آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۶
بازديد روز قبل: ۱۵
بازديد هفته: ۱۰۹
بازديد ماه: ۵۲۴
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۰۱
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
اخبار > سایر خبرها (عمومی) > ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
۱۶۰ بازدید
 
   

در قطعنامه پایانی خبرگان تأکید شد؛ لزوم اصلاح ساختار بانکی و ساماندهی بازار ارز


مجلس خبرگان رهبری در پایان اجلاسیه خود بر لزوم ساماندهی و برقراری نظم همه جانبه در بازارهای ارزی و مالی تاکید کرد.
مجلس خبرگان در پایان پنجمین اجلاسیه خود در دوره جدید این مجلس با صدور قطعنامه ای بر ضرورت برنامه های عدالت اجتماعی و توانمندسازی مردم بویژه قشر کم درآمد تاکید کرد. این قطعنامه می افزاید: مجلس خبرگان، پنجمین اجلاس رسمی خود را با دعوت از سران سه قوه و حضور رؤسای محترم قوای قضاییه و مقننه با موضوع «بررسی مطالبات رهبری در بهبود اوضاع اقتصادی کشور و حل مشکلات معیشتی مردم برگزار کرد و با تأکید بر بیانیه‎های اجلاس‎های گذشته در صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و حقوق ملت و اعتقاد به اسلام، انقلاب و مبارزه با آمریکا و صهیونیسم بین الملل، حمایت از جبهه مقاومت اسلامی به ویژه فلسطین، لبنان، سوریه، یمن و مردم مظلوم بحرین، با اذعان به نقش و جایگاه مردم در نظام اسلامی و تشکر از ملت صبور و مقاوم ایران اسلامی بر اهمیت منحصربه فرد جایگاه رفیع امامت، ولایت و رهبری امت اسلامی که منشأ مشروعیت نظام اسلامی بوده اصرار داشته و با اعتقاد به ضرورت حفظ وحدت داخلی و انسجام ملی بر مطالبات زیر تأکید می کند و لازم می دانیم قوای سه گانه در چارچوب وظایف و اختیارات قانونی تمام تلاش خود را جهت مطالبات زیر به کار گیرد: ۱- با توجه به جامعیت تدابیر، رهنمودها و دستورات رهبری در کلیه امور به خصوص در توجه به اقتصاد مقاومتی و حل مشکلات معیشتی مردم، انتظار دارد مسئولین و مقامات کشور با استفاده از اختیارات حداکثری و رهنمودهای معظم له تمام همت خود را برای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت مردم به کار بندند. ۲- ضروری است برنامه های عدالت اجتماعی و توانمندسازی مردم به ویژه قشر کم درآمد با ایجاد اشتغال مولد و اولویت بخشی به تأمین کالاهای موردنیاز مردم در اسرع وقت اجرایی شود. ۳- لازم است اصلاح ساختار بانکی کشور و ساماندهی و برقراری نظم همه جانبه در بازارهای ارزی و مالی انجام پذیرد و از بی‎تدبیری‎ها و ضعف مدیریتی به خصوص در عرصه اقتصاد پرهیز شود. ۴- انتظار می رود آرایش مناسب نظام اقتصادی و اداری کشور برای مواجهه با جنگ اقتصادی، به خصوص مدیریت نقدینگی و ایجاد عدالت و آرامش اجتماعی در مسیر مقابله با تحریم‎های ظالمانه و همه جانبه اتخاذ شود. ۵- بر گسترش تولید ملی، استفاده از ظرفیت ها و توانمندی‎های داخلی و صادرات غیرنفتی و توسعه منابع انرژی تأکید می شود. ۶- ضروری است برای تحقق کامل و عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی و کاهش آسیب های مهم اجتماعی مانند: بیکاری، تبعیض و بی عدالتی و محرومیت تدابیر لازم اتخاذ شود. ۷- لازم است نظارت دقیق بر بازار و قیمت گذاری ها و ایجاد سازوکار مناسب برای کنترل گرانی و حمایت از اقشار محروم و آسیب پذیر جامعه صورت پذیرد. ۸- انتظار می رود با صرفه جویی، ساده زیستی، قناعت و پرهیز جدی از اشرافی گری گامی در جهت سبک زندگی اسلامی برداشته شود.

هرکس انسانیت داشته باشد مشکلات مردم را فراموش نمی کند
آیت الله احمد جنتی رییس مجلس خبرگان هم در جلسه پایانی این اجلاسیه، طی سخنانی گفت: مسئله ای که مورد توجه بود مطالبات مقام معظم رهبری از سران قوا در اصلاح وضع معیشتی مردم بود که دغدغه همه دلسوزان است. وی با بیان اینکه مردم دغدغه مشکلات اقتصادی را دارند تصریح کرد: هر کس که انسانیت داشته باشد نمی تواند مشکلات مردم ازجمله گرانی را فراموش کند. جنتی با بیان اینکه دشمن در صدد این است تا در داخل کشور مشکل ایجاد شود، تصریح کرد: دشمن می خواهد ما را با مشکلات داخلی از پای درآورد.

توان داخلی ظرفیت حل مشکلات کشور را دارد
علی لاریجانی رییس مجلس نیز در حاشیه این اجلاس در جمع خبرنگاران، گفت: دورنمای آینده کشور مبنی بر نظر رهبر معظم انقلاب که می فرمایند باید بر روی توان داخلی بیشتر توجه شود و مبنا و استراتژی کار قوای مختلف قرار بگیرد. به گزارش خبرگزاری ها، وی تصریح کرد: باید اذعان کرد که بخشی از شرایط اقتصادی کشور متاثر از اقدامات بین المللی است البته بخش داخلی نیز در حوزه بسیار تاثیرگذار است که این مسائل سبب شده مشکلات مزمن از حیث اقتصادی به وجود بیاید.


منبع:
http://www.hemayatonline.ir/newspaper/item/20484


نام
پست الکترونيک
پيام شما