آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱۱
بازديد روز قبل: ۱۹
بازديد هفته: ۱۶۳
بازديد ماه: ۲۴۱۶
بازديد کل: ۶۲۸۵۵۱۳
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار قوه قضاییه > ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
۲۰۳ بازدید
 
   

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه‌قضاییه خبر داد ؛صدور ۴۱ میلیون ابلاغ الکترونیکی


رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، گفت: بیش از ۴۱ میلیون ابلاغ الکترونیکی صادر شده که حدود ۲۷۰ میلیارد تومان برای دستگاه قضایی صرفه جویی شده است.
حجت الاسلام حمید شهریاری در سومین گردهمایی مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته تاکنون حدود ۱۰ میلیون نفر از مردم در سامانه ثنا ثبت نام کرده اند و بیش از ۴۱ میلیون ابلاغ الکترونیکی صادر شده که حدود ۲۷۰ میلیارد تومان برای دستگاه قضایی صرفه جویی شده است. وی بیان کرد: در هفته خدمات الکترونیک قضایی ۸۹ عنوان شکواییه را جزو صلاحیت های شما مدیران دفاتر قرار می دهیم که نود درصد از شکواییه ها در همین ۸۹ درصد عنوان گنجانده می شوند. شهریاری در ادامه گفت: ۸۹ عنوان شکواییه در حال اضافه شدن به صلاحیت شما است که به نوعی با این کار درب دادسرا ها و کلانتری ها بسته خواهد شد. به گزارش میزان، وی بیان کرد: زمان ثبت تمام دادخواست ها و سایر کار های شما توسط ما رصد می شود و بر آنها نظارت داریم و اگر ناجا هم اتصالات خود را به سیستم ما وصل کند بسیاری از رفت و آمد ها به محاکم و کلانتری ها از بین خواهد رفت. معاون قوه قضاییه افزود: شبکه ملی عدالت که مربوط به دستگاه قضا است، یکی از این مقدمات است که خوشبختانه به نحو مناسبی در دستگاه قضایی راه اندازی شده است. این شبکه دارای یک مرکز ملی داده است و از این مرکز یکصد نقطه ستادی اتصال وجود دارد همچنین ۳۱ استان و دیوان و سازمان قضایی به این مرکز متصل هستند. ۴۳ نقطه از سازمان ثبت، ۲۳۰ نقطه از سازمان زندان ها و ۱۱ هزار دفتر اسناد رسمی نیز به مرکز ملی داده ها وصل هستند. به طوری که این شبکه بزرگترین شبکه محتوایی کشور است.
شهریاری به یکی دیگر از مقدمات برای ایجاد تحول اشاره کرد و گفت: راه اندازی مرکز ملی تبادل اطلاعات هم توسط دولت یکی از مقدمات برای ایجاد تحول برای مبارزه با فساد بوده است و دولت هم پس از فراز و نشیب بسیار توانست مرکز ملی تبادل اطلاعات را راه اندازی کند. رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه بیان کرد: حال لازم است که این دو مرکز بسیار مهم به یکدیگر متصل شوند تا بتوان از طریق آن جلوی بسیاری از فساد ها را گرفت چون این دو مرکز باید بسیاری از استعلامات یکدیگر را پاسخ دهند. وی بیان کرد: اگر اخذ استعلامات قضایی شکل بگیرد و راه بیفتد که امیدواریم تا سه سال آینده این کار انجام شود، ما می توانیم جلوی بسیاری از فساد ها را بگیریم مثلا یک بانک می تواند با یک استعلام ساده از دادن وام به افراد سابقه دار جلوگیری کند.

تقدیر از ۵ مدیر نمونه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی
در این جلسه روحانی نیا عضو هیات مدیره کانون مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی با بیانیه هیات داوران از تلاش های مدیران زحمتکش تقدیر و تشکر کرد. در پایان این همایش از مدیران برتر دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تقدیر به عمل آمد و سیدعباس حسینی از استان گلستان، عباس خادمی از استان تهران، حجت الاسلام حسین بهرامی از استان قم، حجت ارهام از استان لرستان و بهرام عبدالملکی از استان کردستان به عنوان مدیران برتر دفاتر خدمات الکترونیک قضایی کشور معرفی شدند.


منبع:
http://www.hemayatonline.ir/newspaper/item/22465


نام
پست الکترونيک
پيام شما