمانیان‌دهکردی و سیدمحمدحسین میرمحمدی به عنوان اعضا هیأت نظارت براندوخته اسكناس
۱۰ ـ انتخاب آقایان: محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی، حمیدرضا فولادگر و محمد رجائی‌باغ‌سیائی به عنوان عضو در شورای عالی اجرای سیاست‌های كلی اصل (۴۴) قانون اساسی
۱۱ ـ انتخاب آقایان: محمدحسن دوگانی‌آغچغلو و سیدمحمدحسین میرمحمدی به عنوان ناظر در شورای عالی آمار
۱۲ ـ اعلام وصول طرح برداشت (۵۰۰) میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی و افزایش سرمایه بانكهای دولتی و صندوق مهر امام رضا (علیه‌السلام) به منظور پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان با قید دوفوریت و تصویب یك‌فوریت آن (ثبت ۵۰۵)
۱۳ ـ‌ استرداد سؤال آقای حمید رسائی نماینده تهران، ری،‌ شمیرانات و اسلامشهر از آقای بیژن نامدارزنگنه وزیر نفت
۱۴ ـ تذكر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
۱۵ ـ اعلام وصول (۳) فقره سؤال
۱۶ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
۱۷ ـ ضمیمه: الف ـ فهرست مصوبات                                           ب ـ فهرست تقاضای به عمل آمده
ج ـ فهرست طرح  بایگانی شده                   د ـ فهرست طرح اعلام وصول شده            
ه‍  ـ فهرست استرداد سؤال                                     و ‍ ـ فهرست سؤالات اعلام وصول شده
 
 
۱ ـ اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور
رئیس ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
جلسه با حضور ۲۱۸ نفر از نمایندگان رسمی است، دستور جلسه را قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
 دستور جلسه دویست و سی و نهم روز سه‌شنبه چهارم شهریورماه ۱۳۹۳ هجری‌شمسی مطابق با بیست ‌و نهم شوال ۱۴۳۵ هجری‌قمری:
۱ ـ گزارش كمیسیون اجتماعی در مورد طرح یك‌فوریتی الحاق (۳) بند به مواد (۲) و (۴) قانون تشكیل شورای عالی اشتغال (اعاده‌شده از شورای نگهبان).
۲ ـ گزارش كمیسیون قضایی و حقوقی در مورد طرح جامع كاداستر كشور (اعاده‌شده از شورای نگهبان).
۳ ـ گزارش كمیسیون مشترك در مورد لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (اعاده‌شده از شورای نگهبان).
۴ ـ انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان عضو در هیأت نظارت اندوخته اسكناس.
۵ ـ انتخاب سه نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت عضویت در شورای عالی اجرای سیاست‌های كلی اصل (۴۴) قانون اساسی.
۶ ـ انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در هیأت واگذاری فعالیتها و بنگاه‌های دولتی و بخش غیردولتی.
۷ ـ انتخاب یك نفر از اعضاء كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و یك‌ نفر از اعضاء كمیسیون اقتصادی به عنوان ناظر در شورای عالی آمار.
۸ ـ گزارش كمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد طرح دوفوریتی الحاق یك ‌تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین ‌تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش.
۹ ـ ادامه رسیدگی به گزارش كمیسیون اقتصادی در مورد لایحه یك‌فوریتی اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن.
۱۰ ـ گزارش كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی در مورد طرح یك‌فوریتی نجات و احیای دریاچه‌ها و تالابهای كشور.
۱۱ ـ سؤال جناب آقای حمید رسائی نماینده محترم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر از وزیر محترم نفت.
 
۲ ـ تلاوت آیاتی از قرآن مجید
رئیس ـ آیات كلام‌الله مجید را تلاوت بفرمایید.
(آیات ۶۷ ـ ۶۱ از سوره «فرقان» توسط قاری محترم آقای علی خشنود تلاوت گردید)
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تَبارَكَ الَّذِی جَعَلَ فِی السَّماءِ بُرُوجاً وَ جَعَلَ فِیها سِراجاً وَ قَمَراً مُنِیراً * وَ هُوَ الَّذِی جَعَلَ اللَّیْلَ وَ النَّهارَ خِلْفَةً لِمَنْ أَرادَ أَنْ یَذَّكَّرَ أَوْ أَرادَ شُكُوراً * وَ عِبادُ الرَّحْمنِ الَّذِینَ یَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْناً وَ إِذا خاطَبَهُمُ الْجاهِلُونَ قالُوا سَلاماً * وَ الَّذِینَ یَبِیتُونَ لِرَبِّهِمْ سُجَّداً وَ قِیاماً * وَ الَّذِینَ یَقُولُونَ رَبَّنَا اصْرِفْ عَنَّا عَذابَ جَهَنَّمَ إِنَّ عَذابَها كانَ غَراماً * إِنَّها ساءَتْ مُسْتَقَرًّا وَ مُقاماً * وَ الَّذِینَ إِذا أَنْفَقُوا لَمْ یُسْرِفُوا وَ لَمْ یَقْتُرُوا وَ كانَ بَیْنَ ذلِكَ قَواماً *
(صدق الله العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)
رئیس ـ از جناب آقای خشنود قاری محترم تشكر می‌كنیم، ترجمه آیات را قرائت بفرمایید.
(ترجمه آیات توسط آقای محمد دهقانی‌نقندر قرائت گردید)
به نام خداوند بخشنده مهربان
«خجسته باد خدایی كه در آسمان برجها پدید آورده است و در آنها چراغی نهاده است و ماه منیری و اوست آن خدایی كه شب و روز را برای هر كه در پی پندپذیری یا سپاس باشد، جانشین هم ساخته است و بندگان خداوند آنانند كه در زمین با فروتنی و آرامی گام برمی‌دارند و وقتی نادانان سخنی ناروا بدیشان می‌گویند، درود و سلامشان می‌گویند و بندگان خدای رحمان آنانند كه شب را برای خدای خویش سجده‌كنان و به نماز ایستاده صبح می‌كنند. هم آنان كه گویند بار خدایا عذاب دوزخ را از ما دور گردان كه عذاب آن بی‌شك سخت و همیشگی است. چه بد جایگاهی است و چه بد منزلگاهی. هم آنان كه به هنگام خرج‌كردن نه اسراف كنند و نه سختگیری بلكه میانه‌روی كنند. راست گفت خداوند بلند‌مرتبه بزرگ. صلوات. (حضار صلوات فرستادند)
دبیر (دهقانی‌نقندر) ـ تأخیركنندگان جلسه علنی امروز آقایان: حبیب‌الله برومندداشقاپو، حسن تأمینی‌لیچائی، عبدالله تمیمی، عطاءالله حكیمی، كارن خانلری، ناصر عاشوری‌قلعه‌رودخانی و محمدقسیم عثمانی.
 
۳ـ تصویب طرح الحاق سه بند به مواد (۲) و (۴) قانون تشكیل شورای عالی اشتغال (جهت تأمین نظر شورای نگهبان) (ثبت ۴۳۲)
رئیس ـ آقای فرهنگی! دستور جلسه را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ دستور اول گزارش كمیسیون اجتماعی در مورد طرح یك‌فوریتی الحاق (۳) بند به مواد (۲) و (۴) قانون تشكیل شورای عالی اشتغال اعاده‌شده از شورای محترم نگهبان است، سخنگوی محترم كمیسیون اجتماعی برای ارائه گزارش تشریف بیاورند.
رئیس ـ بفرمایید.
ایرج عبدی (سخنگوی كمیسیون اجتماعی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«الحمدلله رب العالمین» عرض سلام خدمت ملت شریف ایران و همكاران گرامی و با عرض تبریك هفته دولت به همه خدمتگزاران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران.
عزیزان! گزارش كمیسیون اجتماعی را كه از شورای محترم نگهبان برای رفع ایراد به این كمیسیون ارجاع شده بود را خدمت شما عرض می‌كنم. گزارش كمیسیون اجتماعی به مجلس شورای اسلامی
طرح یك‌فوریتی الحاق یك بند به ماده (۲) قانون تشكیل شورای عالی اشتغال اعاده‌شده از شورای محترم نگهبان كه به منظور رفع ایراد شورا به این كمیسیون به عنوان كمیسیون اصلی ارجاع گردیده بود در جلسه روز یكشنبه مورخ ۲۶/۵/۱۳۹۳ با حضور نماینده محترم آن شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت به منظور رفع ایراد شورای محترم نگهبان با اصلاحاتی به شرح زیر در عنوان و متن به تصویب رسید. اینك گزارش آن در اجرای ماده (۲۰۱) آیین‌نامه داخلی تقدیم مجلس محترم شورای اسلامی می‌گردد.
رئیس كمیسیون اجتماعی ـ عبدالرضا عزیزی
عزیزان مستحضرید مصوبه‌ای كه شما بزرگواران داشتید، بحث عضویت سرپرست كمیته امداد حضرت امام (رحمه‌الله‌علیه) با حق رأی در شورای عالی اشتغال بود و شورای محترم نگهبان این را مخالف اصل (۶۰) قانون اساسی كه اعمال قوه مجریه را جز در اموری كه مستقیماً برعهده رهبری گذاشته شده از طریق رئیس‌جمهور و وزرا دانسته و چون مصوبات این شورا مصوبات قانونی بود به همین خاطر حضور رئیس كمیته امداد در این شورا با حق رأی را خلاف اصل (۶۰) تشخیص داده بودند. نماینده محترم شورا در جلسه حضور داشتند و بحث و تبادل نظر شد و نهایتاً با اصلاحاتی كه خدمت شما عرض می‌كنم، تقدیم شد.
دوستان مستحضرید كه رئیس شورای عالی اشتغال رئیس‌جمهور است و دبیری شورا برعهده وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی است. به همین خاطر در متن مصوبه مجلس با اكثریت آراء در واقع تصمیمات شورا معتبر بود منتها چون رئیس شورا رئیس‌جمهور است، دوستانی كه در كمیسیون بحث كردند در ماده (۶) قانون عبارت «با تأیید رئیس‌جمهور قابل اجرا می‌گردد» را یعنی مصوبات شورا زمانی كه به تأیید رئیس‌جمهور برسد، وقتی قانونی بشود این به معنی رفع ایراد شورای محترم نگهبان خواهد بود و شورا به عنوان یك شورای مشورتی تصمیماتش را با رأی اكثریت اتخاذ می‌كند. این تصمیمات قابلیت اجرایی نخواهد داشت مگر اینكه به تأیید رئیس‌جمهور برسد.
بنابراین ما برای رفع ایراد شورای محترم نگهبان در ماده (۶) قانون، عبارت «با تأیید رئیس‌جمهور قابل اجرا می‌شود» را جایگزین عبارت «معتبر خواهد بود» كردیم و با حضور نماینده محترم شورای نگهبان در كمیسیون و این پیشنهاد، شورای عالی اشتغال به عنوان یك شورای عالی مشورتی برای ریاست جمهوری خواهد بود كه تصمیماتش، اعضایی كه در قانون تعریف شده می‌توانند رأی بدهند و نهایتاً آنچه مصوب بشود را به تأیید رئیس‌جمهور خواهند رساند. (۳) بند هم به مواد (۲) و (۴) كه قبلاً به تصویب شما عزیزان رسیده سرپرست...
رئیس ـ ببینید آقای عبدی! شورای نگهبان ایرادش این بود كه سرپرست كمیته امداد امام خمینی نمی‌تواند با حق رأی باشد. شما برای اینكه این را حل بكنید حق رأی بقیه افراد را هم هوا كردید كه همه مصوبات این شورا به تأیید رئیس‌جمهور منوط شد. این را می‌نوشتید كه «بدون حق رأی» مشكل حل می‌شد هم حضور داشته باشد، هم بدون حق رأی باشد.
عبدی ـ آقای دكتر! اینجا بحث شد فقط موضوعی كه مطرح شد این بود كه چون رئیس خود شورا رئیس‌جمهور است اگر به تأیید رئیس‌جمهور برسد آن موضوع حق رأیش از نظر قانونی منعی نخواهد داشت.
رئیس ـ متشكر، مخالف كسی هست؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای طباطبائی مخالف هستند، بفرمایید.
سیدحمیدرضا طباطبائی‌نائینی (نائین، خور و بیابانك) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
همان‌طور كه ریاست محترم مجلس فرمودند كمیسیون به اشتباه ایراد شورای نگهبان را به طریق دیگری حل و فصل كرده است. شورای عالی اشتغال یك شورای رسمی است، دارای جایگاه قانونی است و اینكه شورای محترم نگهبان ایراد فرمودند كه یك نهاد خیریه هر چند جایگاه كمیته امداد جایگاه ویژه‌ای‌ است اما به عنوان یك نهاد دولتی یا یك سازمان دولتی شناخته نمی‌شود به همین جهت رئیس این كمیته یا دبیركل یا هر عنوان دیگری نمی‌تواند در كنار مقامات رسمی كشور صاحب رأی و امضاء باشد و از طرفی هم نظر عالمانه ریاست محترم مجلس، ما با این پیشنهاد در كمیسیون كل شورا را فاقد خاصیت كردیم و همه مصوبات آن باید به امضای آقای رئیس‌جمهور برسد و این باعث طولانی‌شدن نحوه تصمیم‌گیری و اجرایی‌شدن تصمیمات شورا خواهد بود. فلذا از همكاران محترم خواهش می‌كنم كه به پیشنهاد كمیسیون رأی مثبت ندهند.
رئیس ـ متشكریم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق آقای مهرداد لاهوتی هستند، بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ببینید دوستان! كمیته امداد به این دلیل رد شده بود كه در قانون شورای عالی اشتغال فقط (۱۵) وزیر حق رأی داشتند. ما آمدیم در قانونی كه تصویب كردیم به بنیاد شهید و كمیته امداد حق رأی دادیم. اینجا مورد ایراد شورای نگهبان واقع شد آن چیزی كه در قانون برطرف ‌شده این است كه آن تصمیمات شورای عالی اشتغال را به تأیید رئیس‌جمهور موكول كردند یعنی اگر كمیته امداد و بنیاد شهید هم آنجا حق رأی دارند، باید تصمیمات شورای عالی اشتغال حتماً به تأیید رئیس‌‌جمهور محترم برسد یعنی این بین شورای نگهبان و كمیسیون مربوطه توافق شده است. اگر دوستان حضور ذهن داشته باشند، من خودم هم آن روز به عنوان مخالف صحبت كردم، چرا؟ اعضایی كه در شورای عالی اشتغال بودند حتی معاونت راهبردی رئیس‌جمهور حق رأی نداشت ما یك مرتبه آمدیم، گفتیم آقا! بنیاد شهید و كمیته امداد امام با حق رأی اینجا شركت بكنند ولی در هر صورت ما می‌دانستیم آن روز هم من عرض كردم این مورد ایراد شورای نگهبان واقع است، چرا فقط (۱۵) وزیری كه عضو شورای عالی اشتغال بودند آنها حق رأی داشتند اما شما رأی دادید به اینكه كمیته امداد امام و بنیاد شهید و امور ایثارگران كشور با توجه به ضرورتی كه دارد به عنوان عضو شورای عالی اشتغال باشد.
برای حفظ و صیانت از آن رأیی كه شما به كلیات این موضوع دادید الان باید از رأی خودمان صیانت بكنیم به گونه‌ای كه مورد ایراد شورای نگهبان هم واقع نشود. همان‌طور كه خدمتتان عرض كردم این تصمیمات شورای عالی اشتغال موكول شده، یعنی اگر هر تصمیمی شورای عالی اشتغال گرفت باید به تأیید رئیس‌جمهور محترم برسد (رئیس ـ متشكر) و این ایراد شورای محترم نگهبان را هم برطرف می‌كند. خواهش می‌كنم دوستان یك رأی مثبت و بالا به این اصلاح شورای نگهبان بفرمایند.
رئیس ـ متشكریم، دولت بفرمایید. اگر شما می‌خواهید توضیحی بدهید كه توضیح ندارد. اخطار دارید، اخطار بحث دیگری است. شما می‌خواهید توضیح بدهید، شما می‌خواهید به جای كمیسیون صحبت كنید؟
ایرج عبدی (سخنگوی كمیسیون اجتماعی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عزیزان! من یك نكته‌ای را خدمت شما بزرگواران عرض كنم كه چرا ما اعلام كردیم كه تصمیمات این شورا با تأیید رئیس‌جمهور قانونی است؟ ببینید! من اعضای شورا را خدمت شما عرض می‌كنم:
ریاست سازمان برنامه و بودجه به عنوان ناظر بدون حق رأی. الان ما اصلاً ریاست سازمان برنامه و بودجه نداریم.
وزیر كار و امور اجتماعی، وزیر تعاون، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر بازرگانی و وزیر معادن و فلزات. اینها همه دو تا وزیر شدند یعنی اصولاً تركیب شورا بهم خورده است. آن تركیبی كه قبلاً (۱۵) وزیر بود... الان اولاً تعداد وزرا زوج است بعد چند تا از وزارتخانه‌ها در هم ادغام شده‌اند. آن شورای عالی اشتغال كه قبلاً مدنظر قانونگذار بوده تركیبش بهم خورده است به همین خاطر رئیس‌جمهور هم رئیس شورا است. تصمیم دوستان بر این بود به جای اینكه بیاییم همه مجموعه را اصلاح كنیم با یك اصلاحی كه با تأیید رئیس‌جمهور تصمیمات شورا معتبر خواهد شد، مسأله را حل كنند كه هم قانونی است و هم شوراهای مشابهی را ما در كشور داریم كه به این سبك دارند عمل می‌كنند به همین خاطر عزیزان آن بحث بدون حق رأی را به خاطر آنكه تعداد اعضای شورا تغییر و كاهش پیدا كرده است، آن چند نفر را ما در بحث رأی‌گیری اثرگذار كردیم كه تصمیماتشان به عنوان یك شورای مشورتی بعد به تأیید رئیس‌جمهور برسد چه بسا نیازی به حضور رئیس‌جمهور هم در خود شورا نباشد.
رئیس ـ متشكریم، پیشنهاد را مطرح بفرمایید، رأی‌گیری می‌كنیم.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! البته همان‌طور كه جناب آقای طباطبائی هم گفتند این ایراد شورا نبوده كه به امضاء رئیس‌جمهور برسد. ایراد شورا این بوده كه این حق رأیی كه در شورای اشتغال هست، آن حق رأی خلاف قانون اساسی است در عین حال اگر شما رافع اشكال می‌دانید به رأی گذاشته شود وگرنه كمیسیون گزارش دیگری بدهد.
رئیس ـ به هر حال باید نظر كمیسیون را كه به رأی بگذاریم، نظر كمیسیون را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ سه اصلاحی كه كمیسیون اعلام كرده در واقع یك اصلاح است و آن اصلاح در ماده (۶) است كه هم عنوان را تغییر می‌دهد و هم صدر ماده واحده را كه می‌گوید «و ماده (۶) قانون به شرح زیر اصلاح می‌شود»، آنجا اضافه می‌شود و در بند «پ» در ماده واحده ذكر می‌شود كه در ماده (۶) قانون عبارت «با تأیید رئیس‌جمهور قابل اجرا است» البته از نظر ترتیب جمله یك «و» هم اول لازم دارد «و با تأیید رئیس‌جمهور قابل اجرا است» جایگزین عبارت «معتبر خواهد بود» می‌گردد.
رئیس ـ حضار ۲۲۰ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به این اصلاح اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. یعنی یك رأی پس و پیش داشت ولی تصویب شد. اصلاح دیگری كه نداریم؟
دبیر (فرهنگی) ـ نه، تمام شد.
رئیس ـ متشكر.
 
۴ ـ بحث و بررسی درمورد  طرح جامع كاداستر كشور
(جهت تأمین نظر شورای نگهبان) (ثبت ۲۵)
دبیر (فرهنگی) ـ گزارش كمیسیون قضایی و حقوقی در مورد طرح جامع كاداستر كشور كه آن هم اعاده‌شده از شورای محترم نگهبان است، جناب آقای قره‌سید بفرمایید.
میرهادی قره‌سیدرومیانی (سخنگوی كمیسیون قضائی و حقوقی) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
سلام علیكم و رحمه الله. لازم می‌دانم پیروزی شكوهمند سپاه پاسداران را در شكار پهباد جاسوسی اسرائیل به همه هم‌میهنان عزیز تبریك عرض بكنم كه این نشان اقتدار نظام جمهوری اسلامی است و این جای خوشحالی و قدردانی از این عزیزان را دارد.
همان‌طور كه استحضار دارید طرح جامع كاداستر یا حدنگار كشور كه با همت شما عزیزان تصویب شده بود، ایراداتی را شورای محترم نگهبان بر این طرح در (۵) بند ایراد شرعی و قانون اساسی گرفتند و در (۵) بند تذكرات اصلاحی داشتند كه همكاران بنده در كمیسیون حقوقی و قضایی این اصلاحات را انجام دادند. بنده به اجماع اینها را به استحضار عزیزان می‌رسانم تا ان‌شاءالله بتوانیم این طرح را به اتمام برسانیم.
ایراد اول شورای محترم نگهبان، ایراد و اطلاق و عموم ماده (۹) بود مبنی بر مكلف‌كردن دستگاهها نسبت به اینكه خصوصیات كلیه املاك متعلق به خود را اعلام بكنند كه شورای محترم نگهبان این اطلاق را با توجه به رعایت موارد امنیتی ایراد گرفته بود كه این اصلاح در حقیقت با اضافه‌كردن یك تبصره به ماده (۹) انجام شد و آن تبصره این است كه «با رعایت جنبه‌های امنیتی آیین‌نامه اجرایی مربوط به مصادیق جنبه‌های امنیتی ظرف مدت (۶) ماه از تاریخ تصویب این قانون توسط وزارتخانه‌های اطلاعات، كشور، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، دادگستری و سازمان ثبت اسناد و املاك كشور تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید. لذا با اضافه کردن این تبصره ایراد هم برطرف شده است. در ماده (۱۰) ایرادی که شورای محترم نگهبان با توجه به اصل (۱۴۷) قانون اساسی داشتند، مغایرت مصوبه با این اصل بود که اطلاق تجویز گرفتن عکس و نقشه‌برداری در مواردی که خلاف مسائل امنیتی و نظامی باشد را اشکال گرفته بودند که این اصلاح انجام شد.
اصلاح بدین نحو بوده است که «سازمان نقشه‌برداری كشور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح مكلفند حسب مورد با رعایت مصالح امنیتی و نظامی در حدی كه به آمادگی رزمی نیروهای مسلح آسیب وارد نیاید بنا به درخواست سازمان، نقشه‌های مورد نیاز را تهیه و تحویل نمایند» لذا ایراد ماده (۱۰) هم به این نحو برطرف شده.
ایراد سومی که شورای محترم نگهبان در ماده (۱۱) این طرح داشتند، اگر ملاحظه بفرمایید یک تبصره‌ای را، شورای محترم نگهبان «عدم مراجعه» را اظهار کردند که این «عدم مراجعه» مشخص نیست و تعریف نشده، لذا در کمیسیون این تبصره را حذف کردیم.
در ایراد چهارم در ماده (۱۵) که ضابطه تعیین هزینه یا مقدار آن معین نشده و مغایر اصل (۸۵) قانون اساسی است، یک عبارتی را به عنوان وصول هزینه مطابق تعرفه قانونی اضافه کردیم. ایراد اساسی که بر این طرح وارد بود، مغایرت این طرح با اصل (۷۵) قانون اساسی بود که در ماده (۱۷) با اضافه کردن یک تبصره این اصلاح انجام شد. حتماً همکاران استحضار دارند که در قانون برنامه سازمان مکلف شده بود این اصلاحات را انجام بدهد. براساس اینکه دولت براساس قانون برنامه مکلف شده که در راستای کاداستر و حدنگاری طرح و لوایحی که در این راستا هست را به تصویب برساند و این موضوع را نظام‌مند کند، ما این تبصره را به این نحو اصلاح کردیم که ایراد اصل هفتاد و پنجی هم برطرف شود و آن اینکه در تبصره ماده (۱۷) آمده: «ضمناً بار مالی اضافه اجرای این قانون از محل درآمدهای مواد (۵) و (۱۵) این قانون تأمین خواهد شد». تذکراتی هم که داده شده بود، در این طرح اصلاح شد که محضر عزیزان تقدیم شده است. ان‌شاءالله که موفق و مؤید باشید و بتوانیم ایرادات شورای محترم نگهبان را برطرف کنیم و شاهد اجرای این قانون باشیم، متشکرم.
رئیس ـ متشکریم.
دبیر (فرهنگی) ـ در مورد اصلاح اول اگر مخالفی نیست قرائت کنیم.
رئیس ـ اصلاح اول که نکته‌ای ندارد فقط اصلاح عبارتی است «شناسه» به جای کلمه «کد».
دبیر (فرهنگی) ـ اگر صلاح می‌دانید این را رأی‌گیری بفرمایید.
رئیس ـ قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ در سطر چهارم ماده (۴) كلمه «شناسه» قبل از كلمه «كد» اضافه می‌شود.
رئیس ـ حضار ۲۰۷ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را در مورد این اصلاح اعلام بفرمایند، دوستان در صندلی‌هایتان مستقر باشید، چون اصلاح مطابق نظر شورای محترم نگهبان است، سریعتر عبور کنیم. نمایندگان محترم در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ در انتهای ماده (۷) عبارت «دفاتر دست‌نویس» جایگزین عبارت «دفاتر فیزیكی» می‌شود.
رئیس ـ حضار ۲۰۷ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این اصلاح اعلام بفرمایند. (منادی‌سفیدان ـ آقای دکتر! اعتراض دارند، مخالف دارد) این را که به رأی گذاشته‌ایم. یک جایگزین عبارتی است. در بعدی اگر مطلبی دارید، بفرمایید. به هر حال الان به رأی گذاشته‌ایم و کاری نمی‌شود کرد. دوستان نظرشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ اصلاح بعدی در ماده (۹) است، اگر مخالفی دارد، بفرمایید.
رئیس ـ مخالف دارد.
دبیر (فرهنگی) ـ ثبت‌نام کنند تا اعلام شود.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای پورابراهیمی مخالف هستند، بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
خدمت همکاران محترم عرض سلام و ادب و احترام دارم. آقای دکتر لاریجانی و آقای دکتر فرهنگی! اگر فقط یک لحظه عنایت کنید، ممنون می‌شوم. اگر بند (۵) متن پیشنهادی شورای محترم نگهبان را ملاحظه بفرمایید این‌گونه مطرح کرده است: «نظر به اینکه مواد (۳)، (۵)، (۶) و ماده (۷) و تبصره (۱) ‌آن، مواد (۱۰)، (۱۱) و (۱۶) موجب افزایش هزینه‌های عمومی می‌گردد و طریق پیش‌بینی‌شده در ماده (۱۷) علاوه بر اینکه جبران هزینه‌های مذکور را نمی‌نماید، خود دارای بار مالی است، فلذا مغایر اصل (۷۵) قانون اساسی می‌باشد».
رئیس ـ کمیسیون این را در جای دیگر، در سطر آخر اصلاح کرده است.
پورابراهیمی‌داورانی ـ این یک نکته. پس آن چیزی که ایراد شورای محترم نگهبان درخصوص ماده (۳) بوده...
رئیس ـ آن جای دیگر اصلاح می‌شود.
پورابراهیمی‌داورانی ـ فقط خواهش می‌کنم که یک لحظه به عرض من عنایت کنید. آن چیزی که در اینجا آمده، با بار مالی مرتبط است. شما می‌فرمایید که این را در جای دیگر دیدیم و اصلاح کردیم،‌ بسیار خوب! ما در ارتباط با اصلاحاتی که اینجا انجام دادیم، شورای نگهبان ایرادی نگرفته که ما اصلاح کنیم.
رئیس ـ تذکر دادند، ایراد نگرفتند، ذیل آن را ببینید. نوشته است در ماده (۷)...
پورابراهیمی‌داورانی ـ آقای دکتر! هم در ماده (۴) و هم در ماده (۷) هیچ ایرادی نبوده و عملاً ایراد فقط مبتنی بر این بوده که جای دیگر شما دیده‌اید. الان برای چه ما به رأی‌ گذاشته‌ایم.
رئیس ـ نه، ببینید! شورای نگهبان یک تذکری را داده است. صحبت شورای نگهبان دو بخش دارد، یکی ایرادات، یکی تذکرات. در تذکرات نوشته است که «در ماده (۷) عبارت دفاتر فیزیکی اصلاح عبارتی شود». در کمیسیون بحث شده و این عبارت را اصلاح کرده‌اند. یک اصلاح عبارتی است و ما فقط این را انجام داده‌ایم. این ایرادی که جناب‌عالی می‌فرمایید سر جایش در بند آخر حتماً نظر داده خواهد شد.
پورابراهیمی‌داورانی ـ بسیار خوب، ممنونم.
رئیس ـ در ماده (۹) مخالف هست؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! موافق صحبت نکند؟
رئیس ـ نه، ایشان تذکر داشتند. مخالف صحبت کند. آقای لاهوتی می‌گویند مخالفند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای لاهوتی بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
همکاران محترم ببینید! در ماده (۹) همانطور که ما مردم را مکلف کردیم که در یک برنامه زمانی معین بروند نقشه‌هایشان، مدارک لازم را تحویل بدهند و اسناد کاداستر را دریافت کنند. در ماده (۹) هم دستگاههای دولتی را مکلف کرده‌ایم. یعنی گفته‌ایم دستگاههای دولتی؛ همانطور که ما داریم مردم را مکلف می‌کنیم خوب دستگاههای دولتی را هم مکلف کنیم. دستگاههای دولتی مکلف باشند که ظرف مدت دو سال مدارک لازم را در اختیار بگذارند و بتوانند اسناد مربوط به کاداستر را دریافت کنند.
اصلاحی که در ماده (۹) صورت گرفته، گفته‌ایم این را موکول کنیم، مصادیق جنبه‌های امنیتی، واقعاً خیلی از دستگاهها چه جنبه امنیتی دارند؟ آن دستگاههایی که الان هم جنبه امنیتی دارند،‌ در هر صورت دارد رعایت می‌شود.
آقای دکتر لاریجانی! تصور من این است که ما ماده (۹) را به یک آیین‌نامه‌ای موکول کنیم و همه دستگاهها را معطل آن آیین‌نامه کنیم، مطمئن باشید که دستگاههای دولتی به هیچ وجه ظرف مدت دوسالی که ما برای آنها تکلیف کردیم که مثل همه مردم، حالا مردم دارند تحمل می‌کنند، مردم دارند این راه را طی می‌کنند، دستگاههای دولتی هم باید مثل مردم بروند این راه را دنبال کنند. اگر واقعاً ما می‌خواهیم به این نتیجه برسیم، یکبار مدت (۱۰) سال ما پشت این قانون کاداستر ماندیم و حدود (۲)، (۳) درصد کار انجام شد، اگر واقعاً می‌خواهیم این قانون انجام شود، باید آن ماده (۹) را که خدمتتان عرض کردم دستگاههای دولتی مکلف بودند ظرف دو سال مدارک خودشان را تحویل دهند، باید به قوت خودش باقی باشد و الا امنیتی کردن و موکول به یک آیین‌نامه کردن هیچ مشکلی را حل نمی‌کند، بلکه تمام دستگاههای دولتی را بلاتکلیف خواهد کرد. متشکرم.
رئیس ـ متشکریم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق آقای نوری هستنند که صحبت می‌کنند.
رئیس ـ بفرمایید.
غلامرضا نوری‌قزلجه (بستان‌آباد) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با سلام و صبح بخیر خدمت همکاران عزیز. همکاران عزیز! عنایت داشته باشید که خروجی نهایی این طرح و این قانون چه خواهد بود؟ نقشه‌برداری کاداستر کشور و صدور سند طبق این نقشه‌هاست. یعنی خروجی چیزی است که مردم، متقاضیان حالا چه اشخاص حقیقی و حقوقی و دستگاههای دولتی به این موضوع علاقمندند و اصرار دارند و طالب هستند و این طور نیست که ما به زور نقشه‌برداری کنیم یا به زور سند بدهیم؛ برعکس برای این مورد تقاضا هست. فلذا ما این مشکل را در دستگاههای اجرایی نخواهیم داشت که برای این نقشه‌برداری همکاری نکنند. اولاً دستگاهی که همکاری نکند، کار خودش زمین خواهید ماند، صدور سند برای آن پلاکها و برای آن نقشه کاداستری که برای آنجا تهیه می‌شود، خود آن دستگاه دچار مشکل خواهد شد. فلذا یک رغبت و علاقه‌ای در طرف مقابل هست که همکاری لازم را داشته باشد.
آنچه توسط شورای محترم نگهبان ایراد گرفته شده و ایراد و دغدغه بجایی هم بوده؛ بحث رعایت جنبه‌های امنیتی بوده است. در مواردی که لازم است طبق این آیین‌نامه دستگاههای مربوطه تشخیص می‌دهند که نقشه‌برداری به صورت هوایی یا وسایل دیگر در نقاطی از کشور در املاک تحت مالکیت یک سری از دستگاهها که جنبه امنیتی دارد و لازم است ملاحظات لازم در آنجا صورت بگیرد، طبعیتاً با لحاظ آن ملاحظات امنیتی این نقشه‌برداری‌ها صورت خواهد گرفت و هیچ خللی هم در روند کار ایجاد نخواهد کرد؛ فلذا به این اصلاحیه کمیسیون رأی مثبت بدهید.
رئیس ـ متشکریم، کمیسیون هم که نظرش را قبلاً داده است. متن را بخوانید.
دبیر (فرهنگی) ـ در سطر سوم ماده (۹) بعد از عبارت «املاك مذكور را» عبارت «با رعایت جنبه‌های امنیتی» اضافه و یك تبصره به شرح زیر به آن الحاق می‌شود:
تبصره ـ آیین‌نامه اجرایی مربوط به مصادیق جنبه‌های امنیتی ظرف مدت شش‌ماه از تاریخ تصویب این قانون توسط وزارتخانه‌های اطلاعات، كشور، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، دادگستری و سازمان ثبت اسناد و املاك كشور تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
رئیس ـ حضار ۲۰۰ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این اصلاح که جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان است، اعلام بفرمایند، دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد.
رئیس ـ اصلاح بعدی را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۱۰) به شرح زیر اصلاح می‌شود:
ماده (۱۰) ـ سازمان نقشه‌برداری كشور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح مكلفند حسب مورد با رعایت مصالح امنیتی و نظامی در حدی كه به آمادگی رزمی نیروهای مسلح آسیب وارد نیاید...
رئیس ـ یک لحظه اجازه بفرمایید. مخالف دارد؟ مخالف همین ماده (۱۰)؟ خوب زودتر می‌فرمودید، مخالف صحبت کند، بفرمایید
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ جناب آقای قاضی‌پور مخالف این موضوع هستند.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض سلام محضر ملت شریف ایران اسلامی، آقای دکتر لاریجانی! بنده به عنوان یکی از نمایندگان شهرستانی بر خود وظیفه می‌دانم از زحمات کلیه اعضای هیأت‌رئیسه مجلس بخصوص حضرت‌عالی و نواب محترم که به نحو احسن مجلس را اداره می‌کنید، تشکر کنم.
اما در موضوع؛ همکاران عزیز! از بیت‌المال، ما آوردیم دادیم و سازمان نقشه‌برداری و سازمان جغرافیا تشکیل یافته. در ایران دیگر سازمان سومی نیست که نقشه‌برداری انجام دهد. چون که اینها محرمانه بود، تمام اعتبارات دولتی هم به این دو سازمان داده شده. الان در قانون آنها را مکلف کرده‌ایم؛ اگر اینها را حذف کنیم و به اینها اختیار بدهیم و اینها این کار را نکنند، ما باید برویم از خارج بیاوریم، باز هم نقشه‌های محرمانه ما در دست اجنبی‌ها بیفتد؟ یک مقدار دقت کنید نوشته است: «سازمان نقشه‌برداری كشور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح مكلفند حسب مورد با رعایت مصالح امنیتی و نظامی در حدی كه به آمادگی رزمی نیروهای مسلح آسیب وارد نیاید بنا به درخواست سازمان، نقشه‌های مورد نیاز را تهیه و تحویل نمایند».
یک مقدار این شبهه ایجاد می‌کند. چون همیشه ما مورد تهدید هستیم و تحریم هستیم و همیشه آمریکای ملعون و اسرائیل خبیث و انگلیس علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی توطئه می‌کند، همیشه نیروهای مسلح ما آماده است. اگر نیروهای مسلح آماده نبودند، پریروز این هواپیمای جاسوسی رژیم غاصب را سرنگون نمی‌کردند.
آقای دکتر لاریجانی! این بحث اگر این طوری تصویب شود، به هیچ عنوان سازمان نقشه‌برداری و سازمان جغرافیایی با این قانون نمی‌تواند نقشه‌های مورد نیاز ثبت اسناد را تهیه کند. خواهشمند است اجازه دهید مخالفین و موافقین، یا حضرت‌عالی بگویید در شرح مذاکرات بیاید که این درخواستها را در حد خارج از مناطق نظامی انجام دهند، درست است که وظیفه سنگینی است و الان مرزداران عزیز ما در مرزها مستقر هستند و به اطلاعات دقیقی نیاز دارند و باید این کار بشود، ولی این کاداستر هم قانون است بخاطر مبارزه با زمین‌خواری، رانت‌خواری این اساس ثبت اسناد است. اگر این نقشه‌ها نباشد، شاه‌بیت این قانون این بند است.
رئیس ـ آقای قاضی‌پور! این نگرانی شما را که رفع کرده‌اند. گفته‌اند سازمان نقشه‌برداری كشور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح مكلفند با لحاظ مسائل امنیتی در حدی که به آمادگی رزمی آنها خللی وارد نشود، این اقدامات را انجام دهند. این نگرانی شما را رفع می‌کنند.
قاضی‌پور ـ آقای دکتر! من می‌گویم در شرح مذاکرات بیاید. چون ما همیشه مورد تهدید این دشمنان خبیث هستیم، از کار نمانیم. (رئیس ـ بله، این آمده است) کاداستر یک چیز الزامی است و ثبت اسناد بدون این نقشه نمی‌تواند کار کند. این مخالفت من برای این بود. تشکر از زحمات حضرت‌عالی.
رئیس ـ خواهش می‌کنم.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ موافق جناب آقای طباطبائی هستند که پس گرفتند.
دبیر (فرهنگی) ـ در واقع مخالفتشان را پس گرفتند. اگر اجازه بفرمایید قرائت کنم.
رئیس ـ قرائت بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ ماده (۱۰) به شرح زیر اصلاح می‌شود:
ماده (۱۰)‌ ـ سازمان نقشه‌برداری كشور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح مكلفند حسب مورد با رعایت مصالح امنیتی و نظامی در حدی كه به آمادگی رزمی نیروهای مسلح آسیب وارد نیاید بنا به درخواست سازمان، نقشه‌های مورد نیاز را تهیه و تحویل نمایند.
رئیس ـ حضار ۱۹۹ نفر، ماده (۱۰) که جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان اصلاح شده به رأی نمایندگان گذاشته می‌شود. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ در ماده (۱۱) اگر مخالفی هست، ثبت‌نام کنند.
رئیس ـ مخالف دارد؟
دبیر (فرهنگی) ـ بله، ظاهراً.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف آقای قاضی‌پور هستند که وقتشان را به آقای توکلی دادند.
احمد توكلی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
برادران و خواهران توجه بفرمایند! تمام خاصیت کاداستر این است که سندهای معمولی به سندهای حدنگار تبدیل شود تا زمینه‌های فساد کاهش پیدا کند. الان همه ما متأسفانه از فساد جاری زیادی که در کشورمان است اطلاعاتی داریم، آنقدر دردآور است که بعضی وقتها آدم از غصه می‌خواهد دق کند. این گونه فعالیت‌های نرم‌افزارانه بزرگترین خدمت را به رفع فساد و حاکمیت سلامت بر کشور تأمین می‌کند و باعث می‌شود که زمینه‌های برخوردهای فسادزا کم شود.
دوستان ایراد شورای نگهبان را به این تربیت حل کرده‌اند که ضمانت اجرای تبدیل سند منگوله‌دار به سند حدنگار را حذف کرده‌اند؛ چون در تبصره ماده (۱۱) آورده بودند که «پس از اتمام مهلت پنجساله مذکور و در صورت عدم مراجعه دستگاه، دستگاه مجاز به ارائه خدمات مرتبط به اسناد مالکیت به دارندگان اسناد مالکیت دفترچه‌ای نیستند». این ضررش زیاد بود و شورای نگهبان به هر دلیل ایراد گرفت، گفتند حذف شود. حذف شود یعنی ماده (۱۱) ضمانت اجرا ندارد، مهمترین قسمتی که دستگاهها و مردم مجبورند بروند سندشان را تبدیل کنند،‌ نمی‌کنند. متأسفانه با ضعف قانون‌پذیری که در کشور وجود دارد، معنایش این است که تمام زحماتی که شما کشیده‌اید بی‌خاصیت می‌شود.
بنده پیشنهاد دادم که طبق آیین‌نامه در جلسه قابل طرح است و پیشنهاد دادم که با ابزار مالیاتی اعمال سیاست کنیم که به موقعش مطرح می‌شود و این اعمال سیاست هم برای تغییر رفتار است نه کسب درآمد. در نتیجه تأثیر می‌گذارد و مردم آنهایی که خدای‌ناخواسته سهل‌انگاری یا غفلت دارند مجبور می‌شوند بروند سندشان را تبدیل کنند تا بتوانند از مالیات وضع‌شده‌ای که خدمت شما پیشنهاد خواهم داد، در امان بمانند. با این هم نظر شورای نگهبان تأمین می‌شود که خدماتی داده می‌شود و هم اگر بخواهند سند را به کسی منتقل کنند، باید مالیات زیادی بدهند، در نتیجه انگیزه پیدا می‌کنند که بروند سند حدنگار بگیرند. خواهش می‌کنم که به این پیشنهاد کمیسیون رأی ندهید که ما ضمانت ‌اجرا داشته باشیم. اگر پیشنهاد کمیسیون رأی بیاورد، یعنی ماده (۱۱) بی‌خاصیتِ‌ بی‌خاصیت است و تمام زحماتی که کشیده شده است، هدر می‌رود.
رئیس ـ آقای توکلی! این اشکال شورای نگهبان را چطور رفع کنند؟
توکلی ـ آقای دکتر ببینید! من اینجا پیشنهاد داده‌ام. اگر کسانی که صاحب این سند منگوله‌دار هستند و نمی‌روند عوض کنند، ماده (۵۹) قانون مالیاتهای مستقیم می‌گوید که باید (۳) درصد قیمت معاملاتی در موقع انتقال مالیات بدهند. ما نمی‌خواهیم پول دربیاوریم، می‌خواهیم تغییر رفتار ایجاد کنیم وقتی این بند (۲۰) درصد بشود، معنایش این است که افرادی که می‌خواهند یک ملک (۱۰۰) میلیونی بفروشند باید (۵) میلیون تومان مالیات بدهند. این، انگیزه فراهم می‌کند که دو روز، پنج روز وقت بگذارند و این کار را بکنند و سندشان را تبدیل کنند. ما اصلاً پول نمی‌خواهیم همه بروند تبدیل کنند و هیچ کس مالیات ندهد و همان (۳) درصد مالیات بدهد. چون اعمال سیاست‌های مالیاتی برای تغییر رفتار است، بالا بودن نرخ آن هم اشکال ندارد و رفتار را تغییر می‌دهد و شورای نگهبان هم ایراد نمی‌گیرد و خاصیت این همه زحمت از بین نمی‌رود.
رئیس ـ بسیار خوب، موافق بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای ندیمی موافق هستند، بفرمایید. آقای رئیس! آقای مفتح هم تذکر دارند.
ابوذر ندیمی (لاهیجان و سیاهكل) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ماده (۱۱) می‌گوید که «سازمان مکلف است ظرف مهلت پنج سال پس از لازم‌الاجراء شدن این قانون كلیه اسناد مالکیت دفترچه‌ای را به اسناد مالكیت حدنگار تبدیل كند. برای این منظور کلیه دارندگان اسناد مالکیت دفترچه‌ای اعم از دستگاهها و اشخاص خصوصی مکلفند در زمان‌بندی مشخصی كه در هر منطقه به ‌وسیله سازمان اعلام می‌شود؛ سند خود را به سازمان ارائه كنند». یک تبصره داشت، آن تبصره می‌گفت: «پس از اتمام مهلت پنجساله مذكور و در صورت عدم مراجعه، دستگاهها مجاز به ارائه خدمات مرتبط به اسناد مالكیت، به دارندگان اسناد مالکیت دفترچه‌ای نمی‌باشند».
الان این تبصره ماده (۱۱) که برای تأمین بحث حذف مطرح شده است. ما باید کشور را اداره کنیم. اداره کشور آداب خودش را می‌طلبد. به تعبیر دیگر ما نمی‌توانیم از یک طرف نه حد بگذاریم و اگر هم حد گذاشتیم، اجرا نکنیم. اگر ما حد زمان، پنج سال را گذاشتیم، بعد خودمان بگوییم اهمیتی ندارد، حالا شش سال بیاید، (۱۰) سال بیاید، (۱۰۰) سال بیاید، اینکه نمی‌شود.
آن طرف قضیه هم به هر صورت برای ضمانت اجرایی ما باید نوع تأمین وظایف یا تمهید مقدمات را یا همه مباحثی که در بُعد امکان اجرا هست را تعریف کنیم، بنابراین اگر این دو را با هم تعریف کنیم که یک، ما پنج سال وضع کرده‌ایم؛ دو، به مردم بگویید که اگر پنج سال نیامدید، هیچ اتفاقی نمی‌افتد خوب مراجعه نمی‌کنند؛ اگر هم مراجعه نکردند هیچ عقاب و عکس‌العملی نداشته باشند، طبیعی است که آنها مانند همه رفتارها به تعویق بیندازند. هدف این قانونگذاری را ما در نظر می‌گیریم. برای چه ما داشتیم قانون می‌گذراندیم؟ برای این می‌گذراندیم که شناسنامه داشته باشیم، شناسنامه ثروت، شناسنامه زمین، شناسنامه‌های دیگر جزء ضروریات اداره حکومت است. حکومت باید بداند که این زمین برای کیست، مالک کیست، اسنادی که الان دارند دارای چه شرایطی است. الان بسیاری از این اسناد شرایطی پیدا کرده‌اند که متأسفانه سوءاستفاده‌های گوناگونی دارد می‌شود. از طرف دیگر ما مداوماً بر این طبل می‌کوبیم که زمین‌خواری وجود دارد و قصصی از این دست.
من فکر می‌کنم در رابطه با پیشنهاداتی که دوستان مطرح می‌کنند، معنایش این نیست که اگر ما این حذف را تعریف نداشته باشیم، آن پیشنهادها قابل طرح باشد، برای اینکه این تأمین نظر شورای محترم نگهبان است و اگر ما این را حذف کنیم یا در راستای پیشنهادی که دوستان گفتند از راه مالیات و مانند آن وارد شویم، اصلاً آیا همه اینهایی را که می‌خواهیم با آنها وارد شویم، از راه مالیات می‌توانیم؟ یعنی همه آن کسانی که در راستای چنین اتفاقی خودشان را منطبق نمی‌کنند، ما می‌توانیم اهرم‌های نظارتی دیگری مثل مالیات پیدا کنیم؟ برای همه قابل تعمیم است؟ درصدی از آنها از این جهت از حد شمول خارج نمی‌شوند.
به نظر می‌رسد کاری که کمیسیون انجام داده در انطباق با آن تأمین یا این ضمانت یا این اجراء خیلی به‌سامان‌تر از فرمایشات دوستانی است که الان می‌خواهند با یک پیشنهاد احتمالی دیگر که تازه اگر مجلس به آن رأی بدهد، جانشین کنند. من فکر می‌کنم نظر کمیسیون را بپذیریم بهتر باشد.
رئیس ـ متشکریم، ‌دولت بفرمایید. آقای تویسرکانی! نظر شما چیست؟ موافق نظر کمیسیون هستید. پیشنهاد را مطرح بفرمایید.
 دبیر (فرهنگی) ـ پیشنهاد حذف تبصره ماده (۱۱) است.
رئیس ـ حضار ۲۰۰ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به نظر كمیسیون اجتماعی جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب نشد.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای دكتر توكلی پیشنهادی دادند كه من متنش را قرائت می‌كنم، توضیح مختصری ایشان بفرمایند «در صورت عدم اقدام دارندگان اسناد دفترچه‌ای جهت تعویض سند در مهلت مذكور در این ماده نرخ مالیات موضوع ماده (۵۹) قانون مالیات‌های مستقیم برای اینگونه املاك (۲۰) درصد خواهد بود». آقای توكلی بفرمایید.
رئیس ـ یعنی جایگزین تبصره می‌شود.
دبیر (فرهنگی) ـ بله به جای تبصره.
احمد توكلی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
دوستان عنایت كنند! برای مالیات چند خاصیت شمرده می‌شود در اقتصاد بخش عمومی، یكی تأمین درآمد برای دولت است، یكی ایجاد تغییر در رفتار مالیات‌دهندگان است و خواص دیگر. آنجایی كه تأمین درآمد مقصود است نرخ باید خیلی با دقت تعیین شود كه ضرر نزند چون هرچه مالیات بالا رود روشن است كه در اقتصاد كلان كد ملی پایین می‌آید. باید دقت كرد و حساسیت نشان داد كه نرخ چقدر واقع‌بینانه و درست باشد. آن جایی كه ما می‌خواهیم تغییر رفتار ایجاد كنیم اصلاً پول نمی‌خواهیم، نمی‌خواهیم مال جمع كنیم. می‌خواهیم تغییر رفتار ایجاد كنیم نرخ مالیات اشكال ندارد كه بالاتر هم در نظر گرفته شود كه تأثیرگذار باشد در تصمیم مالیات‌دهندگان. اینجا ما می‌خواهیم یك كاری كنیم كه كسانی كه سند منگوله‌دار دارند، انگیزه پیدا كنند بروند سراغ اداره ذی‌ربط و تقاضا كنند كه سندشان تبدیل شود به سند حدنگار كه ان خواصی كه مقنن از تغییر سند در نظر داشته كه اعمال زمینه‌سازی برای سلامت جامعه و جلوگیری از فساد و زمین‌خواری بوده تأمین شود.
ماده (۵۹) قانون مالیات‌های مستقیم می‌گوید كه وقتی یك ملك می‌خواهد فروخته شود باید (۳) درصد قیمت منطقه‌ای مالیات داده شود. پیشنهاد من این بود كه این (۳) درصد بشود (۲۰) درصد كه با قیمت‌های امروز و شرایط فعلی كسی كه سند منگوله‌‌دار دارد و سند حدنگار نگرفته اگر بخواهد زمین یا مسكنش را منتقل كند، باید (۲۰) درصد قیمت منطقه‌ای بدهد كه تقریباً برای یك ملك (۱۰۰) میلیون تومانی می‌شود (۵) میلیون تومان. این رقم انگیزه خوبی ایجاد می‌كند برای اینكه او دو، سه روز وقت بگذارد برود در مهلت مقرر این سندش را تغییر دهد و كشور از خواص سند حدنگهدار بهره‌مند شود. چون هدف ایجاد تغییر است، (۲۰) درصد زیاد نیست و چون حكم مالیاتی است شورای نگهبان ایراد نمی‌گیرد در نتیجه شما هم خاصیت تأمین هدف را دارید و هم خاصیت ضرری كه شورای نگهبان ایراد گرفته را رفع می‌كنید. در صورت عدم مراجعه، شورای نگهبان گفته مقصود از عدم مراجعه مشخص نیست ابهام دارد ما نوشتیم عدم اقدام كه معنی‌اش این می‌شود كه برود حتماً جهت تعویض اقدام كند و در مهلت مقرر اگر اقدام كرد دیگر طول هم بكشد دیگر مجازات و جریمه نمی‌شود.
رئیس ـ مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ مخالف آقای طباطبائی‌نائینی هستند، بفرمایید.
سیدحمیدرضا طباطبائی‌نائینی (نائین، خور و بیابانك) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
عزیزان ببینید! شورای نگهبان ایرادی كه نسبت به این تبصره داشتند مهلت بوده به لحاظ عدم مراجعه، یعنی آمدند احتیاط كردند كه حق كسی ضایع نشود. با احترام به نظر جناب آقای دكتر توكلی ما اینجا می‌آییم علاوه بر اینكه مردم را مكلف می‌كنیم به یك امری بعد می‌گوییم آقا! اگر مراجعه نكردید (۲۰) درصد هم مالیات دهید در حالتی كه مالیات شاید یك‌پنجم این، یك‌ششم این باشد. این طرح كاداستر برای انتظام امور كشور هست یعنی یك تكلیفی را نظام به مردم انجام می‌دهد تا اینكه نظام كشور بهتر اداره شود. تحمیل مالیات برای كسی كه با عذر موجه مراجعه نكرده خیلی از موارد هست كسی در كشور نیست بیماری دارد از قانون اطلاع پیدا نمی‌كند ما اینجا بیاییم یك مالیات مضاعف بر این تحمیل كنیم راهكار درستی نیست. پیشنهادم به آقای رئیس این است كه اگر اجازه بفرمایید برگردد به كمیسیون ما آنجا در كمیسیون یك راه حلی تأمین كنیم كه هم نظر شورای نگهبان تأمین شود هم این مشكل برطرف شود.
رئیس ـ حالا ببینیم پیشنهاد آقای توكلی چه می‌شود، بعد اگر پیشنهاد دیگری نبود این كار را می‌كنیم. موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای محمد دهقانی بفرمایید.
محمد دهقانی‌نقندر (چناران و بینالود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
اتفاقاً‌ راجع به این موضوع در كمیسیون قضایی هم خیلی بحث شد، از طرفی عزیزان شورای نگهبان نظرشان این بود كه سازمان ثبت نمی‌تواند ظرف پنج سال اجرا كند و چون نمی‌تواند پس نباید تكلیفی كرد كه مالایطاق باشد و اگر انجام نداد نباید باری بر دوش مردم تحمیل شود یعنی مردم را نباید از داشتن حق مالكیت سلب كرد. خوب این بخشش البته كه در ذیل ایراد شورای نگهبان آمده، درست هم هست، یعنی آن ایراد شورای نگهبان به نظر ما هم وارد بود قسمت پایینش حداقل وارد بود. از طرفی سازمان ثبت با جدیت و با قوت می‌گوید من در طول پنج سال با توجه به تمهیداتی كه فراهم كردم كاداستر را اجرا می‌كنم و ما هم به عنوان مجلس سال‌هاست دنبال اجرای كاداستر هستیم. در آنجا هم صحبت شد با جناب حاج‌آقای علیزاده و عرض كردیم وقتی مجری طرح می‌فرماید من می‌توانم اجرا كنم و آمادگی این را دارم، ما هم اعتبار لازم را برای این كار گذاشتیم، در قانون برنامه پنجم هم الزام كردیم در اعتباراتی كه سال ۹۳ هم پیش‌بینی كردیم برای این مطلب آوردیم در اینجا هم بار مالی‌اش را دیدیم، وقتی ثبت هم می‌گوید من اجرا می‌كنم چرا ما قانون را یك مقدار تضعیف كنیم كه امكان اجرایش دچار اختلال شود؟
خوب از طرفی هم حذف این البته همین اشكال را به وجود می‌آورد یعنی ضمانت اجرا را از بین می‌برد. ما گفتیم ظرف پنج سال اجرا شود اگر اجرا نشد این ضمانت اجرا داشته باشد. یعنی اینكه اگر اجرا نشد كسانی كه دارای مالكیت هستند اسنادشان مورد پذیرش قرار نگیرد، خوب آن متن عیب داشت و از طرفی به خاطر اینكه متن دارای عیوبی بود حذفش شاید لازم بود. اما این ایرادی هم كه دوستان گرفتند هم الان وارد است یعنی ما اگر ضمانت اجرایی پنج‌ساله را از بین ببریم خوب كسی اجرا نكرد ظرف پنج سال هم سازمان ثبت به این وظیفه قانونی‌اش عمل نكرد هم مردم نیامدند برای تغییر دفترچه‌های مالكیت خودشان و تبدیل آن به دفترچه‌های مالكیت حدنگار. خوب این اشكال باقی می‌ماند.
بنابراین اینجا یك جریمه‌ای پیشنهادی كه آقای دكتر توكلی دادند این است كه ما به جای اینكه حقوق مالكیت افراد را نادیده بگیریم برایش بر این مطلب تأكید كنیم كه بعد از پنج سال اگر كسانی غفلت كردند، اگر كسانی بی‌مبالاتی كردند و نسبت به تغییر دفترچه‌های مالكیت خودشان، به نحو حدنگار اگر مراجعه و اقدامی نكردند یك مقدار مالیات‌شان اضافه شود. به نظر ما این همان اشكالی كه شورای نگهبان داشت را برطرف می‌كند و هم این كه نسبت به كسانی كه كمك نمی‌كنند به اجرای این قانون یا در اثر بی‌تفاوتی خودشان موجب اختلال در اجرای این قانون می‌شوند آنها یك مقدار هزینه‌ بیشتری خواهند پرداخت.
رئیس ـ آن وقت آقای دهقانی! جناب‌عالی و آقای توكلی توجه بفرماید این مقصود كه می‌گوییم اگر انجام ندادند (۲۰) درصد می‌شود مالیات‌شان یعنی برای همیشه (۲۰) درصد می‌شود یا یك‌بار؟
دهقانی‌نقندر ـ یك بار است، برای تغییر دفترچه است این بحث همیشگی ندارد.
رئیس ـ باید این را دقیق بنویسید.
دهقانی‌نقندر ـ فقط دفترچه یك‌بار تغییر پیدا می‌كند، وقتی یك‌بار تغییر پیدا می‌كند یك‌بار آن كسانی كه ظرف پنج سال می‌آیند مالیات‌شان (۳) درصد است. آن كسانی كه بعد از پنج سال، در این پنج سال مراجعه نمی‌كنند، بی‌تفاوتی می‌كنند. كمك به اجرای قانون نمی‌كنند مالیات آنها (۲۰) درصد می‌شود مبلغ زیادی هم نمی‌شود، اما یك ضمانت اجرایی هست برای تقویت اجرای قانون. به نظر من خوب است اگر این تصویب شود از آن متنی كه ما در كمیسیون رسیدگی كردیم به نظر من اینجا بهتر است ضمن اینكه آن متن ما خوب رأی نیاورد دیگر، حذف ما رأی نیاورد. من پیشنهاد می‌كنم دوستان به این رأی دهند.
رئیس ـ متشكریم، تذكر دارید؟ آقای توكلی تذكر دارند.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای دكتر! اگر اجازه بفرمایید، آقای توكلی ضمن توضیحی كه می‌فرمایند، این نكته را هم روشن كنند كه در ماده (۵۹) ما آنجا (۲) درصد داریم یكی (۵) درصد است برای نقل و انتقال قطعی، یكی (۲) درصد برای انتقال حق واگذاری محل. منظورشان هر دو مورد است یا یكی از اینهاست؟ بفرمایید.
احمد توكلی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ آقای رئیس! چون حرف من اینجا بد بازگویی شد توضیح بدهم، ماده (۷۹). ببینید! همان (۵) درصد نقل و انتقال زمین است. اصلاً كسی جریمه‌شان نمی‌كند، یعنی اینطور نیست كه این اگر بعد از پنج سال آمدند سند بگیرند جریمه می‌شوند، بعد از پنج سال هم می‌آیند جریمه نمی‌شوند. اگر سند حدنگهدار نداشتند، خواستند ملكشان را بفروشند به جای (۵) درصد، (۲۰) درصد مالیات می‌دهند. در نیتجه اصلاً برای گرفتن سند جریمه نمی‌شوند. اگر بعد از پنج سال هم آمدند از ایشان می‌پذیرند، ولی اگر نیایند و بخواهند با آن سند، زمین منتقل كنند باید به جای (۵) درصد، (۲۰) درصد بدهند.
رئیس ـ حالا اگر سازمان ثبت نتوانست خودش اشكال از سازمان ثبت بود و در پنج سال نتوانست به یك آدم‌هایی اینجا اجحاف نمی‌شود؟
توكلی ـ یعنی اگر سازمان ثبت نتوانست در پنج سال به كسی سند بدهد، بعد بخواهد سندش را بفروشد مشمول آن نمی‌شود. (رئیس ـ این را هم نگفتید) نه «در صورت عدم اقدام» نوشتیم اگر اقدامی كرده باشد جریمه‌ای تغییر نمی‌دهد، قانون می‌گوید اگر اقدام نكرده باشد.
رئیس ـ آقای توكلی!‌ اجازه دهید اگر ما این را برگردانیم كمیسیون همین استدلالات را آنجا هم بكنند، كه قانون اینجا مشكلی پیدا نكند اگر اجازه بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس دوستان تذكر دارند.
رئیس ـ نه دیگر، اجازه دهید این بحث را در این اصلاح چون یك ریزه‌كاری‌هایی دارد، چون اصلش رأی نیاورد برای پیشنهاد كمیسیون، پیشنهاد جناب آقای توكلی هم باز یك نكاتی دارد كه ممكن است در آینده مشكل شود. این را به كمیسیون ارجاع دهیم كمیسیون هم پیشنهاد آقای توكلی و هم پیشنهادهای دیگر را بررسی كند كه هم نظر شورای محترم نگهبان تأمین شود، چون آنها سر زمان اشكال داشتند و بعد مجدداً بیاورند، متشكریم.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! مورد بعدی؛
 در ماده (۱۵) بعد از عبارت «وصول هزینه»‌ عبارت «مطابق تعرفه قانونی» اضافه می‌شود.
رئیس ـ این دیگر اشكال شورای نگهبان را رفع می‌كند. حضار ۲۰۹ نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این اصلاحی كه در ماده (۱۵) آمده اعلام بفرمایند، جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان این اصلاح صورت گرفته است. بفرمایید، بله این كلمه «ضمناً» برای صفحه بعد است، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید. كلمه «ضمناً» را هم بردارید. درست می‌گویند.
دبیر (فرهنگی) ـ متن زیر به انتهای ماده (۱۷) اضافه می‌شود:
به علاوه دولت مكلف است نسبت به اجرای تكالیف مقرر در مواد(۳)، (۵)، (۶)، (۷)، (۱۰)، (۱۱) و (۱۶) این قانون با توجه به بند «و» ماده (۴۶) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه اقدام نماید. بار مالی اضافه اجرای این قانون از محل درآمدهای مواد (۵) و (۱۵) این قانون تأمین می‌شود.
رئیس ـ حضار ۲۱۱ نفر، متنی كه به انتهای ماده (۱۷) باید اضافه شود را به رأی می‌گذاریم؛ دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید، جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان این اصلاح صورت گرفته است، نمایندگان محترم رأی‌تان را اعلام بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنم، تصویب شد. بنابراین یك بند ماند كه آن تبصره ماده (۱۱) است كه كمیسیون اگر سریع‌تر این موضوع را اظهارنظر بفرماید مسأله تمام خواهد شد.
۵ ـ رد طرح الحاق یك تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش (ثبت ۵۰۲)
رئیس ـ این دوفوریتی را هم بفرمایید. چون عضو محترم شورای محترم نگهبان هم حضور پیدا كردند.
دبیر (فرهنگی) ـ گزارش كمیسیون آموزش تحقیقات و فناوری در مورد طرح دوفوریتی الحاق یك تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین، تكلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش كه روز یكشنبه دوفوریت آن به تصویب رسیده مطرح است، سخنگوی محترم كمیسیون تشریف بیاورند، آقای رئیس! چند انتخابات هم امروز در دستور داریم اگر اجازه بفرمایید آنها را هم اعلام كنیم.
رئیس ـ بگذارید ایشان توضیح دهند.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای جعفری بفرمایید.
قاسم جعفری (بجنورد، جاجرم، مانه و سملقان) ـ
سلام‌علیكم و رحمه‌ الله ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و احترام خدمت همه همكاران بزرگوار، ملت بزرگوار ایران اسلامی و همچنین یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را كه از آموزش و پرورش بودند گرامی می‌داریم چون این طرح هم مربوط به آموزش و پرورش است. همكاران بزرگوار! اولین نكته‌ای كه دیروز در كمیسیون مورد تأكید قرار گرفت یادآوری ماده (۲۳۶) بود به عزیزان‌مان در دولت كه اگر قانون درست و كامل اجرا می‌شد ما امروز نیاز نداشتیم كه دوباره قانون دیگری بر روی قانون بیافزاییم. اگر شما در همین طرحی كه خدمتتان هست سوابق را نگاه كنید برای یك كار و یك قانون ساعت‌ها وقت چه در صحن علنی چه در كمیسیون‌ها گذاشته شده، از سال ۸۶ همینگونه سوابق مختلف مدام تبصره اضافه شده و موارد مختلف. لذا ما خواهش می‌كنیم از دولت‌ها كه نسبت به اجرای قانون توجه جدی داشته باشند تا وقت، اینطوری گرفته نشود. اما اصل قضیه چیست؟
اگر به این نكته توجه كنیم در ماده (۲۴) قانون خدمات كشوری اینگونه بیان شده است كه مشاغل قابل واگذاری به بخش خصوصی و كاهش تصدی‌گری دولت را باید مورد توجه قرار داد. این مربوط به سال ۸۶ است، به دنبال آن یكی از همین بخش‌هایی كه در واقع باید این قانون را اجرا می‌كرده، آموزش و پرورش بوده است. در اجرای جزء (۲) بند «و» و همچنین ماده (۱۴۵) قانون برنامه چهارم و بند «ج» ماده (۲۴) قانون مدیریت خدمات كشوری پنج سال فرصت به آموزش و پرورش داده شده است تا نیروهای حق‌التدریسی، نهضت سوادآموزی، مربیان پیش‌دبستانی و مربیان كانون پرورش فكری خودش را با آن تعدادی كه ذكر شده به استخدام بگیرد. باز ماده (۱۷) راهكاری را پیش‌بینی كرده در همان قانون استخدام معلمین برای حق‌التدریسی‌ها و شركتی‌هایی كه از طریق خدمات آموزشی مورد استفاده بودند كه اینها اگر سابقه مشخصی دارند باید از طریق آزمون بیایند و با آن شرایطی كه ذكر شده با آزمون اینها مورد استخدام قرار بگیرند.
بعد ماده (۸) قانون مدیریت خدمات كشوری می‌گوید: ممنوعیت بكارگیری و همین قانون استخدام معلمین، ممنوعیت بكارگیری هرگونه نیروی حق‌التدریس در آموزش و پرورش را مورد توجه قرار داده. اما مسأله كجاست؟
ما امروز با دو نگاه متفاوت روبروییم و یك واقعیت اجتماعی. واقعیت اجتماعی این است كه هر روز صدها نفر بلكه هزاران نفر از فرزندان این ملت كه در جاهای مختلف بخشی از عمرشان را در آموزش و پرورش گذراندند به عنوان حق‌التدریس می‌گویند از ما باید استفاده شود، آموزش و پرورش هم از این مسأله به دلایل مختلفی تا الان از اجرای آن استنكاف كرده است، امروز دو نظریه هم وجود دارد، نظارت راهبردی ریاست محترم جمهوری حرفش این است می‌گوید اصلاً برابر قوانینی كه ما داریم كه هر سه خروجی یك نفر ورودی می‌تواند داشته باشد، آموزش و پرورش بیش از حد هم استخدام كرده دیگر نمی‌تواند استخدام كند، اما خود وزارت آموزش و پرورش چه می‌گوید اینها با یك نكته و عبارت تناقض‌نمایی ما را گرفتار كرده‌اند و آن این است كه از یك طرف می‌گویند ما نیرو اضافه داریم و همزمان می‌گویند نیرو كم داریم. می‌گویند در كلانشهرها نیرو اضافه داریم با ارقام مختلفی كه می‌دهند گاهی (۵۷) هزار، گاهی (۶۰) هزار، گاهی (۵۲) هزار به همین مقدار در مناطق محروم هم می‌گویند نیرو كم داریم.
همكاران بزرگوار! آنچه كه شما با آن روبرو هستید این است، آخر مهر فرا می‌رسد به روستاها یا مدارسی در شهرهایتان سر می‌زنید و آنها می‌گویند با گذشت یك ماه ما هنوز معلم نداریم و همه هم شما را مسؤول می‌دانند. راهكاری كه پیشنهاد شد دوفوریت را هم شما رأی دادید و خواهش می‌كنم ضمن تشكر از رأی به دوفوریت كه ان‌شاءالله به این مسأله به كلیتش هم توجه شود این است، ما می‌گوییم تا زمانی كه آن مصوبه سال ۹۱ مجلس شورای اسلامی كه دو تبصره را در نظر گرفته بود و پیشنهاد داده بود كه وزارت آموزش و پرورش موظف است طی دوسال از طریق آزمون اولویت را برای شركتی‌ها و مربیان پیش‌دبستانی قرار دهد الان هم دارد این دوسال تمام می‌شود چون مهرماه به تصویب رسید، اصل این است كه باید آن را اجرا كند، اما مادامی كه با یك اختلاف تفسیر حقوقی روبرو هستیم كه نظارت راهبردی می‌گوید هر خروجی سه نفر، یك نفر. اما در جای دیگر البته این گفته شده است كه مشاغل حاكمیتی از این قانون مستثنی است، یعنی به ازای هر نفری كه خارج می‌شود یك نفر باید استخدام شود. اگر ما این تفسیر دوم را بگیریم بنابر نامه‌ای كه وزیر سابق آموزش و پرورش به رؤسای قوا و بعضی از مسؤولین فرستاده آموزش و پرورش چیزی بالای (۱۵۰) هزار نفر دیگر باید استخدام كند، اگر قرار باشد تفسیر نظارت راهبردی را بگیریم باز بحث متفاوت است كه این اختلاف تفسیر باید حل شود. اما راهكار ما این است تا زمانی كه آن اختلاف حل نشده است این نیروهایی كه الان پشت درها منتظر هستند به صورت حق‌التدریس مورد استفاده قرار بگیرند، (منادی‌سفیدان ـ خیلی ممنون آقای دكتر جعفری).
بحث بار مالی قضیه هم كه به عنوان اصل (۷۵) ایراد گرفته شده پیشنهاد ما این است كه از طریق حق‌التدریس، همان حق‌الزحمه حق‌التدریس كه الان دارند به صورت اضافه‌كار به نیروهای موجودشان یا به نیروهای بازنشسته پرداخت می‌كنند همان را به این نیروها با عنوان، این بنده‌های خدا عزیزان! راضی شدند فعلاً به عنوان حق‌التدریس بمانند، حداقل از این عمرشان هم گذاشتند، بعضی از اینها روزانه پیامك می‌فرستند (۸) سال، (۱۰) سال، (۱۲) سال، (۶) سال عمرشان را هم گذاشتند، لذا ما فكر می‌كنیم بار مالی‌اش هم از همان طریق آنچه كه ما دیدیم حدود (۵۰۰) میلیارد در سال آموزش و پرورش به عنوان حق‌التدریس به نیروهای فعلی‌اش می‌پردازد، میانگین حقوق آموزش و پرورش طبق آمار خودشان (۱) میلیون و (۵۵۰) هزار است، بنابراین اگر اضافه‌كاری هم به آنها داده نشود خیلی خللی به زندگی‌شان وارد نمی‌شود، اما این جوان‌ها را می‌شود نجات داد. امیدواریم كه با نگاه مثبت شما این فرزندان‌تان بر اساس نیاز، جنسیت آنچه كه در ماده (۹) پیش‌بینی شده است همه آن شرایط را آموزش و پرورش مراعات می‌كند ان‌شاءالله فرزندان خودتان را مورد ملاطفت قرار دهید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! دوستان تذكر و اخطار دارند، آقای توكلی اخطار دارند.
رئیس ـ اگر اخطار دارند بفرمایند.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ نوبت آقای قاضی‌پور است.
توكلی ـ اخطار من اصل (۷۵) است.
رئیس ـ حالا هر دو به صورت تواشیح بگویید. بفرمایید، آقای قاضی‌پور شما می‌فرمایید؟ فقط برای همین مسأله است؟ (قاضی‌پور ـ بله) بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای رئیس! برای همین است، حمایت از مستضعفان، زحمتكشان، نیروهایی كه (۱۰) سال است شبانه‌روز برای ملت ایران اسلامی در نقاط پَست بدون آب و برق درس گفتند، بلا تشویق ماندند. ما قسم خوردیم از آنها دفاع كنیم (رئیس ـ اصل چندم است؟) اصل سوم، بند نهم و بند سوم همه شامل این معلمان بیچاره و بدبخت می‌‌شود.
آقای دكتر لاریجانی! (رئیس ـ نه الان اخطارتان چیست؟) ما اخطارمان این است كه اینها حق و حقوقشان ضایع شده (رئیس ـ خوب، حالا آن بحث دیگری است) آقای دكتر! اجازه دهید حرفم تمام شود من وقت دارم. اصل سوم.
رئیس ـ جناب آقای قاضی‌پور! یك لحظه اجازه بفرمایید. اخطار باید موردی باشد كه خلاف قانون اساسی دارد رخ می‌دهد، كه ما اخطار دهیم جلویش را بگیریم. الان با همین فلسفه فكری شما...
قاضی‌پور ـ آقا! من قبل از این پیشگیری می‌كنم من می‌گویم آقایانی كه می‌خواهند اصل هفتاد و پنجی بدهند خلاف است، این نیست، اینها الان هزینه‌ می‌شود پول دارند، امكانات دارند، ساماندهی است، ما می‌خواهیم مدیریت كنیم آموزش و پرورش را. از حق و حقوق این معلمین عزیز و زحمتكش كه در مناطق... (رئیس ـ متشكرم) حاج‌آقا! آنهایی كه مدارس غیرانتفاعی دارند پول دارند دنبال اینها نیستند، ما دنبال و طرفدار آن افرادی هستیم كه به مدارس دولتی وابسته هستند؛ خواهشم این است كه به هیچ عنوان قبول نخواهیم كرد به ملت زور بگویند.
رئیس ـ متشكر، هنوز كه كار خلاف قانون اساسی رخ نداده است، شما از پیش دارید...
قاضی‌پور ـ نخیر، ما جلوگیری كردیم كه انجام نشود، والسلام
رئیس ـ متشكریم، اخطار بعدی را بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ دوستان تذكر و اخطار دارند، آقای توكلی شما اخطارتان در موضوع است؟ بفرمایید.
احمد توكلی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
من خیلی متأسفم كه جوانان بسیار خوبی الان مدت‌ها معطلند تكلیفشان روشن شود، ولی ما قسم خوردیم كه طبق قانون اساسی عمل كنیم مجبورم این اخطار را بدهم.
برادران عزیز، خواهران گرامی!‌ این تصمیم كه می‌خواهد گرفته شود، اولاً‌ انتها ندارد، الان از مجلس هفتم تا حالا همیشه ما گرفتار این مسأله بودیم تمام‌شدنی نیست باید یك فكری برای این بندگان خدا كرد، اما توجه كنید شما وقتی (۶۰) هزار نفر را می‌خواهید استخدام كنید، اینكه می‌گویید اینكه الان دارند پرداخت می‌كنند به جای آنها به اینها بدهند، همین الان مخبر محترم كمیسیون گفت كه ما بالای (۵۰) هزار نفر اضافه داریم، یك جایی كم داریم، آن جاهایی كه كم دارند، اینها معلوم نیست این معلم‌ها را لازم داشته باشند. باز ناچار خواهند بود كه پول بدهند، (۶۰) هزار نفر اگر هزینه شغلی اینها، اعم از بیمه، اعم از جا، اعم از رفت و آمد، اعم از پولی كه به آنها پرداخت می‌شود (۱) میلیون تومان در ماه باشد سالی (۷۲۰) میلیارد تومان می‌شود.
 برادران و خواهران! در سه ماهه اول امسال ما به جای (۱۱) هزار میلیارد تومان كه تصویب كردیم كه به نظر من اشتباه كردیم چون واقع‌بینانه نبود و همان موقع گفتیم، به جای (۱۱) هزار میلیارد تومان، (۳۲۰) میلیارد تومان بودجه عمرانی داریم، اینها چقدر بیكاری درست می‌كند؟ حالا شما می‌خواهید با این بودجه‌ای كه قدرت ندارد به جای (۱۱) هزار میلیارد تومان كه مصوب بوده (۳۲۰) میلیارد تومان می‌دهد شما می‌خواهید هزینه جدید جاری درست كنید، با اصل (۷۵) مغایر است، با مصالح كشور مغایر است. البته اینكه اینكه برای اینها باید فكری كرد، برای خیلی از بیكاران دیگر هم فكر كرد. اگر آموزش و پرورش بودجه داشته باشد، تصویب شده‌باشد، به اینها بخورد البته اینها محق هستند و اولویت دارند. الان به شما به صراحت عرض می‌كنم كه اصل (۷۵) نمی‌گوید شما بدون اینكه بگویید آموزش و پرورش خودش جابجا كند، جابجا كند محل تأمین نیست.
رئیس ـ یعنی الان اخطار شما اصل (۷۵) است؟ (توكلی ـ بله) یعنی می‌گویید منبع مشخص ندارد؟
توكلی ـ چون شورای نگهبان گفت اینكه از صرفه‌جویی بدهند یا از جای دیگر بدهند محل تأمین حساب نمی‌شود، شورای نگهبان تفسیر كرده كه این‌طوری محل تأمین حساب نمی‌شود، در نتیجه این می‌رود و برمی‌گردد و باز این جوان‌ها گرفتار و ناامیدتر می‌شوند.
رئیس ـ بسیار خوب، اخطار دیگری بود؟ همین محتوا را می‌خواهید بفرمایید؟
منادی‌سفیدان ـ آقای حاجی‌دلیگانی اخطار دارند.
رئیس ـ یعنی در همین زمینه اصل (۷۵) است؟
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای دكتر اصل دیگری است، می‌گویند ظاهراً در موضوع نیست.
رئیس ـ اگر آن بحث است كه بگذارید بعداً، ببینید! اصل (۷۵) در اینجا در واقع ما باید منبع بار مالی‌اش را ببینیم بار مالی واقعی است یا نه، اینكه اینجا نوشته شده. رقمی كه آقایان گفتند، می‌گفتند با اختلاف نظری كه دارند حداقل (۳۷)، (۳۸) هزار نفر هست، اگر این تعداد باشد نوشته‌شده كه بار مالی‌ آن از محل حق‌التدریس كاركنان، من از مسؤولین مربوطه كه اینجا آمدند سؤال كردم، اینها گفتند آن پولی كه گذاشته شده برای همان حق‌التدریس موجود است، بنابراین چیزی وجود ندارد كه شما (۳۷) هزار نفر دیگر را بتوانید از اینجا بدهید! مگر اینكه شما یك منبع مشخص دیگری را در نظر بگیرید.
ببینید! كسی مخالف این كار نیست، منبعش را باید مشخص كرد، این منبعی كه الان گذاشته شده خرج همین حق‌التدریس موجود است و اضافه بر این ندارند، نمی‌توانند پول اینها را هم ندهند، پس این اشكال و اخطار قانون اساسی كه می‌گویند، از نظر اصل (۷۵) وارد است مگر كمیسیون‌ یك منبع دیگری برای این كار در نظر بگیرد. لذا من اخطار را وارد می‌دانم، یعنی بار مالی مشخص نشده.
 حضار ۲۰۸ نفر، اخطار را به رأی می‌گذاریم، دوستان نظرشان را راجع به وارد بودن اخطار اعلام بفرمایند، اخطار از نظر بار مالی اصل (۷۵) به رأی گذاشته شده. دوستان در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید،‌ پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد. یعنی مجلس اخطار را وارد نمی‌داند، حالا باید یك فكری هم در جوف بررسی‌ها برای منبع مالی‌اش بكنید، چون ممكن است برود شورای نگهبان، آن وقت رد می‌كند و طول می‌كشد، خودتان كه طراح هستید راجع به منبع مالی‌اش یك جای مستقرتری را فكر بكنید، معلوم نیست از توی این چیزی در بیاید. مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! ما سه نفر مخالف و سه نفر موافق داریم كه مخالفین را به ترتیب قرائت می‌كنم، مخالف اول جناب آقای كمال‌الدین پیرمؤذن نماینده محترم اردبیل هستند، مخالف دوم جناب حاج‌آقای مصباحی‌مقدم هستند و آقای امیرآبادی هم از مخالفت خودشان منصرف شدند.
موافقین هم، موافق اول آقای ابراهیم نكو هستند و موافق دوم جناب آقای كوچكی‌نژاد هستند، سوم دیگر نمی‌شود، برای اینكه دو تا مخالف هست. مخالف اول جناب آقای پیرمؤذن بفرمایید.
كمال‌الدین پیرمؤذن (اردبیل، نیر و نمین) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
رئیس گلم! گر من از سرزنش مدعیان اندیشم
شیوه مستی و رندی نرود از پیشم
عزیزان نماینده كه دل در گرو توسعه منافع كیان و نظام دارید! دیوانسالاری دولتی ایران از جهت كارایی تقریباً به نقطه صفر رسیده است، تورم پرسنلی، كمر این ملت، كمر این دولت، كمر این كشور را شكسته است. من نمی‌دانم تا كی باید علی‌رغم خلاف قانون، دولت را بزرگ و بزرگ‌تر كنیم؟ دولت بزرگ به معنی و مفهوم چوب لای چرخ توسعه است، درود بر آنانی كه حقیقت را فدای عوام‌فریبی و دنبال مسائل دیگر نمی‌كنند.
اما علت اصلی مخالفتم، بند «ت» ماده (۲۲۴) برنامه پنجم توسعه كه خیلی وقت خواهید گذاشت برای تدوین و تصویب برنامه ششم، یا به خاطر چند تا رأی همین عدد را خواهید كرد، (قاضی‌پور! برو آنطرف، قاضی‌پور! برو آنطرف.) «اعطای مجوز هر نوع استخدام و بكارگیری نیرو كه متضمن بار مالی برای دولت باشد در صورتی قابل تصویب و اجرا است كه بار مالی آن در قانون بودجه یا منابع دستگاه‌های ذی‌ربط پیش‌بینی شده باشد»، همچنین بند «ج» ماده (۶۵)، شما تصویب كردید، شما كه جای مدرس‌ها نشسته‌اید! خودتان تصویب كردید، تعداد كل كاركنان هر دستگاه سالیانه بایستی (۲) درصد كاهش یابد، به كجا چنین شتابان؟ عزیزان! چرا سیاست‌های ابلاغی رهبری باذكاوت نظام، آقایانی كه دیروز استبداد اقلیت را با مجلس رقم می‌زدید و ذوب در ولایت هستید، چرا سیاست‌های ابلاغی رهبری در امور اداری، در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را عملیاتی نمی‌كنید و تورم پرسنلی، هزینه‌های جاری و غیرمولد را افزایش می‌دهید؟
 مثل رئیس‌جمهور سابق عوام‌فریبی را ملاك عمل خود قرار می‌دهید، عزیزان نماینده! اگر راست می‌گویید ما الان در تهران (۱۴۵) هزار نیروی مازاد در آموزش و پرورش داریم، دستشان را بگیرید و ببرید اقصی‌نقاط كشور. یك ساعت عدالت از یك سال عمر، (آموزه علوی است)، بر عبادت ارجحیت دارد. خواهش من این است كه (۷۰۰) میلیارد تومان در سال هزینه است، به عوض این برسید به اقتصاد مولد، برسید به مطالبات فرهنگیان، ضمن اینكه من عذرخواهی می‌كنم از عزیزان و اینكه به فال نیك می‌گیرم اگر بر مدار قانون رفتار كنید. كی‌تی‌گن نوكرم ـ رأی وری‌یین.
رئیس ـ متشكریم، حالا در بیان مطالب طوری صحبت نشود كه دیگران مسأله بوجود بیاورند. (قاضی‌پور ـ ۷۹ دارم) نه، اجازه بدهید این بحث‌ها، اصل موضوع فدای این بحث‌ها می‌شود، اجازه بدهید به اصل موضوع بپردازیم، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ جناب آقای ابراهیم نكو بفرمایید.
ابراهیم نكو (رباط‌كریم و بهارستان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
سلام عرض می‌كنم خدمت همه همكاران عزیز، اول باز از همه دوستانی كه تلاش كردند این طرح را آماده كردند و تقدیم مجلس و از كمیسیون‌ مربوطه هم بی‌نهایت سپاسگزارم كه زحمات زیادی را در این خصوص كشیدند. من لازم می‌دانم قبل از اینكه مطالبی اشاره كنم از برادر بسیار عزیزم جناب آقای احمدی‌لاشكی عزیز كه دیروز هم مراجعه كردند، صحبت بكنم به دفاع از این دوستان و آموزشیاران، پیش‌دبستانی‌ها و حق‌التدریسی‌ها، این نشان می‌دهد كه نمایندگان نسبت به این موضوع حساسیت دارند و علاقه‌مند هستند كه این مشكل هرچه سریعتر حل شود. اما من متأسفم از اینكه هر موقع ما می‌خواهیم یك خدمت شایسته‌ای را در جامعه انجام بدهیم و از یك گروه مظلومی حمایت كنیم دوستان بلافاصله بحث بار مالی را پیش می‌كشند و مطرح می‌كنند كه مصیبتی در پیش‌رو است و هزینه‌هایی متحمل دولت خواهد شد، چرا از این حرف‌ها می‌زنیم؟
 به هر حال مجلس را گذاشته‌اند، نمایندگان انتخاب شده‌اند كه این مشكلات را حل كنند و امروز هم ما اینجا دغدغه‌مان این است كه یك تعداد كثیری از آحاد جامعه متضرر نشوند و به خاك سیاه ننشینند. پیش‌دبستانی‌ها كه به همه همكاران مراجعه می‌كنند از مظلوم‌ترین قشرهای جامعه هستند، آموزشیاران نهضت سوادآموزی، به هر حال ببینید! این واقعیت را بپذیریم كه نزدیك به (۴۰) هزار نفر امروز در این پست و در این مسؤولیت فعالیت می‌كنند، خدمت می‌كنند به این جامعه و فرزندان این ملت، لذا توجه داشته باشیم كه امروز خدمتی بالاتر از این وجود ندارد كه ما دست چنین افرادی را بگیریم.
 ببینید! جناب آقای دكتر لاریجانی به مطلبی اشاره كردند، اولاً اینجا در این طرح دوستان نیامده‌اند بگویند كه همه این (۳۷) هزار یا نزدیك به (۴۰) هزار نفر باید استخدام شوند، اصلاً‌ چنین چیزی مطرح نیست، وقتی كه در این قانون مشخص شده و شرایط در نظر گرفته شده، احتمال دارد فقط (۵۰۰۰) نفر این شرایط استخدام را داشته باشند، لذا وقتی كه به آمار و ارقام نگاه می‌كنیم می‌بینیم همان مبلغ حق‌التدریسی كه به حق‌التدریس‌ها پرداخت می‌شود می‌تواند كفایت كند و هزینه‌های مربوطه را تأمین كند. ما ماهانه حدود (۶۰) میلیارد تومان حق‌التدریس به معلمین حق‌التدریس می‌دهیم و سالانه، یعنی (۹) ماه سال تحصیلی می‌شود (۵۴۰) میلیارد تومان، همین می‌تواند این قسمت هزینه را تأمین كند و ما نگرانی نداریم، لذا باید امروز ما با واقعیت‌ها و با آن چیزهایی كه جامعه با آن مواجه است قضاوت بكنیم و رأی بدهیم.
خواهش من این است كه امروز بیاییم در مناطقی و در آن حوزه‌های انتخابیه‌‌ای كه مشكل اساسی دارند توجه داشته باشیم. من دوستان را ارجاع می‌دهم به حوزه انتخابیه خودم، در حوزه انتخابیه بنده، رباط‌كریم و بهارستان با مجموعه شهرها و روستاهایی كه دارد حدود (۱۵۰۰) نفر نیاز داریم تا تأمین نیرو شود برای جبران كاستی نیرو، دوستان چرا اینها را نمی‌گویند؟ در شهریار و قدس و ملارد و ورامین و شهرستان‌های استان تهران شما نگاه كنید، رقم بالایی نیرو ما كمبود داریم، اینها را بیاییم از همین دوستان و از این عزیزان تأمین بكنیم و مطمئن باشید كه اینها از عهده تدریس بر می‌آیند، چون چندین سال است كه تجربه كسب كرده‌اند. من الان سؤالی كه از یكی از رؤسای اداره حوزه انتخابیه داشتم آمار بسیار تكان‌دهنده‌ای می‌دهند كه رقم، رقم قابل‌ توجهی است.
 دوستان! ما در دبیرستان (۵۷۰۰) ساعت كمبود داریم، اینها را ما چطوری جبران كنیم؟ در راهنمایی ما (۲۳۰) ساعت كمبود داریم، در یكی از مناطق می‌گویم، در ابتدایی (۲۶۰) معلم اضافه به صورت دونوبته و خارج از آن وظیفه اصلی‌شان دارند كار می‌كنند. اینها را هم بیاییم در نظر بگیریم، خواهش من این است كه بیایید منطقی تصمیم بگیرید و مطمئن باشید كه مردم زمانی از ما راضی خواهند بود كه تصمیم درستی گرفته شود.
لذا تأمین منابع مالی نگرانی ندارد و محل همین حق‌التدریس‌ها، من اینجا هم حساب كرده‌ام، به هر حق‌التدریس یك ساعت حق‌التدریس كه حساب می‌كنیم، به هر (۲۴) ساعت موظف معلمان حق‌التدریس در منطقه خودمان نزدیك (۶۰۰)، (۷۰۰) هزار تومان پول داده می‌شود، همان‌ها را می‌شود به همین دوستانی كه بكارگیری می‌شود پرداخت كرد. (رئیس ـ متشكریم) در آذربایجان شرقی و غربی كمبود شدید معلم وجود دارد، اینها را ما امروز باید درك كنیم، ممنون هستم.
رئیس ـ متشكریم، مخالف بعدی را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ جناب آقای دكتر مصباحی‌مقدم بفرمایید.
غلامرضا مصباحی‌مقدم (تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
همكاران محترم! خسته نباشید، استدعا می‌كنم دقایقی عنایت بفرمایید، آقای رئیس، هیأت محترم رئیسه! اولاً تذكر قانون برنامه را دارم، مخالفت با قانون برنامه است، دو ماده از قانون برنامه اقتضا می‌كند كه ایجاد تكالیف جدید، ایجاد تعداد نیروی انسانی دستگاه، بند «ج» ماده (۶۵) می‌گوید: «تعداد كل كاركنان هر دستگاه در تصدی‌های قابل واگذاری اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، كار معین و مشخص، ساعتی و عناوین مشابه»، می‌گوید: «به استثناء اعضای هیأت علمی حداقل (۲) درصد سالانه كاهش پیدا می‌كند» نكته مهم، این قسمت اخیر است، موارد استثناء همه‌ساله در قانون بودجه همان سال تعیین می‌شود، این یك.
دوم، بند «ت» ماده (۲۲۴)، این بند «ت» می‌گوید: «كلیه تصویب‌نامه‌ها... اعطای مجوز هر نوع استخدام و بكارگیری نیرو و همچنین مصوبات هیأت امناء كه متضمن بار مالی برای دولت است در صورتی قابل طرح و تصویب است كه بار مالی ناشی از آن در گذشته محاسبه و در قانون بودجه كل كشور، (نه در حق‌التدریسی‌ها) و در قانون بودجه كل كشور یا منابع داخلی دستگاه اجرایی ذیربط تأمین شده باشد». ببینید! استدلال موافقان این طرح بسیار ضعیف است.
 آقای دكتر لاریجانی! اولاً استدعا می‌كنم اگر تذكر را وارد می‌دانید نسبت به اینكه نهایتاً این دوسوم رأی لازم دارد تأكید بفرمایید.
نكته دوم این است كه استدلال موافقان این طرح بسیار ضعیف است، اولاً نیروی انسانی آموزش و پرورش اكنون (۱) میلیون و (۵۰) هزار نفر است، در شرایطی كه تعداد دانش‌آموزان ما حدود (۱۲) میلیون نفر است، اگر خاطر مبارك‌تان باشد ما (۱۸) میلیون دانش‌آموز داشتیم با (۱) میلیون و (۸۳) هزار نیروی معلم و كاركنان آموزش و پرورش. واقعاً گزارشی كه جناب آقای عسكری‌آزاد در جلسه غیرعلنی از وضعیت نیروی انسانی كشور ارائه كردند، نشان‌دهنده روند رسیدن به یك فاجعه است. استدعا می‌كنم همكاران عنایت كنند! بالای (۸۰) درصد بودجه جاری ما اكنون حقوق و دستمزد است! یعنی برای برنامه‌ها كمتر از (۲۰) درصد پول می‌رسد، ما آمدیم این روند را سال به سال بالا برده‌ایم تا به این نقطه رسیده‌ایم، لابد می‌خواهیم همین مسیر را ادامه بدهیم تا به نقطه‌ای برسیم كه (۱۰۰) درصد بودجه جاری كشور بشود حقوق و مزایا!
ضمناً این طرح تكلیف می‌كند، تكلیف جدیدی دارد،‌ تكیلف قبلی آموزش و پرورش این بوده كه نیروهای حق‌التدریسی را بر اساس قانونی كه تصویب شد از طریق آزمون بگیرد و باید در آزمون نمره قبولی را بیاورند، كسانی كه این طرح می‌خواهد آنها را وارد كند و تكلیف كند، نمره (۱۰) از (۲۰) را نیاورده‌اند! آیا می‌خواهید معلمان ضعیف، معلمان كم‌سواد بیایند و بچه‌های شما را آموزش بدهند؟
صاحبان طرح، طراحان! حاضرید بچه‌های خودتان را زیر دست یك چنین معلمانی قرار بدهید؟ ما كسانی را داریم كه الان لیسانس و فوق‌لیسانس دارند، برای استخدام آماده هستند، شما دارید راه را برای استخدام آنها می‌بندید، تكلیف می‌كنید كسانی را استخدام كنند كه از طریق شركت‌ها، از طریق پیش‌دبستانی، بدون آزمون وارد شده‌اند و تدریس كرده‌اند، پس نتیجه این خواهد شد كه آموزش و پرورش رو به افول می‌رود. اكنون نیروهای دیپلم و فوق‌دیپلم آموزش و پرورش بخش اعظم این نیروهای شاغل را تشكیل می‌دهد، روند، باید روند كاهنده این مسائل باشد، نه روند، روند افزایش‌دهنده.
ضمناً بار مالی را از منابع حق‌التدریسی كه به معلمان فعلی می‌دهند ظلم به معلمانی است كه اكنون شاغل هستند، پخته هستند، باتجربه‌ هستند، به آنها حق‌التدریس ندهند، اینها را جمع كنید، ای بسا، آیا منابع مالی را تأمین بكند یا نكند، حتماً خلاف اصل (۷۵) قانون اساسی است، حتماً توسط شورای محترم نگهبان رد می‌شود، من استدعا می‌كنم دوستان و همكاران به این رأی ندهند. والسلام
رئیس ـ متشكرم.
 
۶ ـ رد تقاضای سلب یك‌فوریت از طرح دوفوریتی الحاق یك تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدام معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش (ثبت ۵۰۲)
رئیس ـ آقای فرهنگی بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! یك درخواستی رسیده به استناد ماده (۱۶۲) آیین‌نامه داخلی، درخواست سلب یك‌فوریت را مطرح كرده‌اند. از پیشنهاددهندگان آقای كاتب صحبت می‌كنند، بفرمایید.
غلامرضا كاتب (گرمسار) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من از همكاران عزیزم استدعا می‌كنم به چند تا نكته توجه بكنند، ان‌شاء‌الله با همت شما و با دقت شما این مشكل حل می‌شود.
ما متأسفیم كه امروز شاهد این هستیم كه باز قانون در آموزش و پرورش اجرا نمی‌شود، همان‌طور كه برادر عزیزم جناب آقای جعفری سخنگوی كمیسیون‌ فرمودند، واقعاً قانونی را كه در سال ۱۳۹۱ با همت شما نمایندگان عزیز تصویب شد، من می‌خوانم ببینید چه قانون جامع و كافی و مفیدی بود، ما در تبصره (۹) گفته‌ایم: وزارت آموزش و پرورش موظف است در اجرای تبصره (۲) ماده (۵۱) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب ۵/۱۰/۸۹ و بند «ج» ماده (۲۴) قانون مدیریت خدمات كشوری مصوب سال ۱۳۸۶ از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون حداكثر ظرف مدت دو سال كلیه مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی خود را كه با آموزش و پرورش همكاری داشته‌اند از طریق برگزاری آزمون و با در نظر گرفتن شرایط مندرج در مواد (۲) و (۳) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۳۸۸ و اصلاحات بعدی آن، مدرك و رشته تحصیلی، جنسیت، نیاز منطقه‌ای و سنوات همكاری با آموزش و پرورش در اولویت استخدام قرار دهد، در مورد مربیان پیش‌دبستانی، مطابق روال قبل از اعم سیاست‌گذاری، نظارت، صدور مجوز و تدوین محتوا عمل نماید.
همكاران! ما دو سال پیش تصویب كردیم وزارت آموزش و پرورش این قانون را اجرا كند، یا باید وزیر را بیاورید استیضاح كنید، سؤال كنید، تذكر بدهید چرا اجرا نمی‌كند؟ اگر مشكل قانونی دارد همكاران فرمودند ما نمایندگان در مقابل مردم مسؤولیم، بله، مسؤولیم، وظیفه داریم اینها را تعیین تكلیف كنیم، دولت هم مسؤول است،‌ آیا وزیر آموزش و پرورش در مقابل معلمان حق‌التدریس للهً مسؤولیت ندارد؟ بله كه دارد. اگر مشكل قانونی دارد لایحه بیاورد كه امروز ما را مقابل با دولت و شورای نگهبان قرار ندهد كه اصل (۷۵) كه برادر عزیزم جناب آقای دكتر توكلی و جناب آقای مصباحی، مغایرت قانون برنامه را مطرح كردند،‌ اگر دولت كه لایحه بیاورد كه این مشكل را بخواهد حل بكند و بار مالی آن را دقیقاً مشخص بكند، یقیناً ما مجلس شورای اسلامی تكلیف داریم مشكل معلمان عزیز و نهضتی‌ها و آموزشیاران را در آموزش و پرورش حل كنیم.
خواهش و استدعای من از همكاران عزیز دو چیز است، ما اگر امروز دوفوریت این را تصویب بكنیم و برود شورای نگهبان و مغایرتش را تشخیص دهد به نفع این معلمین و به نفع آموزشیاران نهضت است یا یك فرصتی را، من از شما تقاضا می‌كنم، از رئیس جلسه تقاضا می‌كنم یك فرصتی داده شود به صورت یك‌فوریتی كه یك ماه كار كارشناسی شود، بار مالی آن مشخص شود، وزارت آموزش و پرورش را بخواهیم كه چرا این قانون را اجرا نمی‌كنی؟ اگر این كار را بكنیم در واقع به معلمین حق‌التدریس خدمت كرده‌ایم، اگر این كار را نكنیم من به شما قول می‌دهم همه زحمتی كه شما امروز می‌كشید، همه تلاشی كه می‌كنید كه مشكل آموزشیاران را حل كنید و این مشكل حل نخواهد شد.
نكته بعدی عزیزان من! قانون قبلی جامع‌تر است، شما گفته‌اید میزان افرادی كه می‌گیرید متناسب با مناطقی كه كم دارند، در این قانون كه اینها پیش‌بینی نشده، شما همین الان دوستان ما می‌گفتند در مناطق سیستان و بلوچستان، شهرستان‌های كوچك، استان سمنان، استان یزد، نیاز بیشتر است، آموزش و پرورش استان تهران كمتر است، اگر قانون قبلی با یك اطلاعات جامع‌تری بیاید به نفع ما است.
استدعای دوم من این است كه شما نظر مركز پژوهش‌ها را بخوانید، نظر مركز پژوهش‌ها نقاط قوت را گفته، نقاط ضعف را گفته، اگر ما به نقاط قوت و نقاط ضعف این قانون دقت بكنیم، یك تصمیم خداپسندانه و جامع و منطقی خواهیم گرفت و می‌توانیم با یك فرصتی كه شما همكاران عزیز به این موضوع می‌دهید برود در كمیسیون دقیقاً با هماهنگی دولت بار مالی آن مشخص شود، كار كارشناسی دقیق شود. طوری نشود كه ما باز قانون بنویسیم روی قانون و دولت و وزیر آموزش ‌و پرورش متأسفانه اجرا نكند و ما مجبور شویم دوباره هر روز قانون تصویب كنیم.
از همكاران عزیز استدعا می‌كنم به جهت اینكه ما بتوانیم مشكل این عزیزان كه مشكل به حقی است را با یك قانون جامع، كامل، مفید كه بتواند هم به نفع نظام آموزشی باشد، هم به نفع جوانان عزیز ایران اسلامی باشد، هم بتواند مشكل بار مالی را حل كند اجازه دهید یك مهلت یك‌ماهه به كمیسیون داده شود تا بتوانیم این مشكل را حل كنیم. ممنونم از اینكه فرصت دادید كه مطرح شود.
رئیس ـ متشكریم، مخالف بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ در این موضوع یك مخالف می‌تواند صحبت كند كه جناب آقای موسوی‌لارگانی هستند، بفرمایید.
 
۷ ـ تسلیت ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به آقای محمدتقی توكلی نماینده الیگودرز
رئیس ـ آقای توكلی همكار گرامی ما هم امروز تشریف آورده‌اند. ما مجدداً به ایشان این ضایعه‌ای كه برای فرزند ایشان پیش آمد را تسلیت عرض می‌كنیم، ان‌شاءالله كه خداوند آن مرحوم را با اولیای خودش محشور كند و به خانواده ایشان و خود ایشان صبر عطا كند. مخالف بفرمایید.
(ادامه رسیدگی به طرح الحاق یك تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش)
سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
عرض سلام و ادب و احترام خدمت همكاران عزیز و بزرگوار دارم.
اولین دلیل مخالفت حقیر با پیشنهادی كه جناب آقای كاتب و بعضی از همكاران عزیز دیگر در ارتباط با یك‌فوریت این طرح دادند این است كه ما فرصتی تا شروع سال تحصیلی نداریم. یعنی همكاران عزیز! اگر ما همین یك‌فوریت را تصویب كنیم، دیگر این طرح روی هوا رفته است، یعنی دیگر هیچ اثری ندارد. دلیلش هم این است كه ما هفته آینده و هفته‌های بعد یك هفته سركشی به حوزه‌های انتخابیه و دو هفته هم تعطیلات تابستانی است و این عزیزان مدتها است به مجلس چشم دوخته‌اند و اینكه مجلسی‌ها یك تصمیم قاطع برای آنها بگیرند. بعضی از اینها حدود (۹) سال، (۱۰) سال برای آموزش ‌و پرورش كار كرده‌اند. این طور نیست كه برادران عزیز ما اعلام می‌كنند كه اینها یك مشت افراد بیسواد هستند. بیسواد نیستند، ما بین این افراد فوق‌لیسانس داریم، كسانی كه به ما مراجعه كرده‌اند، لیسانس داریم. یعنی اصلاً قرار نیست دیپلم استخدام كنند. اینها همه‌شان مدارج علمی بالایی را طی كرده‌اند و دلیل اینكه مخالف هم هستیم این است كه اینها تجربه دارند. كسی كه (۹) سال، (۱۰) سال رفته سر كلاس با كسی كه حالا فوق‌لیسانس داشته باشد تازه بخواهد امسال بیاید استخدام شود آیا تفاوت ندارد؟
الان ما می‌گوییم كه آقا! ما كمبود نداریم. شما در شهرستانهای استان اصفهان كه شما استان برخوردار قلمداد می‌كنید بروید بررسی كنید چه تعدادی از كلاسهای ما بدون معلم است؟ در خمینی‌شهر الان كلاسهای ابتدایی حدود (۱۰۰) نفر معلم كم دارد، كلاسهای شهرستان فلاورجان همچنین و استانهای دیگر باز همچنین.
همكاران عزیز! من خواهشم این است كه این عزیزانی كه بارها جلوی مجلس جمع شده‌اند، در سرما و گرما اینجا آمده‌اند و از شما درخواست كرده‌اند نخواهیم با یك مسئله‌ای كه حالا بخواهیم یك‌فوریتش را تصویب كنیم بیاییم این طرح را برای مدت طولانی به تأخیر بیندازیم. الان یكی از همكاران اعلام كرد در استان چهارمحال و بختیاری ما (۲۰۰) نفر كمبود داریم. حالا اگر در تهران اضافه است جداً مردم اصفهان چه تقصیری دارند؟ مردم یزد چه تقصیری دارند؟ مردم چهارمحال و بختیاری چه تقصیری دارند كه دانش‌آموزانشان معلم نداشته باشند یا یك معلم دو یا سه تا كلاس را بخواهد درس بدهد؟ واقعاً این برای دانش‌آموزانی كه در مناطق محروم دارند زندگی می‌كنند سخت است.
من خواهشم این است كه همكاران عزیز با توجه به اینكه دو نفر مخالف صحبت كردند قرار بود یك موافق دیگر صحبت كند و به رأی گذاشته شود یك مرتبه اصلاً ورق برگشت، همكاران عزیز به این طرحی كه جناب آقای كاتب پیشنهاد داده رأی ندهید. همان دوفوریتی كه شما دیروز با رأی بالا رأی دادید و كسانی كه چشم به راه بودند را خوشحال كردید ان‌شاءالله یك نفر موافق دیگر هم صحبت كند و ما با رأی بالا مشكل این عزیزانی كه چند سال است چشم انتظار هستند را برطرف كنیم.
رئیس ـ متشكریم، دوستان در صندلی‌های خودتان مستقر باشید ما سلب فوریت را به رأی می‌گذاریم.
دبیر (فرهنگی) ـ سلب یك‌فوریت مطرح است.
رئیس ـ حضار ۲۱۸ نفر، سلب یك‌فوریت را به رأی می‌گذاریم، یعنی اگر رأی آورد دوفوریت می‌شود یك‌فوریت. دوستان نظرشان را راجع به این طرح اعلام بفرمایند. نمایندگان محترم در رأی‌گیری مشاركت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد. الان مخالف صحبت كرد باید یك موافق دیگر صحبت كند. می‌خواهید چون دوباره یك مخالف و موافق دیگر هم داریم این را بعداً سخنرانان را هم داریم.
دبیر (فرهنگی) ـ درخواست فوریتی را هم اصرار دارند مطرح كنند. هر طور صلاح می‌دانید عمل كنید. درخواستی هم آقای عزیزی دارند، اصرار دارند مطرح كنند.
رئیس ـ حالا همین كه دوفوریتی است را به یك جایی برسانیم، چون شما هم پیشنهادتان دوفوریت است.
دبیر (فرهنگی) ـ موافق بعدی صحبت كند.
رئیس ـ بگذارید موافق صحبت كند كه به یك جایی برسد.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آخرین موافق موضوع جناب آقای كوچكی‌نژاد هستند، بفرمایید.
جبار كوچكی‌نژادارم‌ساداتی (رشت) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
من جداً از همكاران عزیز كه به سلب فوریت رأی ندادند و همچنین اخطار قانون اساسی را هم رأی ندادند، از همه همكارانم تشكر می‌كنم، چه آنهایی كه رأی هم دادند.
همكاران! من یكی، دو مطلب را خدمت دوستان عرض كنم. قبلاً هم گفتم كه طبق قانون خدمات كشوری كه یك اصل در بخش استخدام است، ماده (۲۴) و بند «ج» تبصره‌اش می‌گوید كه آموزش ‌و پرورش از بحثی كه یك بازنشسته و اینكه از سه بازنشسته یكی داخل وزارتخانه بیاید استثنا است. راهكار تغییر بنیادین آموزش ‌و پرورش راهكار ششم بند (۱۰) هم تأكید دارد كه آموزش ‌و پرورش جزء حاكمیتی است.
من از مخالفین عزیز تقدیر و تشكر می‌كنم، البته از آقای پیرمؤذن گله‌مندم كه اتهامی به موافقین بست و یقین عذرخواهی می‌كند و حرف خودش را پس می‌گیرد. اما در مورد حاج‌آقای مصباحی‌مقدم من از ایشان هم درخواست دارم كه به طرح توجه كند، ایشان كه اصولاً به قانون خیلی توجه می‌كند، این طرح را دقیق بخواند و آن بحثهایی كه داشت واقعاً هیچ كدام قانونی نبودند. ایشان بحث داشت كه بدون آزمون و بیسواد، من از آقای مصباحی‌مقدم سؤال می‌كنم كه شرایط مندرج در تبصره (۹) قانونی كه در سال ۹۱ تصویب شد آیا در آنجا آزمون نیست؟ حتماً قانون را نخواندید و بدون اینكه به قانون تسلط داشته باشید مطرح كردید.
اینكه اینها دیپلم و فوق‌دیپلم هستند؛ بیش از (۹۰) درصد اینها بالای لیسانس و فوق لیسانس و حتی دكتری هستند، خود همكاران همه اینها را می‌شناسند. اینها بیشتر در آموزش ابتدایی تخصص دارند، بعضی‌ها بیش از (۱۰) سال در پیش‌دبستانی كه پایه آموزش ابتدایی است تدریس كرده‌اند. كجای دنیا شما سراغ دارید كسی برای یك فرد (۱۰) سال كار كند بدون هیچ گونه بهانه‌ای، تخلفی او را اخراج كنند؟ كسانی كه دو سال، سه سال یك جایی كار می‌كنند شما اینجا قانون تصویب می‌كنید كه اینها استخدام شوند، چطور شد كه مخالفین عزیز اینهایی كه (۱۰) سال، (۸) سال، (۱۵) سال كار كرده‌اند، صادقانه كار كرده‌اند، گزینش شده‌اند، تمام صلاحیتهای عمومی وزارت آموزش ‌و پرورش را دارند اینها را شما می‌گویید بیسواد؟!
به اعتقاد من این كم‌لطفی است كه دوستان اصولاً به این عزیزان دارند. در تنظیم قانون هم یاد دوستان هست بعضی از مخالفین هم آن زمان می‌گفتند كه اینها بیسواد هستند و بعضی از الفاظ را به كار می‌بردند. بعد همین دوستان رفتند از این عزیزان عذرخواهی كردند. من به دوستان این را عرض كنم،‌ این طرح هیچ گونه بار مالی ندارد، ببینید! امسال ۹۳ و ۹۴ وزارت آموزش ‌و پرورش باید (۵۰۰) میلیارد تومان حق‌التدریس پرداخت كند، این حق‌التدریس را می‌خواهد از بازنشستگان استفاده كند. بعضی از مخالفین گفتند كه چه می‌شود ما حق‌التدریس نیروهای بازنشسته را قطع كنیم؟ ما وقتی كه یك جوانی كه با مدرك فوق‌لیسانس (۱۰) سال برای ما كار كرده او را بیكار كنیم ولی یك بازنشسته‌ای كه پایان بازنشستگی خود را گرفته و فردی شریف هم هست و احترامش هم بر ما واجب است دوباره بیاییم، آیا این بازنشسته حوصله دارد كلاس اول ابتدایی را تدریس كند؟ یقین این كاربرد ندارد.
در بخش معلمینی كه شیفت مقابل تدریس می‌كنند، بیشتر هدف ما معلمین ابتدایی است. عزیزان! خود وزارت آموزش ‌و پرورش آمار می‌دهد (۸۰) درصد معلمین آن بیش از (۷۰) درصد زن هستند. به زنها، خانمهای فرهنگی دارند فشار می‌آورند و تهدید می‌كنند كه شیفت بعدازظهر چون معلم ندارند باید برای شیفت بعدازظهر هم تدریس كنند. اینها نمی‌توانند بعدازظهر هم تدریس كنند، اینها كارایی بعدازظهر را ندارند. كسی كه صبح با دانش‌آموز ابتدایی كار می‌كند و تدریس و فعالیت می‌كند این توان و انرژی بعدازظهر را هم ندارد آن هم خانمها كه واقعاً نیاز است كه به تربیت فرزندان برسند.
بحث سوم ما بحثی است كه اینها حق‌التدریس هستند. ما قانون را قبلاً وضع كرده‌ایم كه اخطار قانون برنامه را دادند آن در مورد كسانی است كه می‌خواهیم استخدام كنیم. حالا دولت و وزارت آموزش ‌و پرورش قدرت ندارد حق فرهنگیان را از دولت بگیرد، بعضی از آمارهایی كه دولت می‌دهد آمارهای درستی نیست. عزیزان! درست است كه معلمین ما كاهش پیدا كرده، بیشتر و اكثریت شما معلم هستید، یا در آموزش ‌و پرورش یا در دانشگاه بوده‌اید. وقتی كه آمار دانش‌آموز پایین می‌آید كلاس حذف نمی‌شود، دانش‌آموز (۲۰) نفر می‌شود (۱۶) نفر، (۱۷) نفر، (۱۲) نفر. آیا می‌شود كلاسهای روستایی را حذف كرد؟ آیا می‌شود روستاها را از معلمین محروم كرد؟ (منادی‌سفیدان ـ‌ وقت حضرت‌عالی تمام است) یقین هیچ كدام از شما اجازه نمی‌دهید.
در نتیجه این هیچ گونه بار مالی ندارد، ما گفته‌ایم كه از همان منابعی كه به بازنشستگان و حق‌التدریس دارند به معلمین ثابت می‌دهند از آن منابع كه منابع هم دیده شده (رئیس ـ تشكر می‌كنیم) و ناچاراً باید این كار را انجام دهند.
رئیس ـ متشكریم، وقت شما دیگر تمام شد. مخالف بعدی را دعوت بفرمایید.
دبیر (منادی‌سفیدان) ـ آقای رئیس! دیگر مخالف نداریم.
رئیس ـ دولت بفرمایید.
محمود عسكری‌آزاد (جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
حدود (۴۰) روز قبل من در همین جلسه یك گزارشی از وضعیت نظام اداری خدمت عزیزان ارائه كردم. خوشبختانه بسیاری از نمایندگان محترم ابراز محبت كردند، من را تشویق كردند گفتند این جریان را دنبال كن و اجازه ندهیم نظام اداری مشكلی برای كشور فراهم كند. من در آن جلسه عرض كردم كه در سال ۱۳۹۲، (۸۰) درصد بودجه كل كشور خرج هزینه‌های جاری شده است. امروز می‌خواهم خدمتتان عرض كنم كه تا تاریخ ۳۰/۵/۹۳ یعنی چهار روز قبل، مجموعاً از (۶۷) هزار میلیارد تومان درآمدی كه دولت كسب كرده است (۵۶) هزار میلیارد تومان خرج هزینه‌های جاری شده است. یعنی (۸۰) درصد سال گذشته، امسال به (۸۳) درصد رسیده است.
نمایندگان محترم! من خدمتتان عرض می‌كنم اگر به این موضوع عنایت و توجه نشود تا چهار سال آینده تمام بودجه كشور خرج هزینه‌های جاری خواهد شد. یعنی ما هیچ گونه اعتباری برای سرمایه‌گذاری نخواهیم داشت.
مطلب بعدی این است كه در وزارت آموزش ‌و پرورش امروز (۹۶) درصد هزینه‌ها خرج هزینه‌های پرسنلی می‌شود. یعنی از (۲۰) هزار میلیارد تومان اعتبار این وزارتخانه فقط (۸۰۰) میلیارد تومان خرج كیفیت آموزش می‌شود و بخشی از این هم معمولاً در تخصیصها پرداخت نمی‌شود. ما امروز در آموزش ‌و پرورش (۱۲) میلیون نفر دانش‌آموز داریم با (۱) میلیون و (۲۴) هزار نفر معلم و كادر. در صورتی كه در سال ۷۷ ما (۱۸) میلیون نفر دانش‌آموز داشتیم با حدود همین تعداد كارمند. یعنی ما تعداد دانش‌آموزمان یك‌سوم كاهش پیدا كرده تعداد كادرمان تغییر نكرده. اگر قرار بر این بود كه تعداد كادر ما متناسب با تعداد دانش‌آموزان تغییر كند امروز (۷۰۰۰) میلیارد تومان برای آموزش ‌و پرورش صرفه‌جویی می‌شد تا خرج كیفیت آموزش ‌و پرورش كنیم.
در قانون برنامه پنجساله سوم بند «ج» ماده (۶۵) اشاره شد كه ما سالی (۲) درصد كاهش بدهیم تا این كیفیت را ارتقا دهیم. اگر این اتفاق می‌افتاد (۱۴۵) هزار نفر نیرو كاهش پیدا می‌كرد و امكان این بود كه (۳۰۰۰) میلیارد تومان برای ارتقای كیفیت آموزش ‌و پرورش صرفه‌جویی شود. در صورتی كه در طول سال ۱۳۹۳ گفته می‌شود تا حالا ما (۳۵۷) هزار نفر را در آموزش ‌و پرورش استخدام كرده‌ایم. بخشی از این استخدامها به همین طریقی است كه الان پیش‌دبستانی‌ها پیگیری می‌كنند، یعنی بدون بررسی نیاز، بدون بررسی صلاحیتها و غیره با تحصن و پیگیریهایی كه به عمل آمده است.
اتفاقی كه الان افتاده این است كه به واسطه این هجمه‌ای كه به وضعیت آموزش ‌و پرورش پیش آمده ما در حال حاضر یك حجم زیادی نیروی انسانی مازاد در بخشهایی كه فشار بر استخدام است داریم. عزیزان! من خدمتتان عرض كنم پیش‌دبستانی كه الان تقاضای استخدام می‌كند كجا خدمت می‌كند؟ چه كسی اطلاع دارد اینها چند نفر هستند؟ چه كسی اطلاع دارد كه اینها چكاره هستند؟ اینها كسانی هستند كه با مدرسه و از كمكهای مردمی استفاده می‌كردند دانش‌آموزان فرزندان معلمان را در یك اتاقی نگهداری می‌كردند، شدند مربی پیش‌دبستانی. اینها چند نفرند و كجا هستند؟ بعضی از دوستان می‌گویند مناطق محروم نیاز دارد، اینها كه آنجا نیستند، اینها دارند در شهرهای بزرگ كشور كار می‌كنند.
بعد دوستان فرمودند كه ما از محل صرفه‌جویی مربوط به حق‌التدریس معلمان بیاییم اینها را استخدام كنیم. كسانی كه در آموزش ‌و پرورش خدمت كرده‌اند می‌دانند كه معلم ما (۲۴) ساعت تدریس می‌كند... (همهمه نمایندگان)...
رئیس ـ اجازه دهید كه صحبت ایشان استماع شود بعد نظر بدهید. نه آقای قاضی‌پور! بگذارید مطلبشان را بشنویم.
عسكری‌آزاد ـ دو ساعت، چهار ساعت اضافه نیاز مدرسه به درس فیزیك، شیمی، ریاضی حق‌التدریس می‌كند. ما كه نمی‌توانیم حق‌التدریس را از این معلم بگیریم بدهیم به یك پیش‌دبستانی كه یك جای دیگر دارد كار می‌‌كند. مگر كلاس می‌تواند بدون معلم ریاضی باشد؟ یك مدرسه‌ای كه در یك رشته‌ای چهار ساعت كسری دارد این را چكار كنیم؟ یك معلم استخدام كنیم؟ قاعده همیشگی آموزش ‌و پرورش است كه بخشی از این نیاز را از طریق اینها تأمین می‌كند. پس ما نمی‌توانیم این را حذف كنیم و این بار مالی كه تعیین شده را اضافه كنیم.
نكته مهمتر از همه اینها كیفیت است. ببینید!‌ مقام معظم رهبری در سیاست تحول در نظام آموزش ‌و پرورش فرمودند: بسترسازی برای جذب معلمان كارآمد و دارای شایستگی‌های لازم آموزشی و تربیتی و اخلاقی. باز مقام معظم رهبری فرمودند كه: بهسازی و اعتلای منابع انسانی آموزش ‌و پرورش به عنوان محور تحول در نظام تعلیم و تربیت. ما چطور حاضریم یك كسی كه تا حالا كودك یك معلمی را در یك دفتری نگهداری می‌كرده، احتمالاً مدرك دیپلم دارد یا فوق‌دیپلم غیرمرتبط دارد را معلم آموزش ‌و پرورش بشناسیم؟ ما واقعاً حاضریم بچه‌های خودمان را در اختیار این افراد بگذاریم، اینها بیایند به اینها تدریس كنند؟
شما مطلع هستید كه صدها هزار نفر فارغ‌التحصیل از بهترین دانشگاههای ما امروز بیكار هستند،‌ از ما سؤال می‌كنند كه مگر ما در استخدام سهم نداریم؟ چرا این آدمها باید وارد شوند ما نباید وارد شویم؟ الان ما (۴) میلیون نفر دانشجو داریم، اینها كی می‌خواهند استخدام شوند؟
از طرفی براساس تصویب شورای انقلاب فرهنگی دانشگاه تربیت معلم تأسیس شده، بیش از (۱۰۰) شعبه دارد. این دانشجوهایی كه تربیت می‌شوند كجا می‌خواهند استخدام شوند؟ بعد ما یك فردی را كه یك مدرسه‌ای بدون هیچگونه محاسبه‌ای، بدون هیچگونه بررسی‌ای به كار گرفته، یك كودكی را در یك اتاقی نگهداری می‌كرده این را می‌آوریم معلم آموزش ‌و پرورش می‌كنیم و برای (۳۰) سال می‌خواهیم استخدامش كنیم.
عزیزان! من خدمتتان عرض كنم كه ما داریم برای استخدام افرادی كه ما نه به شغلشان در آموزش ‌و پرورش نیاز داریم نه به محلشان نیاز داریم و نه به مدركشان نیاز داریم تصمیم می‌گیریم. ما داریم برای استخدام كسانی تصمیم می‌گیریم كه در وزارتخانه‌ای هستند كه این وزارتخانه پول ندارد. (سبحانی‌نیا ـ‌ جناب آقای عسكری‌آزاد! وقت شما تمام است) الان آموزش ‌و پرورش اعلام كرده كه (۴۰۰۰) میلیارد تومان كسری دارد و صلاحیتهای مربوطه را ندارد. (همهمه نمایندگان) (رئیس ـ آقایان! اجازه بفرمایید صحبتشان تمام شود).
من خواهش می‌كنم با توجه به اینكه این اولاً با سیاست مقام معظم رهبری كه ما انتظار داریم نماینده‌های محترم پاسدار سیاستهای مقام معظم رهبری باشند، در سیاستهای مقاومتی كه فرموده‌اند هزینه‌ها را كاهش دهید، در بحث كیفیت آموزش ‌و پرورش تأكید فرموده‌اند، در چابك‌سازی تأكید فرموده‌اند. واقعاً این طرح با سیاست مقام معظم رهبری تعارضاتی دارد و بار مالی كه دارد و مشكلاتی كه به وجود می‌آید به این طرح رأی ندهند و كمك كنند كه ما به مرور بتوانیم كیفیت آموزش ‌و پرورش را اصلاح كنیم. متشكر.
رئیس ـ متشكریم، اجازه دهید! كمیسیون بفرمایید.
قاسم جعفری (سخنگوی كمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری) ـ‌ خداقوت عرض می‌كنم خدمت همه همكاران بزرگوار. من فكر می‌كنم بحث به اندازه كافی روشن شد. اولاً اینكه هزینه‌های جاری زیاد است باید تمهید شود. اگر ما همه مشكلات را بر سر آموزش ‌و پرورش كه اتفاقاً زیربنایی‌ترین جاست می‌خواهیم قرار دهیم و آوار كنیم به نظر من این بی‌انصافی است. می‌شود در خیلی از جاهای دیگر مراعات كرد و این اتفاق نیفتد. من از برادر خوبمان جناب آقای عسكری‌آزاد سؤال می‌كنم، من اول گفتم توزیع نیرو، دولت این جسارت را ندارد. اگر شما الان بیایید به همكاران قول بدهید (۵۰) هزار، (۶۰) هزار نیروی اضافه كه در تهران دارید،‌ در كلانشهرها دارید اگر شما توانستید (۲۰۰۰) تای اینها را به جایی كه نیاز دارد منتقل كنید جایزه می‌گیرید. چرا نمی‌توانید این كار را بكنید؟ بلكه خیلی وقتها خود مسؤولان دولتی واسطه می‌شوند كه اینها بیایند جاهای بهتر.
من نماینده این بزرگواران وقتی به روستا می‌روم، این معادله و این مجهول را حل كنید، می‌گویند ما نیرو نداریم، یك ماه و نیم از سال تحصیلی گذشته است ما نیرو نداریم. دولت بزرگوار، آموزش ‌و پرورش، وزیر محترم آموزش ‌و پرورش! بیایید مشكل مردم را حل كنید. اگر اینها به ما مراجعه نكنند كه مشكل داریم، ما هم خیلی كارهای دیگر هست به این نمی‌پردازیم. خوب بیایید حلش كنید.
بیان شد كه باید در بودجه كشور پیش‌بینی شود، من عرض كردم،‌ ما نگفتیم یك رقم جدیدی داده شود، گفتیم (۵۰۰) میلیارد بلكه بیشتر در ردیف بودجه آمده است، این را دارند بازنشسته را فرامی‌خوانند می‌دهند. این را برگردانید به اینهایی كه بیسواد هم نیستند، فوق لیسانس و لیسانس و بعضاً دكتری و دانشجوی دكتری هم هستند به اینها داده شود. بدون آزمون هم نگفتیم، بزرگواران تبصره (۹) را ببینید! ما گفته‌ایم هم نیاز منطقه‌ای هم جنسیت هم رشته تخصصی همه اینها مراعات شود، از طریق آزمون. ما نگفته‌ایم همه اینها را. ما می‌گوییم راهكار را خود وزیر محترم باید پیشنهاد كند و براساس آن پیش برود. اگر این اتفاق بیفتد حتماً درست می‌شود.
همین الان گفتند مازندران (۸۶۰۰) ساعت در ماه كسری تدریس دارد، خوزستان (۴۰) هزار ساعت. تهرانی می‌رود آنها را پر كند؟ مشهدی و اصفهانی و شیرازی را می‌توانید ببرید آنجا؟ بسم‌الله! خراسان شمالی در شهرستان محروم و مرزی راز و جرگلان این اتفاق می‌افتد؟ زاهدان؟ اگر این را می‌توانید درست كنید ما خدمتتان هستیم، اگر غیر از این است بگذارید همین بچه‌هایی كه تجربه گیرشان آمده بیایند، از این فرصت استفاده شود و هم مشكل آموزش ‌و پرورش درست حل شود.
اراده جدی در مدیران اگر ایجاد شود مشكل حل می‌شود. ان‌شاءالله آنچه كه خیر است همان اتفاق بیفتد. والسلام علیكم
رئیس ـ متشكریم، آقای فرهنگی! پیشنهاد كلیات را مطرح بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ كلیات طرح الحاق یك تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش ‌و پرورش مطرح است.
رئیس ـ حضار ۲۱۹ نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به كلیات اعلام كنند. چون مخالف برنامه است دوسوم رأی می‌خواهد. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌كنیم، تصویب نشد. (۱۰۹) رأی آورد، باید (۱۴۶) رأی می‌آورد. یعنی فاصله هم كوچك نیست و كم نیست. به نظرم جلسه معلوم بود، هم كسانی كه می‌خواستند رأی بدهند رأی دادند. متشكریم، میهمانان را بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
میهمانان جلسه علنی عبارتند از:
ـ جمعی از دانشجویان نخبه و مشاوران انتخاب رشته شهرستان نیشابور استان خراسان رضوی كه میهمانان خانه ملت و جناب آقای دكتر مروی نماینده محترم نیشابور و فیروزه، ریاست محترم كمیسیون انرژی هستند
ـ‌ جمعی از خواهران بسیجی ورزشكار شهرستان شیروان استان خراسان شمالی میهمانان مجلس شورای اسلامی و جناب آقای دكتر عزیزی نماینده محترم شیروان، ریاست محترم كمیسیون اجتماعی هستند.
ـ‌ رابطین امور مجلس وزارت جهاد كشاورزی، استان‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌های تابعه وابسته به وزارت جهاد كشاورزی.
به این عزیزان خیرمقدم عرض می‌كنیم خیلی خوش آمدید ان‌شاء‌الله موفق و مؤید باشید.
رئیس ـ از دوستانی كه از اعضای محترم شورای نگهبان تشریف آوردند تشكر می‌كنیم.
۸ ـ‌ ناطقین جلسه خانم: مهناز بهمنی و آقایان: محمدرضا رضائی‌كوچی، عبدالرضا مصری، موسی غضنفرآبادی و حسین گروسی
رئیس ـ سخنرانان را بفرمایید.
دبیر (بذرپاش)‌ ـ‌ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از:
ـ سركار خانم مهناز بهمنی نماینده محترم مردم شریف سراب.
ـ جناب آقای محمدرضا رضائی‌كوچی نماینده محترم مردم شریف جهرم.
ـ جناب آقای عبدالرضا مصری نماینده محترم مردم شریف كرمانشاه.
(كه هر كدام هفت دقیقه وقت دارند)
ـ جناب آقای موسی غضنفرآبادی نماینده محترم مردم شریف بم، ریگان،‌ فهرج و نرماشیر.
ـ جناب آقای حسین گروسی نماینده محترم مردم شریف شهریار، قدس و ملارد.
(كه هر كدام پنج دقیقه فرصت دارند)
از ناطق اول سركار خانم بهمنی دعوت می‌كنم كه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
 
۹ ـ انتخاب آقایان: سیدسعید زمانیان‌دهکردی و سیدمحمدحسین میرمحمدی به عنوان اعضا هیأت نظارت بر اندوخته اسكناس
دبیر (فرهنگی) ـ خانم بهمنی، یك لحظه اجازه بفرمایید! امروز در دستور روزانه انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان عضو در هیأت نظارت در اندوخته اسكناس موضوع جزء (۱) بند «ب» ماده (۲۱) لایحه قانونی اصلاح قانون پولی و بانكی كشور مصوب ۱۸/۱۲/۱۳۵۸ شورای انقلاب جمهوری اسلامی ایران را داشتیم كه كمیسیون محترم آقایان: حمیدرضا خصوصی‌‌ثانی، سیدمحمدحسین میرمحمدی، عثمان احمدی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد باقری‌بنابی و سیدسعید زمانیان‌دهکردی را اعلام كرده كه از بین این پنج نفر دو نفر را همكاران می‌توانند بنویسند. آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید كارت‌ها را توزیع كنند.
(در این هنگام آقای محمدرضا باهنر «نایب‌رئیس دوم» ریاست جلسه را به عهده گرفتند)
نایب‌رئیس ـ مأمورین كارت‌ها را توزیع كنند.
(اخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)[۱]
دبیر (فرهنگی) ـ خانم بهمنی! یك لحظه برای اینكه وقت‌تان محفوظ باشد. پس من دوباره اسامی را عرض می‌كنم دوستان به دو نفر باید رأی بدهند. جناب آقایان: سیدسعید زمانیان‌دهکردی، حجت‌الاسلام محمد باقری‌بنابی، عثمان احمدی، محمدحسین میرمحمدی وحمیدرضا خصوصی‌ثانی سركار خانم بهمنی بفرمایید.
مهناز بهمنی (سراب) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با درود و سلام به روح بلند امام راحل و شهیدان و آرزوی طول عمر بابركت مقام معظم رهبری و با سلام به پیشگاه ملت بزرگ ایران علی‌الخصوص هموطنانم در شهرها و روستاهای سراب و مهربان. لازم می‌دانم با ذكر یاد شهیدان رجائی و باهنر هفته دولت را گرامی داشته و ضمن تجدید میثاق با ارزش‌ها و نگرش‌های آن دو بزرگوار هفته دولت را به رئیس‌جمهور محترم جناب آقای دكتر روحانی و اعضای هیـأت دولت تبریك گفته و برای آنان در خدمت به نظام و كشور و مردم آرزوی موفقیت دارم. فرصت را مغتنم دانسته از همه مسؤولان و مدیران و كارمندان سخت‌كوش و صادق دولت كه شبانه‌روز در خدمت به مردم تلاش دارند سپاسگزاری نمایم.
دولت یازدهم برای حل مشكلات اقتصادی و كاهش تورم و گرانی و همچنین تداوم اجرای سیاست‌های خود مبنی بر مبارزه با فساد اقتصادی احتیاج به فضایی آرام و به دور از هیاهو در كشور دارد و مشی اعتدال دولت كه شعار اصلی آن نیز می‌باشد مؤید همین نكته بوده و بر همه مسؤولان و مجلس محترم است كه در مشی اعتدال با دولت همراهی و همكاری داشته باشند. بر كسی پوشیده نیست كه از زمان شروع به كار دولت یازدهم شاهد هستیم در عرصه‌های مختلف اقتصادی، سیاست خارجه، بهداشت و درمان گام‌های مؤثری در جهت مرتفع ساختن مشكلات كشور برداشته شده است؛ اما لازم می‌دانم درخصوص برخی مشكلات اقتصادی علی‌الخصوص ناكارآمدی‌های موجود در نظام بانكی مطالبی را عرض نمایم:
امروزه نظام بانكی كشور چه در عرصه بانكداری مركزی و چه در عرصه عملكرد شبكه بانكی كشور با مشكلات و مسائل عدیده‌ای نظیر ساختار ناكارآمد بانك مركزی، وجود مؤسسات اعتباری قارچ‌گونه و غیرقانونی، وجود نرخ‌های بالای بانكی و مطالبات معوق بسیار زیاد و روزافزون بانكی كه همچون باتلاقی اكثر بانك‌ها را به ورطه ورشكستگی سوق داده است مواجه هستند كه باید با تعامل سه‌جانبه دولت، مجلس و شبكه بانكی رفع گردد.
بانك‌ها در خصوص شركت‌داری و اختصاص منابع خود به شركت‌های وابسته به خود توجه كافی داشته باشد كه عملكرد امروز آنها به هیچ وجه قابل قبول نیست و نرخ‌های بهره دریافتی به هیچ وجه عادلانه نبوده و با روح قانون بانکداری بدون ربا سازگار نیست و در تضاد كامل است.
اما در خصوص مسائل هسته‌ای اعلام می‌دارم كشورهای غربی و حامیان آنها بدانند كه ملت بابصیرت ایران در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری از تیم مذاكره‌كننده هسته‌ای پشتیبانی لازم را دارد. تیم مذاكره‌كننده هسته‌ای نمادی از مقاومت و تدبیر می‌باشد كه تاكنون توانسته است با تدبیر و مقاومت در برابر زورگویان و استكبار جهانی سربلند بیرون بیاید.
لازم است وزارت امور خارجه به دور از حاشیه و در راستای فرمایشات رهبری عزیز و سیاست‌های رئیس‌جمهور محترم و در چهارچوب منافع تعیین‌شده به فعالیت خود در جهت دستیابی به یك توافق مقتدرانه ادامه دهد و البته مجلس محترم نیز در كنار تذكرات دلسوزانه همیشه و در همه حال حامی و پشتیبان آنها می‌باشد.
در اینجا لازم می‌دانم از تلاش‌های خالصانه وزیر محترم بهداشت و درمان و همكارانش در زمینه اجرای طرح تحول سلامت و اطلاع‌رسانی به موقع آن تقدیر و تشكر نمایم.
حال در اینجا حسب وظیفه نمایندگی خود لازم می‌دانم برخی از مهم‌ترین مطالبات و گله‌های موكلین خود را بازگو نموده و از وزرای محترم مربوطه تقاضا دارم تا در اسرع وقت موضوعات زیر را مورد توجه قرار دهند.
شهرستان سراب شهر موافقان ولایت، شهر علامه امینی قریب به (۲۰) سال است كه در انتظار بهره‌برداری از پروژه ملی تولید آلومینا می‌باشد كه با به بار نشستن این پروژه ملی حداقل (۶۰۰۰) نفر از جوانان جویای كار در منطقه می‌توانند صاحب شغل و درآمد شوند. آیا دولت تدبیر و امید چون سایر دولت‌ها، بی‌توجه از كنار این خواسته بحق مردم می‌گذرد؟ آیا مردم منطقه محروم شهرستان سراب استحقاق رشد و توسعه اقتصادی چون برخی از نقاط كشور را ندارند؟
تنها پروژه مهم شهرستان در حوزه راه‌های مواصلاتی دوبانده كردن راه سراب است. آقای وزیر محترم، جناب آقای آخوندی! با حركتی كند و بطیء از هیچ تحرك چشمگیری در این منطقه به چشم دیده نمی‌شود. با توجه به تردد و ترافیك بالای این جاده كه تنها راه مواصلاتی كشور به غرب می‌باشد كه دارای تلفات جانی بسیار بالایی است كه به جاده مرگ معروف شده است.
شهرستان سراب نیازمند ساماندهی آب‌های سطحی و زیرزمینی و آب شرب روستاییان می‌باشد و به نظر بنده چنین ساماندهی باید به اندازه مشكل كلانشهرها درخصوص آب شرب مهم تلقی گردد؛ چراكه معیشت مردم سخت‌کوش شهرستانم به چنین امری وابستگی مستقیم دارد.
و از آنجایی كه اقتصاد منطقه عمدتاً به كشاورزی و دامداری وابسته می‌باشد لازم است دولت محترم و وزیر مربوطه در خصوص بیمه محصولات كشاورزی، خرید تضمینی محصولات به قیمت مناسب و تجهیز و مكانیزه كردن امور كشاورزی و دامداری و همچنین ایجاد كارخانجات صنایع تبدیلی در منطقه توجه جدی داشته باشند. شهرستان سراب با توجه به شرایط اقلیمی و در صورت حمایت‌های مادی و معنوی دولت محترم می‌تواند به قطب كشاورزی و دامداری كشور تبدیل گردد و بسیاری از نیازهای غذایی كشور را برطرف سازد.
علاوه بر مشكلات مذكور متأسفانه برخی از بانك‌های كشور بدون توجه به دغدغه‌های كاركنان خود و مردم و آسیب‌های اجتماعی و تنها به دلیل اهداف سودآوری بالا اقدام به تعطیلی برخی شعب خود در شهرهای منطقه نمودند. این امر با عنایت به اینكه در همین شهر تهران و در برخی خیابان‌های آن اعداد شعب بانك‌ها به بیش از ده‌ها مورد می‌رسد با معیارهای عدالت اجتماعی و توجه به قشر محروم جامعه هیچ همسویی نداشته و لازم است دولت محترم، علی‌الخصوص بانك مركزی و وزیر محترم اقتصاد به چنین بانك‌هایی در خصوص تعطیلی شعب خود در شهرستان سراب اخطار کنند. (بذرپاش ـ خیلی ممنون خانم بهمنی جمعبندی بفرمایید)
و نكته آخر قابل ذكر اینكه شهرها و روستاهای شهرستان سراب از كمبود مراكز درمانی و خصوصاً‌ بیمارستان و پزشكان متخصص به شدت در مضیقه بوده؛ این موضوع می‌طلبد كه وزیر محترم بهداشت و درمان عنایت ویژه‌ای به اتمام طرح‌ها و پروژه‌های بیمارستانی و درمانی در حال اجرای این منطقه داشته باشند. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از سركار خانم بهمنی. از ناطق بعدی جناب آقای محمدرضا رضائی‌كوچی نماینده محترم مردم شریف جهرم دعوت می‌كنم كه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
محمدرضا رضائی‌كوچی (جهرم) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با سلام به محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران، همكاران گرامی و مردم غیور و ولایتمدار خطه شهیدپرور شهرستان جهرم. با درود به ارواح پاک شهیدان و علمای این خطه، حضرات آیات سیدحسین آیت‌اللهی و سیدابراهیم حق‌شناس. ثلمه فقدان فقیه پارسا و استاد بزرگ اخلاق حضرت آیت‌الله شب‌زنده‌دارجهرمی را از خانه ملت به حوزه‌های علمیه سراسر كشور، بیت شریف آن حضرت و مردم دارالمؤمنین جهرم تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم و بر روح ملكوتی ایشان صلوات می‌فرستم.
در ابتدای عرایضم با گرامیداشت هفته دولت و عرض تبریك این ایام به دولتمردان و مدیران دستگاه‌های اجرایی در سطح استان و شهرستان جهرم با تكیه بر فرمایشات مقام معظم رهبری كه فرمودند مجلس در همه حال باید راه راست را به مجریان نمود بنمایاند و در طی نمودن آن نظارت نماید، عرایضم را در سه بخش به استحضار می‌رسانم.
تحولات در جهان اسلام و اوضاع و احوال مسلمانان آزادی‌خواه در منطقه همچون تحولات مسالمت‌آمیز یمن و مطالبات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی شهروندان یمنی در مقابل، تحركات آمریكا، انگلیس، فرانسه و شورای همكاری خلیج فارس برای سركوب خواسته‌های طبیعی مردم توسط شاخه یمنی القاعده، تحولات عراق و تقویت عوامل ناامن‌كننده این كشور، مقاومت مردم غزه و تلاش برای انتقال پرونده جنگ غزه از قاهره به شورای امنیت و خنثی كردن مقاومت مردم فلسطین از طریق این شورای حامی اسرائیل، پرونده جمهوری اسلامی ایران اقدامات دیپلماسی برای دستیابی و توافق جامع هسته‌ای با (۱+۵)؛ در مقابل، تلاش آشكار و سازماندهی شده آمریكا برای تداوم تحریم‌ها با جایگزینی اتهامات واهی حقوق بشری و جای پرونده هسته‌ای و صدها دیگر از این نمونه، نشان از سیاست‌های استعماری، ضدانسانی و عدم صداقت آمریكا و هم‌پیمانان اوست و ما را بر سر این اصل مصر می‌نماید كه به دولت محترم عرض نماییم، باید سیاست‌های كلی تبیین‌شده توسط مقام معظم رهبری در دیدار با سفرای ایرانی در سراسر دنیا را نصب‌العین قرار دهند و توجه بیش از حد به مذاكرات خارجی نداشته باشند.
با توجه بر همین اصلِ تكیه بر توان داخلی، دولت محترم باید با مدیریت صحیح منابع كشور برای خروج از ركود اقتصادی و كاهش تورم، همت‌ها را مضاعف نماید. شرایط اقتصادی بخشی عمده‌ای از جمعیت شهری و روستایی به گونه‌ای است كه لازم است سرعت حركت اقتصادی كشور با تلاش گسترده‌تری به پیش رود.
نمایندگان و دولت محترم به خوبی واقفند كه هنوز دریافت یارانه (۴۵) هزار تومانی در روستاها و شهرهای كوچك، قسمتی از نیازهای روزمره مردم را پوشش می‌دهد و این بیانگر مشقت سرپرستان خانوار در تأمین معاش زندگی است به قول شاعر پرآوازه فارسی سعدی (علیه‌الرحمه):
بر احوال آن مرد باید گریست
كه دخلش بود نوزده، خرج بیست
دولت محترم مستحضرند كه بحران آب در كشور و چند استان به طور خاص وارد مرحله تازه‌ای شده است. خشکسالی‌های پیاپی در (۱۲) سال گذشته، خشكیدن آب چاه‌ها و چشمه‌ها در استان فارس به ویژه در شهرهای جنوبی و شرقی استان، كشاورزی كه عمده راه تأمین معیشت مردم است، تهدید و كشاورزان را زمین‌گیر كرده است.
بحث بی‌آبی به تنهایی بر كشاورز زحمت‌كش گران است كه عدم برنامه‌ریزی جامع و مدیریت مطلوب و عواملی چون هزینه تولید محصولات كشاورزی و خرید تضمینی این محصولات، اعتبارات برای احداث سد و بند مهار آب‌های روان، اعتبارات صندوق بیمه جهت حمایت از كشاورزان در مقابل خسارات ناشی از سرمازدگی و بازپرداخت تسهیلات بانكی كشاورزان را خسته و مأیوس كرده است.
ضمن تقدیر از خدمات دولت محترم به نمایندگی از مردم حوزه انتخابیه‌ام درخواست می‌نمایم دولت جهت نجات بخش كشاورزی از خطر نابودی حتمی، همچنین از سرگیری فعالیت‌های عمرانی و سرعت بخشیدن به مراحل تكمیلی پروژه‌های شهرستان كه دغدغه بزرگ ما و مطالبه اصلی مردم است اقدام عملی و تدبیر جدی به خرج دهد.
در عملیات اجرایی و تكمیلی راه‌آهن شیراز ـ جهرم ـ لار ـ بندرعباس و جاده ترانزیتی این مسیر طبق توافقات به عمل آمده با وزارت راه و شهرسازی تسریع نمایند.
در تخصیص اعتبارات آب شرب روستایی بخش‌های سیمكان، كردیان، مركزی و خفر تسریع و همچنین درخصوص تأمین آب شرب شهر جهرم از سد سلمان فارسی كه هم‌اکنون (۴۵) درصد پیشرفت داشته است اقدام جدی صورت پذیرد.
با توجه به اجرای (۵۰) درصد پروژه بیمارستان (۲۴۰)‌ تختخوابی جهرم لازم است با تخصیص اعتبارات بیشتر جهت تكمیل و بهره‌برداری این بیمارستان، فرآیند ساخت و راه‌اندازی این مهم تسریع گردد.
در پایان عرایضم این جمله تاریخی حضرت امام (رحمه‌الله‌علیه) را متذكر می‌شوم كه فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملكت شما آسیبی نرسد». لذا از طرفداران بزرگوار سلایق و دیدگاه‌های مختلف سیاسی درخواست دارم با توجه به شرایط حساس زمانی و نقش مهم حركت‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در تعادلات جهانی با حفظ وحدت و تعامل سازنده و پرهیز از دیدگاه‌های افراطی تحت فرماندهی ولی امر مسلمین همت نمایند تا امانت حكومت اسلامی را به دست صاحب اصلی‌اش بسپاریم ان‌شاء‌الله. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ جناب آقای رضائی خیلی متشکر.
دبیر (بذرپاش)‌ ـ‌ از ناطق بعدی برادر گرامی جناب آقای دكتر عبدالرضا مصری نماینده محترم مردم شریف كرمانشاه دعوت می‌كنم كه به ایراد نطق‌شان بپردازند.
نایب‌رئیس ـ قبل از اینكه ناطق نطق‌شان را شروع بفرمایند كارمندان محبت كنند گلدان‌ها را ببرند و آراء را جمع كنند و اگر عزیزان رأی‌شان را ندادند، محبت كنند رأیشان را بدهند كه شمارش را آغاز كنند. جناب آقای مصری بفرمایید.
عبدالرضا مصری (كرمانشاه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
«و نرید ان نمن علی‌ الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلم الوارثین»
سلام بر رجائی و باهنر عزیز، سلام بر آزادگان سرافراز. عرض تبریك و خداقوت به دولتمردان و همه مسؤولین اجرایی به مناسبت هفته دولت.
برادران، خوهران، نمایندگان،‌ عصاره اراده ملت،‌ خانه ملت و صدای ملت! من از شما سؤال می‌كنم مهم‌ترین مسأله كشور چیست؟ از سال ۸۶ تا امروز هفت سال مقام معظم رهبری در طلیعه هر سال بحث اقتصاد را مطرح كردند. سال گذشته بحث اقتصاد مقاومتی به عنوان راه برون‌رفت از این مرض اقتصادی در كشور مطرح شد. راه برون‌رفت ترسیم شد؛ ما قرار بود تا هست و باید خالق حماسه اقتصادی در كشور باشیم اما در این رابطه چه كردیم؟ ما می‌توانیم و باید باشیم؛ اما با حرف نمی‌شود. ما زیاد حرف می‌زنیم و كم عمل می‌كنیم؛ این تذكر به خود بنده است.
راهكار حماسه اقتصادی، اقتصاد مقاومتی بود، تبیین شد، ابلاغ شد، نقشه راه آماده است. آیا زمان گذر از شعار به عمل هنوز نرسیده است؟ «ما همه سرباز توایم» مفهوم اجرایی و عملی‌اش را كجا باید دریافت كنیم؟ اگر فرمانده دستور داده ما در احیای آن دستور چه كاری انجام داده‌ایم؟ اگر بخواهیم در كنار بقیه مسائل جاری یك نیم‌نگاهی هم یك جلسكی هم برای اقتصاد مقاومتی داشته باشیم آن رسالت خودمان را انجام ندادیم و نخواهیم داد. چه گلی به سر اقتصاد زدیم؟ اگر نسخه بانك جهانی بود امروز برایش چه قدر سینه چاك می‌كردیم؟ اقتصاد مقاومتی راه برون‌رفت از وضعیت كنونی و موجب ثبات اقتصاد كشور است. اقتصاد مقاومتی یعنی رشد و شكوفایی در شرایط تحریم، تهدید و فشار دشمن قسم‌خورده ما، اقتصاد مقاومتی یعنی تولید، یعنی بهره‌وری، یعنی رفاه عمومی، یعنی مدیریت مصرف، یعنی جلوگیری از خام‌فروشی، یعنی اعتقاد و اعتناء و اعتماد به مردم.
ما چه كار كردیم؟ آنچه داریم ز بیگانه تمنا نكنیم. این مفهوم اقتصاد مقاومتی است. جناب آقای رئیس، جناب آقای مهندس باهنر!، نمایندگان عزیز! به خاطر خدا بیاییم یك بار عمل كنیم، اگر نكنیم «الا تنفروا یعذبكم عذاباً الیماً و یستبدل قوماً غیركم و لاتضروه شیئاً» یك ماه كارخانه تولید قانون را در این مجلس تعطیل كنیم، در مجلس را ببندیم، دوربین‌ها را جمع كنیم، بنشینیم برای اقتصاد مقاومتی كه راه برون‌رفت وضعیت كشور ماست یک چاره‌ای بیندیشیم. این‌طور نمی‌شود آن اقتصاد را پیاده كرد. یك ماه روزه از همه كار بگیریم. سمینار و دومینار و نمی‌دانم بازدید و نمایش و همایش و همه را كنار بگذاریم اگر می‌خواهیم این اقتصاد مقاومتی در كشور ایجاد بشود الان زمان انجام عمل است. مرزهای اقتصادی را تعریف كنیم. داخل را با اتكا به مردم، خارج مرزها را با رصد كردن هوشیارانه و احتیاط و دقت دنبال كنیم. نسخه غربی‌ها برای شكوفایی اقتصاد ما نیست. آن می‌خواهد اقتصاد خودش را شكوفا كند. نسخه غربی به درد ما نمی‌خورد. مگر می‌شود آنها برای رشد ما نسخه بنویسند؟ رشد تولید ما كاهش وابستگی ما به آنهاست. رشد تولید ما یعنی اشتغال جوانان، رشد تولید ما یعنی از انحصار خارج كردن خیلی چیزهایی كه الان از خارج می‌آید به داخل كشور.
شكوفایی اقتصاد ما در گرو كشاورزی است. كشاورزی در گرو مهار آب است. اینها مفاهیم اصلی است. مردم ما، كشاورز ما تشنه است، توانایی دارد، امكان كشت دارد، علمش را دارد، همتش را دارد، آب ندارد. میلیاردها متر مكعب آب دارد از كشور خارج می‌شود! با یك ژست سیاسی در فرانسه، در پژو چه قدر كارمند، كارگر، آنجا بیكار شد. روز حساب خواهد رسید. از ما می‌پرسند «لم تقولون ما لا تفعلون»؟‌ چرا فقط همایش گذاشتید و شعار دادید؟ وقت عمل كی است؟ مرزهای اقتصادی را روشن كنیم، تعریف كنیم. قوانین مزاحم را حذف كنیم. مگر مقام معظم رهبری به ما نماینده‌ها دوبار تذكر نفرمودند كه این قوانین مزاحم را بردارید. تنقیح قوانین، چه كاری برای تنقیح قوانین كردیم؟ كی ما یك طرح دادیم در كمیسیون ماند و هنوز هم برنگشته كه حداقل قوانین مزاحم حذف بشود.
روانسازی تولید را محقق كنیم. تولیدكننده رغبت به كار داشته باشد. نظام مالی و بانكی كشور باید اصلاح بشود این راهی كه نظام بانكداری ما می‌رود به تركستان است. تا زمانی كه بانك مركزی قدرت ندارد. تا زمانی كه پشت هر بانكی كه در كشور دارد درست می‌شود یك قدرت پنهان نهفته است، تا زمانی كه دولت‌ها، آمر بانك مركزی هستند، تا زمانی كه نظام بانكی پوسیده ما اصلاح نشود آنچه الان در نظام بانكی ما هست، بیماری نیست، سرطان بدخیم است. اگر جراحی‌اش نكنیم، زمین می‌خوریم. از (۱۲۳) میلیارد شروع شد به (۳۰۰۰) میلیارد رسید، نگذاریم به (۳۰) هزار میلیارد برسد. خوش‌خیال نباشیم. این نظام بانكی به هیچ عنوان تولید را رونق نخواهد بخشید. من به آقای دكتر روحانی عرض می‌كنم این نظام بانكی همه دولت‌های گذشته را از كار مأیوس كرد. شما نگذارید به سرنوشت آنها دچار شوید. اقتصاد كشور را باید در مقابل هر ویروس خارجی بتوانیم واكسینه كنیم اگر عمل نكنیم در پیشگاه خدا و مردم مسؤولیم.
برادران و خواهران عزیز!‌ (۷۰) هزار میلیارد درآمد نفت و گاز داریم. (۷۰) هزار میلیارد درآمد مالیات و اینها داریم اما در بودجه امسال ما (۱۴۷) هزار میلیارد تومان هزینه حقوق و دستمزد و اداری و عملیاتی داریم. (۱۴۰) هزار میلیارد درآمد، (۱۴۷) هزار میلیارد هزینه! كجا می‌خواهیم كار اقتصادی انجام بدهیم؟
البته به لطف خدا ما در همه زمینه‌ها پیشرفت كردیم اما پنج تا برنامه را پشت سر گذاشتیم. این همه فاصله بین مناطق مختلف كشور یا حاصل از برنامه بد است یا از اجرای بد است وگرنه چرا این‌قدر باید منطقه محروم داشته باشیم؟ یك عده‌ای (۱۰۰) درصد برخوردار، یك عده‌ای محروم باشند. استان بیچاره من هشت سال زیر بمب و موشك بود (بذرپاش ـ آقای مصری خیلی ممنون، جمع‌بندی بفرمایید) هشت سال منطقه آزاد بودیم از فشنگ كلاشینكف به ما خورد تا بمب‌های (۵۰۰) پوندی. زن و مرد و بچه همه درگیر جنگ بودند. از اورامانات سربلند تا قصرشیرین مظلوم تا گیلانغرب قهرمان همه درگیر جنگ بودیم اما امروز بعد از هشت سال منطقه آزاد جنگی (۲۰) سال است، درخواست می‌كنیم یك منطقه آزاد تجاری داشته باشیم ما را به عنوان منطقه آزاد جنگی قبول داشتند هر بمبی در هر استانی امكانش نبود سر كرمانشاه می‌ریختند و برمی‌گشتند، امروز یك منطقه آزاد به ما نمی‌دهند.
هشت سال مدال رنگین دفاع مقدس بر گردن ما بود امروز فقط مدال بیكاری جوانان بر گردن ماست. ما شرم داریم جوانان را ببینیم. (نایب‌رئیس ـ جناب آقای مصری! وقتتان خیلی گذشته، متشكر) عرض می‌كنم كرمانشاه به قصه تبدیل شده است. راه آهن (۱۶) سال طول می‌كشد، پروژه آناهیتا (۸) سال طول می‌كشد، همه پروژه‌های ما همین حالت را دارند. مصوبات مقام معظم رهبری، (نایب‌رئیس ـ متشكر) یك دقیقه عرض بكنم، استقبال مردم كرمانشاه دنیا را مبهوت كرد. من ایران نبودم، در رسانه‌های خارجی شاهد بودم چه عظمتی خلق شد اما متأسفانه دولت مصوبات سفر را عمل نمی‌كند. (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر، آقای مصری!) حداقل انتظار مردم ما اجرای مصوبات سفر است. والسلام علیكم و رحمه الله
دبیر (بذرپاش) ـ با تشكر از جناب آقای مصری، از ناطق بعدی برادر گرامی جناب آقای موسی غضنفرآبادی نماینده محترم مردم شریف بم، ریگان، فهرج و نرما‌شیر دعوت می‌كنم كه به ایراد نطقشان بپردازند.
موسی غضنفرآبادی (بم، ریگان، فهرج و نرماشیر) ـ
 بسم‌الله الرحمن الرحیم
سلام و صلوات بر پیامبر اعظم و برادر و وصی و جانش امام علی بن ابیطالب و بر كوثر پاك و مطهرش سرور زنان عالم، حضرت فاطمه زهرا و بر اولاد پاك و معصومشان، ائمه اطهار (علیهم ‌الصلاه‌ و السلام).
سلام و درود بر روح قدسی و ملكوتی امام راحل عظیم‌الشأن، بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی ایران و شهدای انقلاب و سلام خالصانه بر رهبر معظم انقلاب، حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و آرزوی طول عمر با عزت برای معظم‌له.
سلام بر خانواده‌های معظم و معزز شهدا و ایثارگران، جانبازان و آزادگان و سلام بر ملت غیور، رشید و هوشیار و انقلابی و با‌بصیرت ایران اسلامی به خصوص مردم بزرگوار و قدرشناس حوزه انتخابیه‌ام شهرستان‌های شرق استان كرمان، شهرستان‌های بم، ریگان، فهرج و نرماشیر.
هفته دولت سالروز شهادت مردان بی‌ادعا و خدمتگزاران مخلص و مردمی، شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می‌داریم و به دولت محترم تبریك و خدا قوت عرض می‌كنیم. آرزوی توفیق خدمتگزاری بیش از پیش دولت را از خداوند متعال خواستاریم. همچنین پیشاپیش سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (سلام‌الله‌علیها) روز دختر را خدمت همه دختران نجیب ایرانی تبریك و تهنیت عرض می‌كنم.
چند نكته را یادآور می‌شوم:
۱ ـ آقای وزیر جهاد كشاورزی! آیا از بیچارگی و بدبختی كشاورزان شهرستانهای شرق استان كرمان خبر دارید؟ آیا خبر دارید كه چه بر سر كشاورزان آمده است؟ آیا خبر دارید كه محصول خرمای كشاورزان بین (۳۰) تا (۹۰) درصد خشكیده است؟ آیا این مصیبتی كه به كشاورزان وارده شده، فكری به حالش نموده‌اید؟ چه كسی باید به داد مردم برسد؟ این سومین نطق بنده است كه هیچ توجهی به علاوه تذكر كتبی نشد.
آقای وزیر! تا به امروز كه بنده خبر دارم، هیچ اقدام مؤثری صورت نگرفته است. استدعا دارم به فوریت هیأتی برای برآورد خسارات وارده به شهرستان‌های بم و ریگان و فهرج و نرماشیر اعزام بشود. اگر غفلت و كوتاهی شود این كشاورزان برای همیشه نابود خواهند شد. خواهش می‌كنم این موضوع را جدی بگیرید.
۲ ـ از زیر بار مسؤولیت شانه خالی كردن؛ بله از زیر بار مسؤولیت شانه خالی كردن وزیر محترم راه و شهرسازی و نفت. سالهاست جاده محمدآباد ـ ریگان ـ جاسك به تصویب رسیده است به جهت از زیر بار مسؤولیت شانه خالی كردن این دو بزرگوار همچنان راه مانده است. او می‌گوید باید اعتبار را وزارت نفت بدهد ما شروع بكنیم، آن وزارتخانه می‌گوید كه اول وزارت نفت اعتبار بدهد ما شروع بكنیم. وزارت نفت می‌گویند اول آنها شروع بكنند ما اعتبار بدهیم! واقعاً مشكلات مردم را جدی بگیرید، كار مردم را حل بكنید.
از وزیر محترم كشور درخواست می‌كنم نسبت به ارسال طرح ارتقاء دهستان دهبكری به بخش به هیأت دولت اقدام نمایند. این ارتقاء كه می‌بایست خیلی وقت انجام بشود، معطل مانده است. بر اساس قانون تقسیمات كشوری باید این طرح به هیأت دولت ارسال و تصویب بشود. آقای رئیس‌جمهور محترم! وامهای قبل از زلزله به یك بحران در شهرستان بم تبدیل شده است. كار و اشتغال به جهت بدهی مردم و ناتوانی در پرداخت و عدم پرداخت تسهیلات توسط بانكها قفل شده، علی‌رغم پیگیری استاندار قبلی و فعلی و اینجانب هنوز به نتیجه مؤثری نرسیده است.
آقای دكتر نوبخت معاون محترم برنامه‌ریزی یك لطفی فرمودند اما هنوز ثمری نداده، استدعایم از رئیس‌جمهور آن است كه انتظار مردم را برآورده بكنید. مردم انتظار دارند خود جناب‌عالی وارد عمل بشوید و مشكل را حل بكنید.
لازم است هر چه سریعتر ابعاد دو موضوع مشخص و اطلاع‌رسانی شود:
 اول موضوع كرسنت و دوم بورسیه‌ها. این دو موضوع متأسفانه مورد سوءاستفاده برخی افراد و برخی رسانه‌ها قرار گرفته است. از ریاست محترم مجلس شورای اسلامی درخواست می‌كنم هیأتی تعیین كنند تا به سرعت به این دو موضوع رسیدگی و حداقل اطلاعات صحیح در اختیار نمایندگان قرار داده شود.
آمریكا هیچ غلطی نمی‌تواند بكند. بعد از آنكه فرزندان ملت ایران در سپاه پاسداران دو فروند پهباد جاسوسی پیشرفته صهیونیست‌های غاصب را با دانش و اطلاعات فوق ‌تصور مستكبران سالم در اختیار گرفتند این بار یك پهباد فوق ‌پیشرفته رادار‌گریز را منهدم كردند كه باعث غرور ملی شد. لازم می‌دانم از این اقدام هوشمندانه از فرزندان نابغه ملت ایران تقدیر و تشكر نمایم.
نكته پایانی، هر چند خوشبختانه فعلاً بنایی بر تقسیم استان كرمان نیست و ما به شدت بر تقسیم آن مخالفیم اما همان‌گونه كه قبلاً خدمت آقای رئیس‌جمهور محترم و آقای مهندس جهانگیری معاون محترم رئیس‌جمهور عرض كرده‌ام چنانچه قصدی و نیتی بر تقسیم كرمان باشد، شهرستان‌های شرق استان كرمان، بم، ریگان، فهرج و نرماشیر با توجه به جمعیت، وسعت و زیرساختها به عنوان استانی مستقل لحاظ و منظور گردد. والسلام‌علیكم
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر.
 
۱۰ ـ انتخاب آقایان: محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی، حمیدرضا فولادگر و محمد رجائی‌باغ‌سیائی به عنوان عضو در شورای عالی اجرای سیاست‌های كلی اصل (۴۴) قانون اساسی
نایب‌رئیس ـ قبل از اینكه آقای بذرپاش ناطق بعدی را دعوت كنند، جناب آقای فرهنگی انتخاب بعدی را اعلام بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ در اجرای بند (۱۳) ماده (۴۱) قانون اجرای سیاست‌های كلی اصل (۴۴) قانون اساسی مصوب ۸/۱۱/۱۳۸۶ كمیسیون اقتصادی بر اساس نامه‌ای كه ارسال كرده، آقایانی كه اسامی‌ آنها را خواهم خواند برای انتخاب سه نفر عضو شورای عالی اجرای سیاست‌های كلی اصل (۴۴) قانون اساسی معرفی نموده‌اند شش نفر را معرفی كردند، سه نفر را به عنوان عضو شورای عالی اجرای سیاست‌های كلی اصل (۴۴) دوستان روی برگه آراء خواهند نوشت. من اسامی را دو‌ بار می‌خوانم آقایان: حمیدرضا فولادگر، محمدعلی مددی، غلامحسین شیری، محسن صرامی‌فروشانی و حجج اسلام: محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی و محمد رجائی‌‌باغ‌سیائی. پس اسامی شش نفر كه در صفحه اول نمایشگرها هم توسط اتاق فرمان اسامی آنها درج شده، مجدد اسامی را می‌خوانم از آنجا هم می‌توانید مراجعه بفرمایید، روی صفحه اول است. محمد رجائی‌‌باغ‌سیائی، محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی، محسن صرامی‌فروشانی، غلامحسین شیری، محمدعلی مددی و حمیدرضا فولادگر.
آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید گلدانها را ببرند، ناطق محترم هم بفرمایند.
نایب‌رئیس ـ كارمندان محبت كنند گلدانها را بچرخانند، آقای دكتر! كارتها را توزیع كردند؟
دبیر (فرهنگی) ـ نخیر، توزیع نكردند.
نایب‌رئیس ـ اول كارتها را توزیع كنند بعد ان‌شاءالله جمع بشود. جناب آقای بذرپاش! ناطق بعدی را دعوت بفرمایید.
(اخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)[۲]
دبیر (بذرپاش) ـ از ناطق آخر، برادر گرامی جناب آقای حسین گروسی نماینده محترم مردم شریف شهریار، قدس و ملارد دعوت می‌كنم بفرمایند.
نایب‌رئیس ـ آقای گروسی! حالا شما كه منتظر مانده‌اید، یك چند لحظه باز هم منتظر بمانید من نتیجه آراء انتخاب عضو هیأت نظارت بر اندوخته اسكناس را اعلام كنم. آراء أخذ شده (۱۸۹) رأی، جناب آقای سیدسعید زمانیان با (۱۲۸) رأی و آقای سیدمحمد میرمحمدی با (۷۷) رأی انتخاب شده‌اند، آقای گروسی بفرمایید.
حسین گروسی (شهریار، قدس و ملارد) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
مرحبا ای همدلان نیك‌بخت
عزم حق كردید و بر بستید رخت
آفرین بر راه و رسم پاكتان
سیر عرفانی سوی افلاكیان
سالها در عشق دین خوش سوختید
علم و ایمان را به هم دوختید
یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشته و هفته پرافتخار دولت را به دولتمردان سختكوش، خدوم و پرتلاش تدبیر و امید خصوصاً جناب آقای دكتر روحانی رئیس‌جمهور محبوب تبریك عرض نموده و در سالروز آغاز به كار دولت یازدهم آرزوی موفقیت و خداقوت به این عزیزان را دارم. از رئیس فرزانه و دانشمند مجلس شورای اسلامی و اعضای پرتلاش و سختكوش كمیسیون صنایع و معادن به لحاظ حضور در حوزه انتخابیه اینجانب و شركت در همایش اقتصاد مقاومتی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد صمیمانه تشكر و قدردانی می‌نمایم.
از رئیس دولت تدبیر و امید جناب آقای دكتر روحانی، معاونین و اعضای محترم دولت درخواست می‌نمایم در شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد حضور پیدا كرده و با مردم شریف این شهرستانها كه بالغ بر (۱) میلیون و (۴۰۰) هزار نفر می‌باشند، دیدار و مشكلات را از نزدیك بررسی نمایند.
سلام بر مردم شریف شهریار، قدس و ملارد كه بالغ بر (۱۴۰۰) شهید و هزاران جانباز و آزاده را تقدیم دفاع از ارزشهای اسلامی نمودند. سلام بر شهرستان‌هایی كه باغات سرسبز آنها روزی به عنوان ریه تهران محسوب می‌شد و امروز به خاطر بی‌تدبیری می‌رود تا بخشكد.
سلام بر مردمی كه در تمامی صحنه‌های انقلابی، اسلامی و سیاسی حضوری فعال و گسترده داشتند و در تمامی تحریم‌های نابرابر و ظالمانه آمریكا جانانه و مردانه ایستادند و در پیشگاه الهی سرافراز و روسفید شدند. سلام بر مردمی كه نه آب شرب سالم و نه آب كشاورزی مناسب جهت حفظ باغات سرسبز دارند.
سلام بر مردمی كه محروم هستند ولی بافرهنگ و متدین، سلام بر (۱) میلیون و (۴۰۰) هزار نفر مردم شریف شهریار، قدس و ملارد كه تنها یك نماینده بیشتر در مجلس ندارند. مگر یادمان رفت خروش امام راحل را كه فرمودند: «یك موی كوخ‌نشینان را به تمامی كاخ‌نشینان نمی‌دهم»
بر اساس آیه «اوفوا بالعقود» سؤال می‌كنم پس طرح انتقال آب به شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد چه شد؟ پس چه ‌شد بیمارستان (۳۱۳) تختخوابی امام خمینی شهریار كه هفت دولت آن را تجربه كردند. پس بیمارستان‌های ملارد و قدس كه جمعیتی بالغ بر (۸۰۰) هزار نفر منتظر احداث و افتتاح آنها هستند، چه شد؟ والله در این شهرستانها مردمی را می‌شناسم كه شرمنده فرزندان بیمارشان هستند و از تأمین هزینه اندك درمان آنها عاجز هستند.
امروز می‌خواهم با صدای بلند، محرومیت مردمی را كه از تأمین حداقل‌های زندگی عاجزند به گوش مسؤولان برسانم و بگویم تنها راه علاج، توجه به تولید و ایجاد فرصت‌های شغلی است و یا به تعبیر رهبر معظم انقلاب «كار، كار، كار. تدبیر، تدبیر، تدبیر» امروز همه عزیزان مستحضرند مهمترین مسأله كشور اقتصاد است كه رهبر عزیز انقلاب از سال ۸۶ مكرر در تمامی پیامهای سال، به آن تأكید كرده‌اند و باید بگویم كشورهایی كه امروز به عنوان كشورهای توسعه‌یافته هستند تنها یكی از پتانسیل‌های كشور ما را دارند یا آب دارند یا ساحل دارند یا نفت یا گاز یا پتانسیل‌های گردشگری دارند (بذرپاش ـ آقای گروسی! خیلی ممنون) ولی امروز كشور ما تمامی اینها را یك‌جا دارد و ما باید با برنامه‌ریزی و توسعه فرصت‌های سرمایه‌گذاری، فرصت‌های شغلی در رشد اقتصاد كشور تلاش نماییم.
حضرت علی (علیه‌السلام) می‌فرمایند: «كشوری كه آب داشته باشد و خاك هم داشته باشد ولی مردم آن محروم باشند از رحمت الهی بدورند» امیدوارم (نایب‌رئیس ـ متشكر) ان‌شاءالله با توجه و عنایت دولت خدمتگزار بتوانیم خدمتی شایسته و در شأن مردم شریف میهن اسلامی داشته باشیم.
خدایا چنان كن سرانجام كار
تو خشنود باشی و ما رستگار
نایب‌رئیس ـ متشكر، خیلی ممنون.
 
۱۱ ـ انتخاب آقایان: محمدحسن دوگانی‌آغچغلو و سیدمحمدحسین میرمحمدی به عنوان ناظر در شورای عالی آمار
نایب‌رئیس ـ جناب آقای فرهنگی دستور بعدی را اعلام بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! یك انتخابات دیگر هم در دستور امروز داشتیم اگر اجازه بفرمایید، گلدانها را برای جمع‌آوری آراء انتخاب قبلی ببرند تا آن سومی را هم اعلام كنم.
نایب‌رئیس ـ بسیار خوب، محبت كنند گلدانها را برای انتخاب اعضای شورای عالی اجرای سیاست‌های كلی اصل (۴۴) قانون اساسی بچرخانند.
دبیر (فرهنگی) ـ در اجرای ماده (۶۸) قانون برنامه پنجم توسعه مصوب ۱۵/۱۰/۱۳۸۹ كمیسیون اقتصادی طی نامه‌ای آقایان: سیدمحمدحسین میرمحمدی و عبدالكریم رجبی و كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات طی نامه‌ شماره دیگری آقایان: محمدحسن دوگانی‌آغچغلو و عزت‌اله یوسفیان‌ملا را برای انتخاب یك نفر از هر كمیسیون به عنوان ناظر در شورای عالی آمار معرفی كردند پس الان می‌خواهیم این انتخابات را برگزار بكنیم. دوباره اسامی را می‌خوانم. اتاق فرمان در مانیتور هم این اسامی را درج می‌كند دو نفر اول از كمیسیون اقتصادی است كه از دو نفر یك نفر و دونفر بعد از كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات است كه باز از آن دو نفر یك نفر را همكاران زحمت بشكند و در برگه رأی درج كنند. آقایان: سیدمحمدحسین میرمحمدی و عبدالكریم رجبی و همچنین آقایان: محمدحسن دوگانی‌آغچغلو و عزت‌اله یوسفیان‌ملا.
(اخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش اعلام گردید)[۳]
 
۱۲ ـ اعلام وصول طرح برداشت (۵۰۰) میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی و افزایش سرمایه بانكهای دولتی و صندوق مهر امام رضا (علیه‌السلام) به منظور پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان با قید دوفوریت و تصویب یك‌فوریت آن (ثبت ۵۰۵)
نایب‌رئیس ـ آقای فرهنگی! دستور بعدی را اعلام بفرمایید.
دبیر (فرهنگی) ـ یك درخواست دوفوریت هم برای طرح برداشت (۵۰۰) میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی و افزایش سرمایه بانكهای دولتی و صندوق مهر امام رضا (علیه‌السلام) به منظور پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان رسیده است، از آقایان چه كسی مطرح می‌كند؟ آقای عزیزی شما بفرمایید.
عبدالرضا عزیزی (شیروان) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم و به نستعین
قبل از هر چیز روز پزشك را كه پشت‌سر گذاشتیم و به همه همكاران پزشك در سراسر ایران و خصوصاً همكاران نماینده تبریك عرض می‌نمایم و همین‌طور هفته دولت را به همه دولتمردان خدوم تبریك عرض نموده و یاد و خاطره همه شهدا خصوصاً شهدای دولت و خصوصاً شهید رجایی و باهنر را گرامی می‌داریم و جا دارد تبریك عرض كنم به نخبگان شیروانی كه در كنكور سراسری امسال واقعاً گل كاشتند و شهرستان شیروان جزء (۹) شهرستان در ایران بود كه رتبه‌های یك‌رقمی داشته‌اند.
سركار خانم عطیه اسدی‌باغان كه رتبه (۸) رشته علوم انسانی را كسب نمودند و جناب آقای اصغر حاجی‌زاده كه رتبه (۹) ریاضی و آقای علی زارع رتبه (۱۱) تجربی و سارا كریم‌زاده رتبه (۲۱) علوم انسانی را در كنكور سراسری كسب نموده‌اند به این دانش‌آموزان عزیز تبریك عرض می‌كنم و در ضمن (۶۱) درصد رتبه‌های زیر (۱۰۰) خراسان شمالی متعلق به شیروان است كه در كنكور سراسری كسب نمودند...
دبیر (فرهنگی) ـ در موضوع صحبت كنید.
نایب‌رئیس ـ جناب آقای عزیزی! اگر وقت كردید در مورد دوفوریتی هم یك بحثی بكنید.
عزیزی ـ چشم، برادران و خواهران! همان‌طور كه استحضار دارید، بنده ناچیز حدود دو سال است كه به شدت پیگیر راهی برای ایجاد اشتغال جوانان و نیز حل مسكن جوانان و تسهیل ازدواج جوانان هستم كه پیدا كنیم تا شرمنده جوانان عزیز (نباشیم) كه همواره در پیچ و خم‌های انقلاب حضرت امام (رضوان‌الله‌تعالی ‌علیه) را همراهی نمودند و نیز این جوانان بودند كه به ندای حضرت امام لبیك گفتند و در جنگ تحمیلی در مقابل دشمن ایستادند و با تقدیم جان خود از نظام اسلامی و انقلاب اسلامی و میهن اسلامی دفاع كردند و این جوانان بودند كه در انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری به ندای مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه‌ای، ولی‌امر مسلمین جهان لبیك گفتند و حماسه بزرگ سیاسی را رقم زدند و خلاصه كلام، مقام معظم رهبری به پشتیبانی این جوانان است كه در مقابل زورگویی‌ها و زیاده‌خواهی‌های استكبار جهانی ایستاده‌اند و اگر این جوانان نباشند مطمئن باشید كه انقلاب اسلامی به خطر خواهد افتاد.
برادران و خواهران! من و شما و خبرگان رهبری و رئیس‌جمهور و شوراهای اسلامی شهر و روستا با رأی همین جوانان انتخاب شده‌ایم. همین جوانان كه الان تحصیلات عالیه دارند و متأسفانه تعداد كثیری از آنها بیكارند و به علت نداشتن امنیت شغلی و نیز مشكل تهیه مسكن و نیز همین‌طور عدم استطاعت مالی، آنها سن ازدواجشان بالا رفته و قادر به ازدواج نیستند و این در صورتی است كه هم خداوند تبارك و تعالی در قرآن كریم بر ازدواج جوانان تأكید كردند و همین‌طور پیامبر اكرم و ائمه معصومین بسیار به امر ازدواج تأكید دارند.
پیامبر مكرم فرمودند: «در اسلام هیچ بنایی ساخته نشده كه نزد خداوند عزوجل محبوب‌تر و ارجمند‌تر از ازدواج باشد» در قرآن كریم به عنوان عالی‌ترین راهنمای بشر كه در حیات دنیوی و اخروی و در همه زمانها و مكانها پاسخگوی تمامی نیازمندیها و سركشی‌ها است. در اهمیت ازدواج عامل اصلی علاقه زن و مرد به یكدیگر را آرامش و سكون معرفی می‌كند كه در پرتو ازدواج بدست می‌آید.
ازدواج كه این همه مورد تكریم الهی قرارگرفته و پیامبر مكرم اسلام و ائمه معصومین بر آن تأكید دارند از جنبه‌های متعدد دارای اهمیت است و تأثیر شگرفی بر سلامت روح و جسم جوان دارد و از طرفی مقام معظم رهبری بسیار منطقی و كارشناسانه به همه مسؤولین گوشزد نمودند كه از تحدید نسل جلوگیری كنید و شرایط تسهیل ازدواج جوانان را فراهم نماییم و بر ازدیاد نسل تأكید دارند.
برادران و خواهران، آقایان مجلسی و دولتیان! ای كسانی كه می‌دانید ما با تحدید نسل مواجه هستیم، علی‌رغم تأكید مقام معظم رهبری برای تسهیل ازدواج جوانان ما چكار كرده‌ایم؟ برادران و خواهران! هر كشوری كه (۷) درصد جمعیت آن بالای (۶۵) سال سن داشته باشد در واقع آن به سوی سالمندی می‌رود و الان ایران (۷) درصد جمعیتش بالای (۶۵) سال است و اگر با همین روش جلو برویم یعنی رشد ملایم (۳/۱) درصد باشد در سال ۱۴۱۵، (۱۴) درصد مردم ایران بالای (۶۵) سال خواهند بود و در سال ۱۴۲۵، (۲۲) درصد مردم ایران بالای (۶۵) سال خواهند بود یعنی ما به سوی پیری می‌رویم. یعنی به ازای هر (۴) نفر (۱) نفر پیر خواهد بود و ما متأسفانه با سونامی سالمندی كه در آینده مواجه هستیم هیچ فكری نكردیم و متأسفانه هیچ تمهیدی را هم قائل نشدیم.
برادران و خواهران! با این اوصاف آیا فكر نمی‌كنید قدری دیر است كه موجبات اشتغال جوانان را فراهم نماییم و به فكر مسكن و ازدواج جوانان باشیم؟ البته من از یكایك شما همكاران عزیز اعم از خواهران و برادران تشكر می‌كنم كه حدود (۲۵۰) نفر از شما برادران بزرگوار و خواهران بزرگوار طرح دوفوریتی برداشت (۵۰۰) میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای تسهیل ازدواج جوانان را امضاء كردید و این یعنی اینكه همه مجلسیان با تسهیل ازدواج جوانان موافق هستید مگر خلاف آن ثابت شود و ان‌شاءالله با رأی قاطع خود در عمل ثابت خواهیم كرد كه جوانان را دوست داریم و همین‌طور كه آنان به پای صندوق‌های رأی آمدند و به ما رأی دادند و ما را راهی مجلس نمودند ما نیز در قدم اول شرایط تسهیل ازدواج جوانان را فراهم خواهیم كرد و بعد ان‌شاءالله با حمایت از لایحه دولت برای خروج از ركود و حمایت از تولید و اشتغال، شرایط اشتغال جوانان را فراهم خواهیم نمود و ان‌شاءالله به فكر مسكن جوانان هم خواهیم بود.
برادران و خواهران! ما كشوری مستقل و دارای دشمنان فراوان هستیم. ما كه مثل بعضی از كشورها نیستیم كه نیروی نظامی‌مان را سربازان خارجی تشكیل دهند چون ما تابع ولایت مطلقه فقیه هستیم. لذا ما به سرباز (بذرپاش ـ آقای عزیزی خیلی ممنون) وطنی و به ازدیاد نسل نیاز داریم. به سربازهایی نیاز داریم كه تابع ولایت باشند و به سربازان ولایت در عرصه علم و تكنولوژی و نیز نظامی نیاز داریم و تنها راه تأمین این سربازان ایجاد شرایط و بسترهای لازم برای ازدیاد نسل است و آن ایجاد شغل و تهیه مسكن و تسهیل ازدواج برای جوانان است (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر) اجازه بدهید!
نایب‌رئیس ـ آقای دكتر شما یك لحظه اجازه بدهید!
عزیزی ـ یك دقیقه دیگر اجازه بدهید. برادران و خواهران.
نایب‌رئیس ـ آقای دكتر! اجازه بدهید من یك جمله بگویم بعد شما ادامه بدهید. شما سه دقیقه از وقتتان را صرف مسایلی كردید كه ربطی به موضوع نداشت، خواهش می‌كنم حالا در (۳۰) ثانیه بحثتان را تمام كنید.
عزیزی ـ یك دقیقه بود، سه دقیقه نبود. برادران و خواهران! جوانی كه برای كسب (۱۰) هزار تومان درآمد روزانه مجبور است به دستفروشی در كنار خیابان بنشیند و از سرما و گرما بلرزد، عاجزانه تملق هر كس و ناكس را بگوید تحت تأثیر مافیای مواد مخدر كمر بسته، مسلسل بر دوش، با گردن افراشته، پشت تویوتا سالار بیابان می‌شود، یك شبه می‌تواند دهها میلیون و شاید صدها میلیون... (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر) اجازه بدهید من یك كم صحبتم مانده (نایب‌رئیس ـ نه دیگر، خواهش می‌كنم، نفر بعد، خواهش می‌كنم) اجازه بدهید! اگر ما به جوان توجه نكنیم ( نایب‌رئیس ـ متشكر) می‌رود به مواد مخدر و القاعده می‌پیوندد. خواهش می‌كنم به این پیشنهاد رأی قاطع بدهید كه ان‌شاءالله مشكل جوانان حل بشود.
نایب‌رئیس ـ مخالف را دعوت بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ اولین مخالف جناب آقای قاضی‌پور هستند، بفرمایید.
نادر قاضی‌پور (ارومیه) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن تشکر از طراحان عزیز، بخصوص آقای عبدالرضا عزیزی که با احساسات خود بیان فرمودند. آقای باهنر! این اخطار اصل (۱۱۰) قانون اساسی دارد. چون صندوق توسعه ملی با دستور رهبری عزیز تشکیل یافته است و این درخواست خلاف برنامه است. هر چند مطالبی که اعلام شده، درست است و صحیح است و کم گفته شده ولی دوسوم رأی‌ می‌خواهد. ما این صندوق را به دستور رهبر عظیم‌الشأن برای تولید ملی اختصاص دادیم تا اشتغال ایجاد شود، تا زمانی که اشتغال نباشد، ازدواجی در کار نیست.
خواهش من این است که نماینده دولت توضیح بدهد چقدر از این صندوق وام داده است؟ در حد (۲) میلیارد به تولیدکنندگان وام داده است. آیا این (۵/۰) میلیاردی که ما اختصاص می‌دهیم، اگر به یک بانک تنها بود، بانک اختصاصی بود،‌ مهر امام‌ رضا بود،‌ خیلی خوب بود، همه می‌دانستیم که مهر امام رضا برای دادن وام به جوانان است. ولی نوشته است برای افزایش سرمایه بانکهای دولتی. همه مستحضر هستند بانکهای دولتی به وسیله سیاسیون دولت قبل، آن قدر وام به افراد دادند که برگشت سرمایه نشده است. همه ما را گول زد.
لذا همکاران عزیز! من ضمن تأیید این دوفوریتی که باید تمام بانکها، بانک مرکزی باید به این پول اختصاص دهد،‌ دستور رهبری است باید اجرا شود، اعتقاد دارم؛ ولی از آنجایی که صندوق توسعه ملی صرفاً برای تولید است، در برنامه هم برای تولید آمده است و متأْسفانه عملکرد بسیار بد آقای صفدر حسینی رئیس صندوق هنوز به درخواستهای وزارت صنعت و معدن وام اختصاص نداده است، اگر این را بیاورد، اولین کار این خواهد شد که از تولید می‌برد و به بانکهای دولتی می‌دهد که آقای رئیس‌ بانک مرکزی خودش گذاشته است و هیچ وامی به متقاضیان ازدواج نخواهند داد. در حال حاضر باید وام بدهند، به این نیازی نیست، این را بهانه خواهند کرد، سقف تعیین خواهند کرد و چون که صندوق توسعه این پول را نخواهد داد، جلوی دادن تمام وام‌های ازدواج گرفته خواهد شد. به این بهانه،‌ آقای عزیزی! بانکهایی که الان وام می‌دهند هم وام نخواهند داد. این بانکها باید این وام را بدهند. دستور رهبری است، باید اجرا شود.
به هر شکل، همکاران عزیز اگر می‌خواهیم این پول را بدهیم، من موافقم ولی بانکها نخواهند داد، بانکها این را بهانه خواهند کرد، چون صندوق به ما پول نداده است، این پولهای ازدواج تعطیل خواهد شد. می‌خواهند کار خیر انجام بدهند، کار شر انجام خواهد شد. لذا به این دوفوریتی رأی ندهید، بانکها موظفند از اعتبار خودشان بدهند. این پول فقط در جهت تولید ملی مصرف شود. والسلام. به عشق امام حسین، یا حسین.
نایب‌رئیس ـ متشکر، موافق را دعوت بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ آقای حاجی‌دلیگانی موافق هستند، بفرمایید.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
آقای باهنر! روز یکشنبه و امروز صبح تا حالا می‌خواستیم یک اخطار بدهیم ولی فرصت نشده است، خواهشم این است که بعد از این مطلب ان‌شاءالله یک وقتی را بدهید یک نکته مهمی که هست را عرض کنم.
اما راجع به موافقت در موضوع؛ ببینید! تولید که گفته شده و هدف صندوق توسعه ملی به این مربوط است که یک سرمایه‌گذاری‌ کنیم که زاینده باشد، سؤال این است که مگر فقط کالا زاینده است؟ مگر فقط اقتصاد زاینده است؟ مگر فقط کشاورزی زاینده است؟ نه، اتفاقاً اصلی‌ترین بحثی که ما داریم، نسل است. ما می‌خواهیم این پول را در اختیار بانکها قرار بدهیم که اتفاقاً نسل زیاد شود. یعنی ازدیاد نسل، مطلب و تهدیدی است که الان برای کشور ما وجود دارد و به این خاطر که ازدواج کم شده و افراد کم بچه‌دار می‌شوند، مشکلاتی که برای نسل کشور در کشور بوجود آمده و کشور از این بابت دارد تهدید می‌شود. خوب، یکی از اقدامات بسیار خوب می‌تواند این باشد که ما در جهت تشویق ازدواج پول اختصاص دهیم. الان (۱۵) میلیون نفر، از سنوات گذشته تا الان متقاضی وام ازدواج هستند. خوب، بانکها هم که ماشاءالله هیچ وامی را قرض‌الحسنه نمی‌دهند. چرا، اگر از (۳۰) درصد و (۲۸) درصد بخواهید،‌ همه پرداخت می‌کنند.
از طرفی یکی از جهاتی که الان لازم است، موضوع ازدواج است که دخترها دارند پیر می‌شوند، پسرها دارند پیر می‌شوند ولی وقتی به شما نماینده هم که در دفترتان مراجعه می‌کنند، (۱) میلیون تومان هم نمی‌توانید به جایی معرفی کنید که وام بدهند.
بنابراین ما این دو، سه مطلبی که سر راه جوانان هست، یکی موضوع ازدواج است، حداقل کمترین کاری که می‌شود انجام دهیم این است که این وام را در اختیارشان قرار دهیم. دوم بحث مسکن‌شان هست که در گذشته (۲۰) میلیون قرض‌الحسنه داده می‌شد؛ از طرفی باز (۲۵) میلیون قرض‌الحسنه داده می‌شد، الان سؤال این است که کجا یک جوان می‌تواند ابتدائاً (۸۰) میلیون در بانک پول بگذارد تا بعداً ‌بتواند به همین میزان وام دریافت کند؟
راجع به شغلشان هم که ماشاءالله ما صندوق مهر امام رضا را هم که داشتیم،‌ الان تعطیل کرده‌ایم. یعنی اگر یک نفر به شما نماینده محترم برای خوداشتغالی مراجعه می‌کرد، حداقل می‌توانستید به صندوق مهر امام رضا معرفی کنید. (۱۵)‌ میلیون تومان وام در اختیارش باشد که بتواند یک شغلی ایجاد کند، جلوی این را هم که گرفته‌ایم و اعتبارات آن را کاهش داده‌ایم. لذا از همه همکاران تقاضا می‌کنم به جهت اهمیتی که این موضوع دارد، به جهت تأکیداتی که مقام معظم رهبری در رابطه با ازدیاد نسل داشتند، با این کمک جزئی ان‌شاءالله ازدواج‌ها را تشویق کنیم.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشکر، مخالف بعدی را دعوت بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ جناب آقای سیدهادی حسینی مخالف بعدی هستند، بفرمایید.
سیدهادی حسینی ـ آقای خسروی صحبت می‌کنند.
نایب‌رئیس ـ آقای خسروی بفرمایید.
علیرضا خسروی (سمنان و مهدی‌شهر) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
خدمت همه نمایندگان محترم عرض سلام و ادب و احترام دارم و اجازه می‌خواهم که قبل از هر چیز از عزیزان کمیسیون اجتماعی تشکر کنم که طرح دوفوریتی را بابت مبحث بسیار مهم در کشورمان ارائه کردند و اجازه می‌خواهم که پیشاپیش هفته دولت را به همه دولتمردان عزیز تبریک و تهنیت بگویم.
نکته اولی که در ارتباط با این موضوع مهم مطرح است. ما می‌خواهیم (۵۰۰) میلیون دلار، چیزی حدود (۳۰۰۰) میلیارد تومان پول را جدا کنیم و به صورت وام در اختیار جوانانمان بابت ازدواج قرار دهیم. این پول پرقدرتی است که به جامعه تزریق می‌شود. این تأکیدی است که همه اقتصاددانان محترم در ارتباط با خود این موضوع داشتند و همین مقدار سکون و آرامش اقتصادی هم که در حال حاضر در جامعه داریم، توسط این پول بر هم می‌ریزیم. بهتر است که این پول در راستای تولید هزینه شود و الا هر کاری که ما انجام دهیم، شرایط مختصری را هم که در بخشهای مختلف جامعه مهیا شده و قابل تقدیر هم است، به هم می‌ریزیم.
مطلب بعدی که مدنظر است؛ مشکل ازدواج جوانان با وام حل نمی‌شود. تنها مشکلشان این نیست. ما باید یک ترتیب و اولویتی را قرار دهیم. بحث شغل و مسکن‌شان چطور؟ سه رأس مثلثی که باید مبنای کارمان می‌بایست قرار دهیم، بحث شغل، مسکن و ازدواج‌شان است. کدام یک از اینها اولویت دارد و کدام یک از اینها را می‌بایست ما جزء برنامه اصلی‌مان قرار دهیم؟
در حال حاضر شما گفتید ازدواج. ما الان در حال حاضر در کشورمان (۱۲) میلیون نفر در سن ازدواج هستند، (۱۶) میلیون نفر در (۱۰) سال آینده به این تعداد اضافه می‌شوند؛ حدود (۲۸) میلیون نفر. یعنی در (۱۰) سال آینده ما (۱۴) میلیون واحد مسکونی می‌خواهیم. خود دولت هم در برنامه پیشنهادی‌اش و تأکیداتش در سندی که ارائه داده است، حدود (۵/۱) میلیون واحد برنامه را پیش‌بینی کرده که باید ساخت و ساز انجام دهد. دو سال گذشت، ما برای مسکن جوانان چه کار کردیم؟ آیا به صرف اینکه خواسته باشیم فقط ازدواجشان را فراهم کنیم و سرپناهی نداشته باشند، آیا می‌توانیم برای ادامه تأکیدی داشته باشیم؟
آیا این ازدواج، ازدواج موفقی خواهد بود یا خیر؟ این مطلبی است که باید به آن بپردازیم.
بحث بعدی، بحث شغل جوانان است. با همه قوانین و مقررات دست و پا گیرمان بیکاری دارد بیداد می‌کند. آمارهای متفاوت و متناقضی در مورد بیکاری داریم. (۲) میلیون و (۳۰۰) هزار نفر جوان بیکار! حدود بیکاری جوانان به (۲۷) درصد در بخشهای مختلف که عمده این جوانان، دانشگاهی هستند و تحصیلات بالای دانشگاهی را در مراتب مختلف دارند و نمی‌توانند برای خودشان یک شغلی دست و پا کنند. این را چگونه دیده‌ایم؟ آیا صرف اینکه ما ازدواج آنها را حل کنیم،‌ دو نفری که زیر یک سقف بروند و خانواده‌ای را تشکیل بدهند، اگر قرار باشد که اینها هزینه‌های ابتدایی خانواده را نداشته باشند، آیا این خانواده دوامی خواهد داشت؟ یا اینکه همین تعدادی که ازدواج کرده‌اند، فردا بحث طلاقشان اتفاق می‌افتد و همین تعداد باز به آن خانوارهایی که باید برایشان بحث مسکن را در برنامه کاری‌مان داشته باشیم اضافه می‌‌شود.
به نظر من می‌رسد که این هم مطلب دومی است که ما باید مدنظر قرار دهیم و حتماً برای آن فکری داشته باشیم؛ بحث مسکن، بحث شغل و بعد دوباره بیاییم بحث ازدواجشان را مدنظر قرار دهیم و به جایی برسیم که مشکلات ازدواجشان برطرف شود.
برادران عزیز‍! بخشی از دلایلی در بحث ازدواج مطرح می‌شود، یک بخشی درک والدین از ازدواج است،‌ بحث رسانه‌ها و تغییر سبک زندگی است، مطلب بعدی عوض شدن هدف و ابزار است. بحث والدین مورد تأکید همه است که وارد شوند و فرزندان خودشان را طوری تربیت کنند و در سن ازدواج آنها شرایط را برایشان فراهم کنند. اما در بحث رسانه‌ها در حال حاضر هم ما مشکل داریم. فرهنگ ساده‌زیستی در جامعه و کشورمان تا حد زیادی زیر سؤال رفته است. تا زمانی که در جاده‌های کشور و در خیابان‌های کشور داریم ماشین‌های میلیاردی را می‌بینیم که فقط تعویض روغن آن خودرو بالغ بر (۱) میلیون تومان است، هیچ وقت یک جوانی به خودش اجازه نمی‌دهد که بیاید و همیشه خودش را عقب‌تر می‌بیند و هیچ وقت به خودش اجازه نمی‌دهد که خانواده‌ای را تشکیل دهد. فرهنگ ساده‌زیستی تا زمانی که در صدا و سیما و مطبوعات و روزنامه‌ها و منابر و سخنرانی‌های مختلف به فراموشی سپرده شود، به نظر من می‌رسد که ما نمی‌توانیم جوانان‌مان را در بحث ازدواج تهییج کنیم.
و بحث بعدی، بحث عوض شدن جایگاه هدف و ابزار است. این هم در بخشهای مختلف و در سخنرانی‌ها یک مقدار عوض شده است. هدف سعادت انسان برای تکاملش است و ازدواج یک بخشی و یک گامی از این تکامل است. (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشکر) اگر ما هدف را درس و خانه و زندگی ببینیم، این عوض شدن هدفهاست و شاید مقداری در این امر مهم تأخیر ایجاد کند،‌ ممنون و متشکر.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ متشکر، جناب آقای لاهوتی موافق هستند،‌ بفرمایید.
مهرداد بائوج‌لاهوتی (لنگرود) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
ابتدا بنده هفته دولت را خدمت همه دولتمردان و زحمت‌کشان تبریک عرض می‌کنم و یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر را گرامی می‌دارم و از اینکه هفته دولت به جهت اینکه در صحن علنی مجلس جلسه داشتیم و در منطقه حضور نداشتیم، من پیشاپیش از همه مسؤولین شهرستان خودم عذرخواهی می‌کنم.
دوستان ببینید! موضوع واضح و روشن است. آقای خسروی، برادر خوب بنده، استاد بنده هستند. اما بگذارید من شروع کنم و بحثهایی را که ایشان داشتند در مخالفت با فرمایشات ایشان؛ ایشان فرمودند که الان ما در جامعه مشکل مسکن داریم. بله، بله! ما مشکل مسکن داریم، آیا ما نباید مشکل مسکن جوانان را حل کنیم؟ ایشان فرمودند که ما مشکل اشتغال داریم. آیا ما مشکل اشتغال جوانان را نباید حل کنیم؟ ایشان فرمودند ماشین‌های چندمیلیاردی در خیابانها دارد راه می‌رود، بله! واقعاً این هم نقطه ضعف ماست. اما آقای خسروی! ماشین‌های چند میلیاردی زیر پای یک عده‌ای در خیابانهای ما دارند راه می‌روند، اما شما می‌دانید که امروز ما (۱۲) میلیون جوان آماده ازدواج داریم. شما می‌دانید که در (۱۰) سال آینده (۱۶) میلیون جوان دیگر به این آمار ما اضافه می‌شود. اینها برای (۸) تا (۱۰) میلیون ناقابل، برای وام ازدواج سالها در چرخانه و گردانه این بانکها سرگردان و علاف هستند. ما برای این (۷)، (۸)، (۱۰) میلیون تومان الان که رسیدیم،‌ واقعاً زور ما به اینها می‌رسد؟
برویم زورمان را متوجه و نشانه آن ماشین‌های چند میلیاردی که شما اشاره کردید کنیم. واقعاً جوانهای این مملکت سرگردانند. مگر شما در همین صحن علنی مجلس، چند وقت پیش وزیر اقتصاد را نیاوردید و همین‌جا به وزیر اقتصاد نمره منفی دادید که چرا وام ازدواج جوانان را پرداخت نمی‌کنی. برادر من! وزیر اقتصاد از کجا بیاورد؟ خوب این یک راه‌حل است. الان ما (۶۰) میلیارد دلار منابع در صندوق توسعه ملی داریم. خوب پیشنهاد شده است، (۵۰۰) میلیارد دلار از سهم صندوق توسعه ملی را به صندوق امام رضا بدهیم بپردازد به چی؟ نه اینکه به آدمی بدهد که ماشین وارد کند و کارهای دیگر کند، به همین جوانانی بدهد که هفته‌ای یکبار که بنده و جناب‌عالی در منطقه هستیم، (۷۰) درصد مراجعات به بنده و جناب‌عالی همین تسهیلات محدود و با رقم پایین ازدواج است.
مقام معظم رهبری که بحث ازدیاد جمعیت را فرمودند، از آن طرف یکی از راههای سهل کردن ازدواج چیست؟ همین وام ازدواج است برادر من، عزیز من! ما باید همین را سهل کنیم. بانکها منابع ندارند، من و تویی که امروز نماینده مجلس هستیم، این نگرانی را در جامعه احساس می‌کنیم. این را به عنوان یک درد داریم احساس می‌کنیم. از آن طرف بانک هم می‌گوید که من منابع ندارم، من و توی قانونگذار باید برویم رفع مشکل کنیم. برای آقای وزیر اقتصاد راه‌حل پیدا کنیم. وزیر اقتصاد را در صحن مجلس آوردند، تو وزیر اقتصاد باشی، تو به جای آقای طیب‌نیا، تو به جای ایشان وزیر اقتصاد باشی، وقتی منابع نداشته باشی چه کار می‌کنی؟ می‌گویی آقا! من ندارم، من هم دلم برای آن جوان می‌سوزد. من و توی قانونگذار باید راه‌حل پیدا کنیم.
همکاران عزیز! من عرضم را تمام کنم، امروز یکی از مشکلات مهمی که در جامعه‌مان داریم، همین تسهیلات محدودی است که می‌خواهند برای وام ازدواج به جوانان پرداخت کنند، منابع این اینجا پیش‌بینی شده است که (۵۰۰) میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی را در اختیار بانک دولتی صندوق مهر امام رضا قرار دهیم و آن همین منابع را بتواند در اختیار این جوانانی که در صف طولانی وام ازدواج قرار گرفته‌اند، اینها دو سال، سه‌ سال، پنج سال، منتظرند. دو هفته مجلس تعطیل است،
 من خواهش می‌کنم با یک رأی بالا امروز این دوفوریت را تصویب کنید که ان‌شاءالله ما فردا هم کلیات و جزئیات آن را تصویب کنیم و این جوانان بتوانند به تسهیلات خودشان برسند، متشکرم.
نایب‌رئیس ـ متشکریم، من توضیح بدهم، بعضی از عزیزان می‌خواهند اخطار قانون اساسی یا تذکر آیین‌نامه‌ای در رابطه با مسأله بار مالی یا خلاف سیاست‌های کلی و اینها بدهند. ما معمولاً در فوریت این اخطارها را نداریم. البته جناب آقای قاضی‌پور هم اخطار را فرمودند. در هر صورت دوستان در رأیشان لحاظ بفرمایند. الان بحث دوفوریت طرح را به رأی می‌گذاریم.
دبیر (فرهنگی) ـ آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید من عنوانش را هم بخوانم: درخواست دوفوریت برای طرح برداشت (۵۰۰) میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی و افزایش سرمایه بانکهای دولتی و صندوق مهر امام رضا (علیه‌السلام) به منظور پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان مطرح است.
نایب‌رئیس ـ حضار ۲۰۱ نفر، همکاران محترم رأی‌ خودشان را اعلام بفرمایند. با اجازه دوستان پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، دوفوریت تصویب نشد. می‌خواهید یک‌فوریت را رأی‌گیری کنید؟ (تعدادی از نمایندگان ـ بله) بسیار خوب.
حضار ۲۰۰ نفر، درخواست یک‌فوریت کرده‌اند که کمیسیون رسیدگی کند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب شد، متشکر.
 
۱۳ ـ‌ استرداد سؤال آقای حمید رسائی نماینده تهران، ری،‌ شمیرانات و اسلامشهر از آقای بیژن نامدارزنگنه وزیر نفت
نایب‌رئیس ـ ما در دستور امروز سؤالی را از وزیر نفت داشتیم، جناب آقای رسائی مطرح کرده بودند. اعلام دستور هم شد، اما جناب آقای رسائی تذکری در این زمینه دارند که گوش می‌دهیم و ببینیم به کجا رسیده است، بفرمایید.
حمید رسائی (تهران، ری‌، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای باهنر! خیلی ممنون، بنده برای تنویر افکار عمومی و همچنین (۴۰۰۰) جوانی که در آزمون شرکت کرده بودند و خانواده‌هایشان نکاتی را با توجه به اقداماتی که شده است، اعلام می‌کنند.
براساس نتایج استخراجی، تراز نیروی انسانی در سال ۹۱، در هفت آبان‌ماه مجوز استخدام (۲۶۷۶) نفر توسط وزیر نفت وقت صادر شده است. (۱۸) اسفند ثبت‌نام اینها آغاز شده، (۱۳۰) هزار نفر ثبت‌نام کردند، بزرگترین آزمون استخدامی کشور در پنجم و ششم اردیبهشت‌ماه در (۹) حوزه تهران، اهواز، شیراز، بندرعباس، اصفهان، کرمانشاه، مشهد، ماهشهر، تبریز با حضور (۹۴) هزار و (۹۲۱) نفر برگزار شد. نتایج اولیه آزمون در (۲۶) تیرماه اعلام شد. (۲۶۷۶) نفر متخصص برای فعالیت در شرکتهای زیرمجموعه وزارت نفت باید مشغول می‌شدند که (۶۶۷) نفر سهمیه خانواده شهداء و (۱۳۴) نفر هم بورسیه‌های دانشگاه نفت بودند. حدود (۴۵۰۰) نفر را بر حسب شرایط و ضوابط جدا می‌کنند و اعلام می‌کنند که اینها در نتایج اولیه پذیرفته شدند تا نیمی از آنها بعد از مصاحبه‌های علمی و همچنین مراحل مختلف بررسی انتخاب شوند.
(۱۷۷) کمیته مصاحبه مجزا براساس گروههای شغلی با مجوز مهندس زنگنه تشکیل می‌شود. مهر و آبان‌ماه ۹۲ مصاحبه‌ها انجام می‌شود، اعلام می‌شود که (۲۵) آذر نتایج را اعلام می‌کنند. اواخر آذر سایت رسمی آزمون اعلام می‌کند که ما دی‌ماه نتایج را اعلام می‌کنیم. مدتی بعد اعلام می‌کنند که ما اواسط بهمن‌ماه تاریخ‌ها را اعلام می‌کنیم. دوم اردیبهشت‌ماه آقای سلحشور معاون وزیر محترم اعلام می‌کنند که بزودی نتایج اعلام می‌شود و از تأخیر عذرخواهی می‌کنند. (۱۲) خردادماه مدیر روابط عمومی وزارت نفت زیر میز می‌زند و می‌گوید اصلاً این کار غلط بوده است! (۲۷) خردادماه بنده از وزیر نفت سؤالی را در این باره که چرا نتایج این آزمون اعلام نمی‌شود، مطرح کردم، در کمیسیون انرژی مطرح شد.
بعد از آن هم نمایندگان محترم و مختلفی تذکر شفاهی و کتبی دادند. بعد از همه اینها امروز این سؤال در دستور کار بود که هیأت‌رئیسه گذاشته بود. باید طبق نوبت مطرح می‌شد. شب گذشته، نیمه‌شب سایت وزارت نفت بعد از حدود (۱۰) ماه تأخیر و بهانه‌جویی نهایتاً نتایج را اعلام کرد که البته کامل اعلام نکرده‌ و باید از (۴۵۰۰) نفر، (۲۶۷۶) نفر اعلام می‌شد که صبح بنده با مسؤولین وزارت نفت که صحبت کردم، گفتند که (۱۱۲۳) نفر اعلام شده است. خوب ما خدمت آقای زنگنه هم گفتیم که برادر من! چرا زودتر اعلام نکردی تکلیف (۴۰۰۰) نفر و خانواده‌هایشان مشخص شود؟ چرا باید کاری کنیم که مردم بگویند آزمون استخدمی کشک است و اگر کسی که پارتی داشت...
نایب‌رئیس ـ آقای رسائی! یک لحظه اجازه می‌دهید من صحبت کنم؟
رسائی ـ آقای باهنر! تمام شد...
نایب‌رئیس ـ یک لحظه اجازه دهید من یک جمله بگویم. آقای رسائی! اگر شما می‌خواستید سؤالتان را مطرح کنید همین مقدار حرف می‌زدید. اینکه نمی‌شود.
رسائی ـ نه دیگر، مطرح نمی‌کنم. دارم توضیح می‌دهم.
نایب‌رئیس ـ شما فرمودید که من منصرف شدم، ما هم قبول کردیم، متشکر.
رسائی ـ ما قصد لجاجت و اذیت نداریم. آقای باهنر! اجازه بدهید بگویم.
نایب‌رئیس ـ نمی‌شود، نمی‌گذارم، پنج دقیقه که نمی‌شود. عزیزدلم! شما فرمودید من به دلیل اینکه...
رسائی ـ آقای باهنر! من دارم توضیح می‌دهم. الان همین را می‌خواهم بگویم.
نایب‌رئیس ـ خوب کاش می‌گفتید!
رسائی ـ اجازه بدهید! الان همین را می‌خواهم بگویم.
نایب‌رئیس ـ یک‌طرفه که نمی‌شود به قاضی بروید.
رسائی ـ اجازه بدهید! هدف ما دفاع از موکلان بوده است. اینکه ناگهان نیمه‌شب اعلام شود، هر چند ما تشکر می‌کنیم. بنده اعلام کردم که لازم نیست وزیر به مجلس بیاید ولی با آقای ابوترابی قرار گذاشتیم، معاون محترم پارلمانی وزیر هم از طرف ایشان قول داد. چون ما گفتیم نمی‌دانیم این که اعلام شده است، چیست، الان (۷۰۰) نفر اعلام نشده‌اند. می‌گویند معاونت منابع انسانی مجوز نداده است، ما همین‌ها را گفتیم پس بعداً ما بررسی می‌کنیم. بنده گفتم فعلاً از سؤال انصراف می‌دهم ولی اینها را رسیدگی می‌کنیم و معاون وزیر از طرف وزیر قول دادند. (نایب‌رئیس ـ متشکریم) آقای باهنر! خواهش می‌کنم یک لحظه اجازه بدهید! مردم می‌خواهند بشنوند که بالاخره چه شده است...
نایب‌رئیس ـ معلوم نیست که خیلی علاقه‌مند باشند.
رسائی ـ همه بعداً فکر می‌کنند که بنده چهار تا استخدام گرفته‌ام و سؤالم را رها کرده‌ام. آقای باهنر! اجازه بدهید که من حرف بزنم.
بر همین اساس بنده اعلام کردم که دیگر لازم نیست و سؤالات مختلفی هم بوده و ما پس گرفتیم، بعضی از سؤالات هم در دستور است. (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشکر) آقای باهنر! عذرخواهی. خواهش من این است که عزیزان! (۱۲۰) نفر از شما شکوائیه‌ای را امضا کرده‌اید، این شکوائیه در کمیسیون آیین‌نامه داخلی رفت و با حضور رؤسای کمیسیونها، خود آقای باهنر تشریف داشتند و آقای ابوترابی...
نایب‌رئیس ـ آقای رسائی! من خواهش می‌کنم. من دیگر نمی‌گذارم. عزیزدلم! اینکه نمی‌شود؛ سوءاستفاده که نمی‌شود کرد. من خواهش کردم. من از محضر حضرت‌عالی خواهش کردم که شما یک توضیح مختصری بدهید.
جناب آقای رسائی تمام مراحل سؤال را مطرح کردند، صحبت شد، وزارت نفت هم اعلام کرده که در محدوده مجوز استخدامی که حدود (۱۲۰۰) نفر هستند،‌ به تکلیفمان عمل می‌کنیم. دیگر تمام! اینکه نمی‌شود که تریبون باز باشد و آدم هر چه یادش می‌آید بگوید. من عذرخواهی می‌کنم. از محبت شما خیلی ممنون که سؤال را پس گرفتید و ان‌شاءالله وزارتخانه هم با توجه به تعهداتی که داده است، کار را پیگیری می‌کند و ان‌شاءالله مسأله را به نتیجه می‌رساند. خیلی ممنون و متشكر.
 خوب آقای سبحانی‌نیا تذكرات شفاهی نمایندگان را اعلام كنند. آقای سبحانی‌نیا! ببخشید من قبل از شروع بحث شما نتیجه آراء انتخاب عضو شورای عالی اجرای كلی سیاست‌های كلی اصل (۴۴) قانون اساسی را اعلام كنم كه آقای محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی با (۱۰۹) رأی و آقای حمیدرضا فولادگر با (۱۰۷) رأی و جناب آقای محمد رجائی‌باغ‌سیائی با (۸۵) رأی انتخاب شدند.
نتیجه آراء انتخاب ناظر در شورای عالی آمار آقای محمدحسن دوگانی‌ با (۱۱۶) رأی و آقای سیدمحمدحسین میرمحمدی با (۹۰) رأی انتخاب شدند.
دبیر (صادقی) ـ آقای مهندس باهنر! اجازه می‌فرمایید ما یك گروه از میهمانان را معرفی كنیم.
ـ جمعی از رؤسای آموزش و پرورش مناطق استان سیستان و بلوچستان میهمان مجلس شورای اسلامی و جناب آقای اربابی نماینده محترم ایرانشهر هستند كه به این عزیزان خیر مقدم عرض می‌كنیم، خیلی خوش آمدید ان‌شاءالله موفق باشید.
 
۱۴ ـ تذكر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نایب‌رئیس ـ آقای سبحانی‌نیا بفرمایید.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكرات شفاهی همكاران به مسؤولین محترم اجرایی جناب آقای رمضانعلی سبحانی‌‌فر نماینده محترم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب، جناب آقای سبحانی‌فر بفرمایید.
رمضانعلی سبحانی‌فر (سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ضمن عرض تبریك هفته دولت و با توجه به سفر هفته آینده دولت به خراسان رضوی چند تذكر به وزرای محترم دارم.
اولین تذكر به جهاد كشاورزی است كه با توجه به خشكسالی و از بین رفتن محصولات كشاورزان و دامداران نسبت به تأمین خسارت كشاورزان و دامداران شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، ششتمد و بخش روداب هرچه سریع‌تر اقدام كنند.
دومی به وزارتخانه‌های اقتصاد و نیرو هست كه برای تأمین تسهیلات لازم و همچنین تسریع در نیروگاه (۵۰۰) مگاواتی سبزوار هرچه سریع‌تر اقدام به عمل آید.
تذكر بعدی به وزارت كشور است كه با توجه به مصوبه شهرستان ششتمد در هیأت دولت هرچه سریع‌تر ابلاغ شود و همچنین بر اساس قوانین و ضوابطی كه مركز بخش بایستی به شهر تبدیل شود شهرهای حكم‌آباد، ریواده، عبدل‌آباد، مشكان، ریوند هرچه سریع‌تر اعلام شود. تذكر بعدی به وزارت راه و شهرسازی در خصوص تسریع در عملیات اجرایی راه‌آهن سبزوار و جاده برغمد به جغتای است.
تذكر بعدی به وزارت نفت برای تسریع در خط لوله (۲۰) اینچ گاز سبزوار به جوین و گازرسانی به روستاهای بخش هلالی شهرستان جغتای و روستاهای رباط‌جز و مشكان شهرستان خوشاب و روستاهای خرم‌آباد و حكم آباد شهرستان جوین است.
و تذكر بعدی به وزیر آموزش و پرورش در خصوص اجرایی كردن احكام عالی و خبره فرهنگیان كه چند سالی است معطل مانده است. ممنون و متشكر تسریع این مواردی كه مطرح شد.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر جناب آقای مهندس سبحانی‌فر، جناب آقای پورابراهیمی نماینده محترم كرمان و راور بفرمایید.
محمدرضا پورابراهیمی داورانی (كرمان و راور) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكر اول من به وزیر محترم اقتصاد و وزیر صنایع بابت آنچه كه به عنوان نگرانی‌هایی در خصوص شركت ملی صنایع مس ایران است. الان حدود (۹) ماه است كه فروش این شركت متوقف شده، علی‌رغم اینكه كشور در تحریم و مشكلات مربوط به بحث فروش شركت‌هایی كه محصولات خارجی دارند هست.
اما خیلی از شركت‌ها در همین ماه‌ها اقدام به فروش كردند و متأسفانه آنچه كه در شركت دارد مشاهده می‌شود نگرانی‌هایی را برای ما ایجاد كرده است. تأمین مالی كه الان بالغ بر (۱۰۰۰) میلیارد تومان با نرخ‌های متوسط تأمین مالی بالای (۲۵) درصد حتی تا (۲۸) درصد از بانك‌های دولتی و خصوصی نگرانی شدیدی را برای سهامداران شركت ملی مس ایجاد كرده است.
لذا خواهشم از وزیر محترم اقتصاد این است كه از بابت سهام عدالت كه (۴۰) درصد این شركت متعلق به سهام عدالت است و همچنین وزیر صنایع بابت مأموریت‌های تخصصی‌شان در وزارت صنایع و بابت سهم‌شان در این شركت بررسی كنند كه خدای‌ناكرده ضایعه‌ای كه همانند دوره‌های قبل در این شركت در حال رخ دادن بود كه به فضل الهی جلوی آن گرفته مثلاً در این شركت كاركنان، مردم، سهامداران و همه ذی‌نفعان را تحت تأثیر قرار ندهد، البته من‌باب تذكر عرض می‌كنم كه نگرانی جدی است، لذا خواهش می‌كنم همه عزیزان كمك كنند به این رفع نگرانی ما و حتماً مدیرعامل شركت هم گزارشی را در این خصوص ارائه كنند كه به چه دلیل الان (۹) ماه دارد از فعالیت‌های این شركت می‌گذرد و هیچ فروشی انجام نمی‌شود، هزینه‌های تأمین مالی بالای (۲۸) درصد از یك طرف شركت را دچار چالش كرده، از آن طرف صحبت بر این است كه ما نمی‌خواهیم زیر قیمت جهانی بفروشیم. اصلاً این هزینه‌ها در مقابل آن قابل قیاس نیست و این نگرانی را حتماً‌ خواهش می‌كنم این دو وزیر بزرگوار به ما پاسخگو باشند و مدیرعامل محترم هم حتماً گزارشی را ارائه كنند.
تذكر بعدی بنده به وزیر محترم كار است در خصوص مسائلی كه امروز در وزارت كار دارد می‌گذرد و قطعاً ما در خصوص سؤال‌مان (سبحانی‌نیا ـ خیلی متشكر) اجازه بفرمایید! ما بعد از مدت‌ها یك تذكر می‌خواهیم ارائه كنیم آقای سبحانی‌نیا! تذكر بنده به وزیر محترم كار است در خصوص مسائلی كه در این وزارتخانه می‌گذرد، الان مواردی وجود دارد شركت صنایع مس شهید باهنر كرمان اخیراً پنج عضو هیأت مدیره و مدیرعامل غیربومی منصوب كرده كه پروازی روزهای یكشنبه می‌آیند و سه‌شنبه برمی‌گردند.
قای وزیر! كجای كشور به شما اجازه داده كه اینطوری در خصوص انتصابات یك شركتی كه این همه نیروی تخصصی در استان هست اقدام كنید؟ اعضای هیأت مدیره ثابت این شركت اصلاً حضور جدی در شركت، در استان ندارند، من خواهشم از وزیر محترم این است كه به شكل جدی این موضوع را پیگیری كنند به چه دلیل اینطور تصمیماتی در مجموعه اقتصادی به نام شستا دارد گرفته می‌شود. درخواست بنده رسیدگی جدی به این موضوع است و تذكر بعدی بنده .... اجازه می‌فرمایید؟
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ شما الان سه دقیقه صحبت فرمودید جناب آقای دكتر پورابراهیمی! خیلی متشكر، جناب آقای روح‌اله بیگی نماینده محترم میاندوآب، شاهین‌دژ و تكاب بفرمایید.
روح‌اله بیگی‌ئیلانلو (میاندوآب، شاهین‌دژ و تكاب) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
ابتدائاً تقدیر و امتنان ویژه دارم از اقتدار بلند و صلابت ستودنی سپاه محترم پاسداران در جهت شكار پهباد جاسوسی دشمنان اسلام و قرآن و بشریت.
تذكر اول بنده به وزیر محترم دادگستری است.
 آقای وزیر محترم! در تاریخ ۱۹/۱/۶۰ حكمی از سوی دادگاه محترم محترم انقلاب اسلامی بر له مغازه‌داران محترم شهرستان شاهین‌دژ صادر شده است ولی متأسفانه بعد از گذشت (۳۲) سال هنوز حكم قطعی و لازم‌الاجراء دادگاه اجرا نشده است و عدم اجرای حكم مذكور بدبینی ویژه‌ای را در افكار عمومی نسبت به مسؤولین محترم و همچنین تضییع حقوق شهروندان و عدم پیشرفت عمران و آبادانی شهر را موجب شده است و هسته مركزی شهر را به بافت فرسوده تبدیل كرده است، لذا امید است وزیر محترم دادگستری اقدام عاجل در این خصوص مبذول نمایند.
تذكر دوم من به جناب آقای دكتر آخوندی وزیر محترم راه و شهرسازی است. جناب آقای دكتر آخوندی! مردم منطقه در انتظار بهره‌برداری از پروژه‌های راهسازی گاه چندین سال منتظر مانده‌اند، گلوگاه‌ها و قتلگاه‌های جاده‌ای امان مردم سختكوش و انقلابی شهرستان‌های میاندوآب، شاهین‌دژ و تكاب را بریده است. وقتی امكانات بهداشتی و درمانی مناسب در منطقه نداریم لااقل داشتن جاده مناسب جهت انتقال بیماران و مصدومان تصادفات جاده‌ای به شهرهای برخوردار حق مسلم این مردمان نجیب است. وزیر محترم همتی نمایید و با مدیریت جهادی خود در جهت تكمیل و بهره‌برداری از راه‌های روستایی و جاده‌‌های میاندوآب ـ ارومیه، میاندوآب ـ كرمانشاه، میاندوآب ـ میانه و جاده میاندوآب ـ شاهین‌دژ ـ تكاب و جاده تكاب ـ بیجار و جاده تكاب ـ ایرانخواه دستور اكید و اقدام مؤثر و ویژه‌ای را مبذول نمایید.
تذكر سوم بنده به وزیر محترم نفت می‌باشد.
جناب آقای زنگنه! در اجرای عدالت اجتماعی و محرومیت‌زدایی لازم به یادآوری است كه در روستاهای استان‌های همجواری مثل آذربایجان شرقی پوشش استفاده از گاز (۸۸) درصد، در كردستان (۸۷) درصد، در زنجان (۷۸) درصد و اما در آذربایجان‌غربی با (۳۴) درصد پوشش در واقع مایه تأسف و تذكر است، لذا دستور صریح، سریع و اكید جناب‌عالی می‌تواند روستاهای بسیاری از جمله للكلو، گوگ‌تپه، چیلك، كوخان، حاج‌حسن، سرچنار، خیرآباد، فسندوز، قره‌قوزلو، اسلام‌آباد، مرادخانلو، آغكند، چالخاماز، آیدیشه، علی‌یاركندی از روستاهای میاندوآب و روستاهای احمدآباد، قره‌قویون، سعیدآباد، آغچه‌مسجد، قطور،گل،‌آقبال، هاچه‌سو، هولاسو از روستاهای شاهین‌دژ و تمای، سبیل، دورباش، عربشاه گروس، حاجی‌بابای علیا و سفلی و وسطی از روستاهای تكاب تا حدود زیادی از محرومیت را بزدایند. (سبحانی‌نیا ـ خیلی ممنون)
تذكر دیگرم به وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت است كه بر خلاف روح حاكم بر اصول (۲۸)، (۴۳) و (۴۸) قانون اساسی بالغ بر (۷۰) درصد از واحدهای تولیدی و شهرك‌های صنعتی شهرستان‌های میاندوآب، شاهین‌دژ، تكاب به تعطیلی كشیده شده‌اند كه این امر علاوه بر معطل نمودن میلیارد‌ها تومان سرمایه‌ ملی و مردمی موجب بیكاری بسیاری از جوانان و كارگران و انسان‌های آبرومند و سخت‌كوش شده است و همچنین عدم وجود كارخانه مادر اشتغال‌زا و نبود صنایع تبدیلی از جمله مواردی است كه ایجاب می‌كند وزیر محترم (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر جناب آقای بیگی) توجه جدی به آنها داشته و اقدام مجدانه‌ای را مبذول نمایند.
همچنین تذكر دیگرم (نایب‌رئیس ـ نفر بعد را دعوت بفرمایید) به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اشتغال نیروهای بومی در كارخانه‌های معادن تكاب می‌باشد. والسلام
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ جناب آقای علیرضا زاكانی نماینده محترم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر هستند، بفرمایید.
علیرضا زاكانی (تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر) ـ
سلام علیكم؛
تبریك خدمت همه دولتمردان و عزیزانی دارم كه در هفته دولت خدمتگزاری مردم را می‌كنند و گرامی می‌دارم یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را. همچنین تبریك ویژه دارم به سبزپوشان سپاه در تجلی اقتدارشان در ایران اسلامی.
چالش اخیر مجلس در انتخاب یك نفر برای هیأت نظارت بر مطبوعات است. تذكر بنده به هیأت رئیسه محترم مجلس در رعایت قانون و عدم تضییع حقوق نمایندگان مجلس و كمیسیون‌های آن برابر آیین‌نامه داخلی مجلس است. امروز نخبگان، جوانان و آحاد مردم چشم به مجلس دوخته‌اند تا امتحان قانون‌مداری و عمل به آن را از نمایندگان خاصه هیأت رئیسه محترم و به خصوص ریاست محترم آن مشاهده نمایند. بزرگترین تخریب مجلس و سقوط شأن آن قانون‌شكنی و بی‌اعتنایی به قانون است.
خواهش بنده از هیأت رئیسه محترم و خاصه ریاست محترم مجلس پاسداشت قانون و رعایت حقوق نمایندگان و كمیسیون‌هاست. لذا مجدداً ‌خواهشمندم ریاست محترم مجلس با تدبیر خویش به همان طریقی كه امروز بارها در مجلس بر اساس ماده (۲۱۸) آیین‌نامه عمل شد، اقدام نمایند.
ضمناً رفتارهای خبرگزاری منتسب به مجلس هم نه تنها جامعیت نداشته بلكه با جانبداری آشكار باندبازی و بی‌قانونی را دامن می‌زند، لذا این مهم را هم تذكر می‌دهم و این را هم خواهش می‌كنم كه این امر دون شأن مجلس است و باید اصلاح شود. متشكرم
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ خیلی متشكر، جناب آقای رحمت‌اله نوروزی نماینده محترم علی‌آبادكتول بفرمایید.
رحمت‌اله نوروزی (علی‌آبادكتول) ـ
بسم‌الله الرحمن الرحیم
تذكر اولم به ریاست محترم جمهور جناب آقای دكتر روحانی است. در خصوص اعتبارات سیل كه (۸۰) میلیارد تومان برای استان مصوب شده، اما (۴۰) میلیارد آن را در اختیار وزارتخانه‌ها قرار دادند. انتظار داریم جناب آقای دكتر روحانی در جلسه آتی هیأت دولت دستور دهند كه در اختیار استانداری گلستان برای پروژه‌های آسیب‌دیده ناشی از سیل قرار بگیرد.
بحث بعدی، تذكر دارم به وزیر راه، جناب آقای دكتر آخوندی، به آقایان ایلخانی و جهانگیریان، هیچ توجهی نكردند، ما حادثه یاك (۴۰) داشتیم، جناب آقای دادمان، هفت نماینده ششم سقوط كردند، هواپیمای ما مثل حادثه‌ای كه اخیراً‌ رخ داد، هواپیماهای آسمان است، ما ایران‌ایر و هواپیماهای خوب نداریم، ماهان نداریم، خطوط پرترددی داریم، توجهی نكردند نه آقای جهانگیریان نه آقای ایلخانی، نه آقای آخوندی. توجه كنند! در بحث پتروشیمی وزیر محترم نفت بارها خدمت شما رسیدیم، وزیر قبلی نفت رسیدیم، در بحث پتروشیمی گلستان مردم چشم امید از دولت دارند سال ۸۵ سرمایه‌گذاری كردند، چرا پروژه متوقف است؟
در بحث آتش‌سوزی جنگل‌ها جناب آقای رئیس‌جمهور، سركار خانم ابتكار! بیایید پای كار (۲۰۰۰) هكتار جنگل‌های گلستان در آتش سوخت، بحث اطفای حریق را در سه سال متوالی دارند نمایندگان استان، مسؤولین، استاندار فعلی، استاندار قبلی، تذكر دادند، اما هیچ اقدامی انجام نشده، توپ را چرا در زمین نمایندگان و استانداری می‌اندازید؟
خودتان متولی هستید، بیایید پای كار!
بحث برداشت از جنگل. به جناب آقای حجتی. آمدی در استان گلستان و سریع رفتی! جنگل‌ها دارد برداشت می‌شود به خصوص در علی‌آبادكتول و دهانه زرین‌گل. آقا! تبر و داس جنگل را خراب نمی‌كند بارها ما گفتیم موتوراره‌ها دارد خراب می‌كند، جلوی برداشت بی‌رویه را بگیرید.
 در بحث صنعت جناب آقای نعمت‌زاده! بارها خدمتتان رسیدیم، لطف كنید از صندوق توسعه ملی، از بانك‌های عامل كه توجه ویژه‌ای برای وضعیت خراب (۲۲)‌ شهرك و ناحیه صنعتی استان گلستان خصوصاً علی‌آبادكتول و فاضل‌آباد در نظر بگیرید. با تشكر.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون.
دبیر (سبحانی‌نیا) ـ آقای رئیس! تذكرات كتبی را نمی‌رسیم.
نایب‌رئیس ـ بله شفاهی را باید بگذارید برای فردا ان‌شاءالله یك وقت بیشتری داشته باشیم، بله. یك چند تا اعلام وصول هم داریم كه قبل از اینكه ایشان اعلام كنند. نمایندگان استان ایلام با توجه به زلزله و پس‌لرزه‌های متعدد و متنوع تذكر دادند كه از دولت خواسته شود كه یك مقدار جدی‌تر به زلزله‌زدگان شهرستان و شهرستان‌های استان ان‌شاءالله رسیدگی شود كه این تذكر را می‌دهیم.
۱۵ ـ اعلام وصول (۳) فقره سؤال
نایب‌رئیس ـ جناب آقای ضرغام صادقی این اعلام وصول‌ها را بفرمایید.
دبیر (صادقی) ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
سؤال ملی جناب آقای عزیز اكبریان نماینده محترم كرج و اشتهارد از وزیر محترم نیرو در خصوص نداشتن برنامه در زمینه فاضلاب شهرها و تعلل در حل مشكل آب آشامیدنی اعلام وصول می‌شود.
ـ سؤال ملی آقایان قاضی‌پور و عیسی‌زاده نمایندگان محترم ارومیه و شاهین‌دژ از وزیر محترم نیرو در خصوص چرایی عدم احیای تالاب و دریاچه‌های كشور از جمله دریاچه ارومیه و مهار آب‌های مرزی اعلام وصول می‌شود.
سؤال ملی جناب آقای موسوی‌لارگانی نماینده محترم فلاورجان از وزیر محترم نیرو در خصوص عدم ارائه راهكار عملی برای حل مشكل خشكسالی فلات مركزی كشور اعلام وصول می‌شود.
نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون و متشكر.
 
۱۶ ـ اعلام ختم جلسه و تاریخ تشكیل جلسه آینده
نایب‌رئیس ـ جلسه بعد، فردا چهارشنبه پنجم شهریور، ساعت هشت صبح دستور هم ادامه دستور هفتگی، ختم جلسه اعلام می‌شود.
(جلسه در ساعت ۱۲:۱۸ پایان رسید)
رئیس مجلس شورای اسلامی
علی‌ اردشیرلاریجانی
۱۷  ـ ضمیمه:الف ـ فهرست مصوبات
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
توضیحات
طرح الحاق سه بند به مواد (۲) و (۴) قانون تشكیل شورای عالی اشتغال
۴۳۲
اجتماعی
به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب جلسات ۱۷۴، ۲۰۷(ارجاع به كیمسیون) و ۲۳۱ جهت تأمین‌نظر شورای نگهبان مجدد تصویب و به آن شورا ارسال گردید. لذا در آمار مصوبات ارسالی به شورا تغییری ایجاد نمی‌نماید
طرح جامع كاداستر كشور
۲۵
قضایی و حقوقی
به دلیل ادامه رسیدگی متعاقب دوره هشتم و جلسات ۲۱۶، ۲۱۷، ۲۱۸، ۲۱۹، ۲۲۰ و ۲۲۱ جهت تأمین‌نظر شورای نگهبان در آمار مصوبات ارسالی به شورا تغییری ایجاد نمی‌نماید
طرح الحاق یك تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش
۵۰۲
آموزش، تحقیقات و فناوری
متعاقب جلسه ۲۳۸ رد شد و در آمار بایگانی منظور گردید
ب ـ فهرست تقاضای بعمل آمده
عنوان تقاضا
جلسه اعلام وصول تقاضا
نتیجه رسیدگی
تقاضاكنندگان
تقاضای سلب یك فوریت از  طرح دوفوریتی الحاق یك تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدام معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش
۲۳۹
رد تقاضا
به استناد ماده (۱۶۲) آیین‌نامه داخلی مجلس
ج ـ فهرست طرح  بایگانی شده
عنوان
شماره ثبت
تاریخ بایگانی
دلیل بایگانی
طرح الحاق یك تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش
۵۰۲
۴/۶/۹۳
به تصویب مجلس نرسید و رد شد
طرح تخصیص اعتبارات ویژه برای ازدواج جوانان
۲۷۸
۲۸/۵/۹۳
به تصویب كمسیون نرسید و رد شد كه پس از پایان مهلت یك‌ماهه مقرر در ماده (۱۴۶) آئین‌نامه داخلی و عدم درخواست از سوی نمایندگان بایگانی شد.
د ـ فهرست طرح و لایحه اعلام وصول شده
عنوان
شماره ثبت
كمیسیون اصلی
كمیسیون فرعی
امضا كنندگان
طرح برداشت (۵۰۰) میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی و افزایش سرمایه بانكهای دولتی و صندوق مهر امام رضا (علیه‌السلام) به منظور پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان
۵۰۵
برنامه و بودجه و محاسبات
اقتصادی  و
فرهنگی
عبدالرضا عزیزی، صالحی‌نسب، علی محمدی، پورابراهیمی‌داورانی، سقایی، سیدشریف حسینی، انصاری، پورمختار، علیرضا خسروی، فتحی‌پور، سیدهادی‌حسینی، عزیزی‌فارسانی، امیری‌خامكانی، خسروی‌سهل‌آبادی، شهریاری، كارخانه، غضنفرآبادی، جمیری، سبحانی‌نیا، مصری، حسینیان، كریمی‌قدوسی، كوچك‌زاده، رسایی، موسوی‌نژاد، نبی‌اله احمدی، دوگانی‌آغچغلو، سیدعبدالكریم هاشمی، آریایی‌نژاد، جدگال، رضا رحمانی، مروی، نیازآذری، احمدی‌لاشكی، قاضی‌زاده‌هاشمی، شوهانی، خسته‌بند، محمد علیپور، میرمحمدی،  علیپورخنكداری، بهمنی، كامران دستجردی،  بشیری، رستمیان، افخمی، حیدرپورشهرضایی، سیدمحمدعلی موسوی، جلیلیان، سیدباقر حسینی، پیرمؤذن، رهبر، اخوان‌بیطرف، افتخاری، میرگلوی‌بیات، عالی، طبیب‌زاده‌نوری، نعمتی، نوروزی، طباطبایی‌نائینی، سیدموسی موسوی، سیدعلی طاهری، عباسی، بنی‌هاشمی‌چهارم، عبداله‌زاده، عبادی، نجف‌نژاد، عمرانی، فیاضی، محمدابراهیم رضایی، قره‌سیدرومیانی، حسن‌نژاد، بهمئی، سیدمهدی هاشمی، آلیا، رضایی‌كوچی، دهدشتی، سامری، كائیدی، میركاظمی، پشنگ، منظری‌توكلی، آشوری‌تازیانی، قادری، جلیل‌سرقلعه، سلیمانی، مرندی، حدادعادل، زاهدی، كوثری، ناصری، صابری، حسین‌فتاحی، منصوری‌آرانی، موسوی‌لارگانی، اسدالهی، آرامی، آصفری، آذین، هاشم‌زهی، محسنی‌ثانی، حیدری‌طیب، زمانیان‌دهكردی، سجادی، فتح‌اله حسینی، داوود محمدی، رحیم‌زارع، موسوی‌اصل، غلام‌محمد زارعی، ابوالفضل ابوترابی، سودانی، نكو، شفیعی، پاپی‌زاده‌بالنگان، علیمردانی، نعیمی‌رز، جباری، برومندداشقاپو، حكیمی، نوباوه‌وطن، جعفری‌بنه‌خلخال، دارایی، نجابت،  زارع‌زاده‌مهریزی، شجاعی‌كیاسری، عباسپور، ‌رحمنی، ایرانپور، باهنر، جلیلی، مقیمی، رجبی، عبدی، كیائی‌نژاد، صلاحی، نقوی‌حسینی، سعدون‌زاده، علوی، شوشتری، كوچكی‌نژادارم‌ساداتی، سیدمرتضی حسینی، محمدتقی توكلی، رهبری، اختیاری‌كسنویه‌یزد، سیدعنایت‌اله هاشمی، مفتح، سیدشكرخدا موسوی، طلا، مشهدی‌عباسی، فلاحی‌باباجان، قاسم عزیزی، شیری‌علی‌آباد، جلالی، نوری‌قزلجه، ملكشاهی، فیروزی، آقایی‌مغانجوقی، الهویردی دهقانی، امیری‌كهنوج، آقامحمدی، بزرگواری، سبحانی‌فر، سلیمی، تأمینی‌لیچائی، عاشوری‌قلعه‌رودخانی، محجوب، قاضی‌پور، شریعت‌نژاد، گروسی، عبدالكریم حسین‌زاده، نظری‌مهر، شریعتی، محمدزاده، مظفر، رجائی‌باغ‌سیائی، كولیوند، درویش‌پور، میرمرادزهی، قائیدرحمت، اسماعیلی، بیرانوند، بائوج‌لاهوتی، مددی، عباس رجائی، سالك‌كاشانی، جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، جوكار، عثمان احمدی، مره‌صدق، خانلری، شكری، برومندی، خانمحمدی‌خرمی، اكبریان،  سلطانی‌صبور، جعفرپور، اسمعیلی، ثروتی، بخشایش‌اردستانی، پژمانفر، سیدبهلول‌حسینی، نبویان، اسفنانی، عارفی، سعیدی، نگهبان‌سلامی، افخمی،  رزم، آشتیانی‌عراقی، دواتگری، الیاس طاهری، قادرمزی، علی‌محمد احمدی، چهاردولی، دستغیب، حاجی‌دلیگانی، بذرپاش، ضرغام‌صادقی، منادی‌سفیدان، مقتدای‌خوراسگانی، قوامی، امیرعباس‌سلطانی، حسن‌پوربیگلری، تمیمی، محبی، وحید احمدی، خصوصی‌ثانی، مطهری، خضری، یوسفیان‌ملا، عیسی‌زاده، كاشانی، علی‌اصغر زارعی و فرهنگی
 ه‍ ـ فهرست استرداد سؤال
عنوان
وزیر مورد سؤال
اعلام وصول
شماره و تاریخ چاپ گزارش
توضیحات
سؤال ملی درخصوص اینكه چرا وزیر نفت علی‌رغم سپری شدن بیش از یكسال از انجام آزمون استخدامی سال ۱۳۹۲ شركت ملی نفت، از اعلام نتایج آزمون خودداری می‌كند
 
نفت
(بیژن نامدارزنگنه)
جلسه  ۲۲۵
۳/۶/۹۳
تقاضای استرداد در جلسه ۲۳۹ مطرح و سؤال مسترد گردید
و‍ ـ فهرست سؤالات اعلام وصول شده
عنوان
وزرای مورد سؤال
سؤال‌كنندگان
سؤال ملی درخصوص نداشتن برنامه در زمینه فاضلاب شهرها و تعلل در حل مشكل آب آشامیدنی
نیرو
(حمید چیت‌چیان)
عزیز اكبریان  
 (كرج و اشتهارد)
سؤال ملی در خصوص علت عدم احیای تالاب و دریاچه‌های كشور از جمله دریاچه ارومیه و مهار آب‌های مرزی
نیرو
(حمید چیت‌چیان)
نادر قاضی‌پور (ارومیه)
 مهدی عیسی‌زاده
 (میاندوآب، شاهین‌دژ و تكاب)
سؤال ملی در خصوص عدم ارائه راهكار عملی برای حل مشكل خشكسالی فلات مركزی كشور
نیرو
(حمید چیت‌چیان)
سیدناصر موسوی‌لارگانی
 (فلاورجان)
 
 
عملكرد مجلس تا پایان جلسه دویست و سی و نهم
الف ـ وضعیت طرحها و لوایح
 
 
 
جمع كل اعلام وصولی‌ها       ۵۰۲
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
طرح‌های نمایندگان
۳۴۶
 
طرح‌های شورای عالی استان‌ها
۱۸
 
 
لوایح
۱۳۸
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                 
 
عنوان آخرین وضعیت
طرح نمایندگان
طرح
 شورای‌عالی استان‌ها
لایحه
جمع
مصوبات ارسالی به شورای نگهبان
۱۴
ـ
۳
۱۷
مصوبات ارسالی به مجمع تشخیص مصلحت نظام
۴
ـ
۱
۵
مسكوت مانده
۱
ـ
ـ
۱
تحت بررسی در مجلس
۲۰۴
۱۴
۶۶
۲۸۴
قوانین ابلاغی به دولت
۴۹
ـ
۴۸
۹۷
مسترد شده
۱
ـ
۱۳
۱۴
بایگانی شده
۷۳
۴
۷
۸۴
جمع كل
۳۴۶
۱۸
۱۳۸
۵۰۲
ب ـ وضعیت سؤال‌ها، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها
 
 
 
اعلام وصولی‌ها
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
سؤال‌ها
۱۸۲
 
استیضاح‌ها
۴
 
تحقیق و تفحص‌ها
۱۸
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                         
 
عنوان آخرین وضعیت
سؤال
استیضاح
تحقیق و تفحص
مسترد شده/ رد شده
۲۱
۲
۷
تحت بررسی
۱۱۸
ـ
۹
طرح در جلسه علنی
۴۳
۲
۲
جمع كل
۱۸۲
۴
۱۸

۱ ـ نتیجه رأی‌گیری در ستون دوم صفحه (۲۲) درج گردیده است.
۱ـ نتیجه رأی‌گیری در انتهای جلسه اعلام و در ستون دوم صفحه (۲۸) درج شده است.
۱ـ نتیجه رأی‌گیری در انتهای جلسه اعلام و در ستون دوم صفحه (۲۸) درج شده است.