آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۴۱
بازديد روز قبل: ۱۹۳
بازديد هفته: ۷۱۶
بازديد ماه: ۴۲۱۹
بازديد کل: ۶۲۸۳۳۲۰
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار قوه قضاییه > ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
۱۹۹ بازدید
 
   

مدیرکل امور حقوقی و مجلس دیوان عدالت اداری خبر دادتاریخ ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان ۲۴ شهریور است/ وقت اجرا دوماه پس از ابلاغ خبرگزاری فارس: تاریخ ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان ۲۴ شهریور است/ وقت اجرا دوماه پس از ابلاغ


محمد حسن پیرزاد گفت: در قانون منع به کارگیری بازنشستگان تاریخ ابلاغ اهمیت دارد که تاریخ ۲۴ شهریور ۹۷ ابلاغ این قانون به ریاست جمهوری است و ما انتظار داریم تا شصت روز پس از این روز شاهد اجرای این قانون در دستگاه ها باشیم.
محمد حسن پیرزاد مدیرکل امور حقوقی و مجلس دیوان عدالت اداری عصر امروز در نشست بررسی قانون منع بکارگیری ضمن تاکید بر اینکه در فصل سوم قانون اساسی به حق عمومی افراد تاکید شده اظهار داشت: حق انتخاب شغل و حق برخورداری از جمله حقوق عمومی افراد است، اینکه فردی پس از بازنشستگی مجددا به خدمت بازمی گردد حق داشتن شغل فرد دیگری را سلب می کند، و فرد بازنشسته همزمان علاوه بر حق بازنشستگی یک حقوق دیگر هم می گیرد.

وی افزود: بهره گیری از بازنشسته و اعاده به خدمت باید تنها در استثناهایی که قانون مجاز می داند بلامانع است

پیرزاد با بیان ااینکه در ماده ۹۵ قانون خدمات کشوری به کارگیری بازنشستگان فقط در مقام مشاوره تایید شده اظهار داشت: قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان کمک می کند تا نیروهای جوان و متخصص و تازه نفس به کارگرفته شوند و افراد بازنشسته در سازمان ها سمت های پشتیبانی داشته و مشاوره خواهند داد.

وی با بیان اینکه از تاریخ ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان ۶۰ روز به دستگاه ها برای اجرای ان فرصت داده شده است گفت: قوانین در حالت کلی سه حالت دارند، در یک حالت تاریخ تصویب قانون اهمیت دارد. در بعضی از قانون ها تاریخ ابلاغ آن اهمیت داشته و در برخی دیگر تاریخ اجرا ذکر می شود.

مدیرکل امور حقوقی و مجلس دیوان عدالت اداری ادامه داد: در قانون منع به کارگیری بازنشستگان تاریخ ابلاغ اهمیت دارد که تاریخ ۲۴ شهریور ۹۷ ابلاغ این قانون به ریاست جمهوری است و ما انتظار داریم تا شصت روز پس از این روز شاهد اجرای این قانون در دستگاه ها باشیم.

پیرزاده ضمن اشاره به اینکه در این قانون بازنشستگان و ایثارگران کمتری مشغول فعالیت خواهند بود اظهار کرد: فقط جانبازان بالای ۵۰ درصد ایثارگران بالای سه سال و فرزندان شهدا شامل این قانون می شوند.

وی افزود: در بند ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری شهرداری ها شامل نهادهای عمومی می شوند، اولین وظیفه شوراهای شهر انتخاب شهردار به مدت چهار سال است برخی این موضوع را مطرح می کنند طبق یک قانون مجزا شوراها بر اساس یک روال مشخص شهردار انتخاب می کنند و لذا شهردار نباید مشمول این قانون شود.

مدیرکل امور حقوقی و مجلس دیوان عدالت اداری در همین زمینه تاکید کرد: افرادی که به هر دلیلی خود را بازنشسته کردند و حالا مجددا به خدمت بازگشته اند، شامل این قانون می شوند البته فردی که مطابق قانون تا ۳۵ سال می توانست خدمت کند، اما زودتر بازنشسته شد علی رغم بازنشستگی می تواند مجددا به خدمت بازگردد، اما دیگر بازنشسته تلقی نشده و حقوق بازنشستگی هم نمی گیرد.


منبع:
www.farsnews.com/news/13970717001222


نام
پست الکترونيک
پيام شما