آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱
بازديد روز قبل: ۱۳
بازديد هفته: ۱۳۰
بازديد ماه: ۱۳۲۳
بازديد کل: ۶۲۸۵۵۸۸
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار مجلس > ۱۳۹۷/۰۶/۰۷
۱۸۲ بازدید
 
   

لاریجانی در پاسخ به تذکر سلیمی:سوال از رئیس‌جمهور قابل ارجاع به قوه قضاییه نیست


رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده محلات گفت: سوال از رئیس جمهور به دلیل عدم ذکر موضوع نقض قانون و استنکاف از قانون در طرح سوال، قابل ارجاع به قوه قضاییه نیست.
 علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان در تذکری اظهار داشت: در ماده ۲۱۳ آیین نامه داخلی مجلس آمده اگر اکثریت نمایندگان حاضر در جلسه از پاسخ رئیس جمهور به سوالی قانع نشده باشند و موضوع سوال نقض قانون یا استنکاف باشد، آن سوال به قوه قضاییه ارسال می شود.

وی افزود: سوال ما این است که چه کسی باید تشخیص دهد که سوال باید به قوه قضاییه ارسال شود، آیین نامه در این جا مسکوت است، در این زمینه مجلس باید تصمیم بگیرد، افکار عمومی منتظر است که نتیجه را مشاهده کند، شما به عنوان رئیس مجلس چه ساز و کاری ارائه می کنید.

وی همچنین گفت: هر کسی مصاحبه ای می کند و چیزی می گوید و یک فضای در هم گسیخته ای امروز حاکم شده است، به مرکز پژوهش ها دستور دهید گزارشی در مورد این نقض قانون ها ارائه کند، ما به عنوان نمایندگان ملت چه کنیم، شما دستور دهید آمارها را به ما ارائه دهند.

در ادامه این جلسه، علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر سلیمی، توضیح داد: این مطلب روشن است، در آیین نامه داخلی مجلس نوشته شده چنانچه اکثریت نمایندگان حاضر از پاسخ رئیس جمهور به سوالی قانع نشده باشند و موضوع سوال نقض قانون یا استنکاف از قانون باشد سوال به قوه قضاییه ارجاع می شود، ولی موضوع هیچ کدام از سوالات نقض قانون و استنکاف نبود.

وی افزود: برخی از آقایان در لابه لای صحبت هایشان اشاراتی به موارد نقض داشتند، ولی موضوع سوال این نبود، اگر می خواستند این کار را بکنند باید ردیفی از سوالاتشان این بود که نقض قانون و استنکاف از قانون این است که در این صورت امکان ارجاع به قوه قضاییه وجود داشت وگرنه این سوالات قابل ارجاع نیست.


منبع:
https://www.farsnews.com/news/13970607000128


نام
پست الکترونيک
پيام شما