آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱۲
بازديد روز قبل: ۱۹
بازديد هفته: ۱۶۳
بازديد ماه: ۲۴۱۶
بازديد کل: ۶۲۸۵۵۱۴
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار دولت > ۱۳۹۷/۰۶/۱۰
۱۵۸ بازدید
 
   

گفت‌وگوهای دوجانبه ایران و انگلیس در تهران به ریاست عراقچی و برت


دور جدید گفت وگوهای دوجانبه ایران و انگلیس امروز (شنبه) به ریاست عراقچی و آلیستر برت معاونان وزرای خارجه دو کشور در تهران برگزار شد.
دور جدید گفت وگوهای دوجانبه ایران و انگلیس پیش از ظهر امروز (شنبه) دهم شهریور ۱۳۹۷ (اول سپتامبر ۲۰۱۸) به ریاست «سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران و «آلیستر برت معاون وزیر خارجه انگلیس در امور غرب آسیا و شمال آفریقا در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و در تهران برگزار شد.

«آلیستر برت معاون وزیر خارجه انگلیس بدین منظور به تهران سفر کرده است.

آنگونه که پیش از این از سوی دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران اعلام شد، همکاری های اقتصادی دوجانبه در پی خروج آمریکا از برجام و نحوه تامین ساز و کارهای مالی و پولی بین دو کشور به رغم تحریم های یکجانبه آمریکا، اصلی ترین محور این گفت وگوها است.

براساس این گزارش، طرفین همچنین در خصوص آخرین تحولات منطقه به رایزنی و تبادل نظر خواهند پرداخت.

به گزارش فارس، عراقچی و برت معاونان وزرای خارجه ایران و انگلستان ۲۱ فوریه ۲۰۱۸ (دوم اسفند ۱۳۹۶) در لندن درباره ابعاد وسیعی از موضوعات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به رایزنی پرداختند.

سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران که بدین منظور به لندن سفر کرده بود، ضمن رایزنی با آلیستر برت (سوم اسفند ۱۳۹۶)  در اندیشکده چتم هاوس درباره اولویت های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران سخنرانی کرد.

برت نیز پس از دیدار با عراقچی با انتشار پیامی در توئیتر، این دیدار را «سازنده خواند و گفت: در این نشست درباره نقش ایران در منطقه، حفظ برجام و همچنین زندانیان دو تابعیتی بحث شد.

وی نوشت: «دیداری سازنده با عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران داشتم. درباره اهمیت ایفای نقش مثبت منطقه ای ایران در عین کار با جامعه بین المللی برای حفظ توافق هسته ای گفت وگو کردیم.


منبع:
www.farsnews.com/news/13970604001078


نام
پست الکترونيک
پيام شما