آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱۱
بازديد روز قبل: ۱۹
بازديد هفته: ۱۶۳
بازديد ماه: ۲۴۱۶
بازديد کل: ۶۲۸۵۵۱۳
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار مجلس > ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
۱۳۸ بازدید
 
   

موافقت نمایندگان مجلس با دائمی شدن قانون استخدامی ناجا


نمایندگان مجلس شورای اسلامی با طرح دائمی شدن قانون استخدامی ناجا موافقت کردند.
نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۴ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در رابطه با طرح دائمی شدن قانون استخدامی ناجا با ۱۳۱ رأی موافق، ۳۷ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در جلسه با این طرح موافقت کردند.

براساس اظهارات برزگر عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس طرح دائمی شدن قانون استخدام ناجا که به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ملی به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شده بود به رأی نمایندگان گذاشته شد، در این طرح عنوان شده است که قانون استخدام ناجا در سال ۸۲ به صورت آزمایشی به مدت ۱۰ سال به تصویب کمیسیون مشترک اجتماعی و امنیت ملی رسیده است که با توجه به پایان مدت اعتبار آزمایشی آن در سال ۹۳ با تصویب مجلس شورای اسلامی، این مدت اجرای آزمایشی قانون برای ۲ سال دیگر تمدید شد. با پایان مدت اعتبار آزمایشی قانون مزبور در سال ۱۳۹۴ و با تصویب مجلس شورای اسلامی اجرای آزمایشی این قانون به مدت ۲ سال دیگر تمدید شد و این مصوبه به تایید شورای نگهبان رسید.

همچنین نمایندگان مجلس با ۱۳۵ رأی موافق، ۱۸ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۴ نماینده حاضر در جلسه به ماده واحده این طرح نیز رأی مثبت دادند.

ماده واحده طرح دائمی شدن قانون استخدام ناجا به این شرح است:

قانون استخدام ناجا مصوب ۱۳۸۲ با اصلاحات و الحاقات بعدی از تاریخ انقضای مدت اعتبار آزمایشی آن دائمی می گردد.

لازم به ذکر است کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و دولت نیز با دائمی شدن قانون استخدام ناجا موافق بودند.


منبع:
http://www.icana.ir/Fa/News/401943


نام
پست الکترونيک
پيام شما