آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱۲
بازديد روز قبل: ۱۹
بازديد هفته: ۱۶۳
بازديد ماه: ۲۴۱۶
بازديد کل: ۶۲۸۵۵۱۴
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > سایر خبرها (عمومی) > ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
۱۵۸ بازدید
 
   

بیانیه ستاد حقوق بشر درباره درخواست اعدام برای «اسراء الغمغام» و چند تن از فعالاّن سیاسی در عربستان


ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، در خصوص درخواست اعدام دادستانی کل عربستان سعودی برای خانم «اسراء الغمغام و همسر وی «موسی الهاشم به همراه چند نفر دیگر از فعالاّن سیاسی در آن کشور بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه ستاد حقوق بشر به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

انتشار خبر درخواست دادستانی کل عربستان برای صدور حکم اعدام پنج نفر از آزادی خواهان و فعالاّن سیاسی در آن کشور، که شامل خانم «اسراء الغمغام و همسر وی می باشد با توجّه به عملکرد فاجعه بار این کشور در گذشته، بسیار تأسف بار و نگران کننده است.

سیاست عربستان در سرکوب مسلمانان روشنفکر و حق طلب و ظلم ستیز به اتهام "تروریسم" مضحک و غیرقابل قبول است؛ اگر بنا باشد با تروریست ها برخورد شود، حکام فعلی سعودی متهمان ردیف اوّل هستند که مسئولیت به نابودی کشاندن جان و مال صد ها هزار نفر از مردم بی گناه منطقه را بگردن دارند.

چه کسانی القاعده و داعش و سایر جنایتکاران از این قبیل را تأسیس و تجهیز و روانه کشتار بی گناهان کرده اند؟ چه کسانی هم اکنون آدم کشان با سابقه و هرزه و دوره گرد مانند سازمان رسوای منافقین را علنأ حمایت سیاسی و مالی می کنند؟.. البته کارنامه این قبیله ننگین جنایات وسیع تری را شامل می شود که قتل عام غیرنظامیان در روستای " الکوعی" که تاکنون ۲۷ کودک و چهار زن گزارش شده، فقط اقدام دو روز اخیر آن ها است.

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، ضمن هشدار جدّی به حکام سعودی درباره پیامد های این ظلم های آشکار و جنایات بیّن نسبت به مردم مظلوم قطیف عربستان و سایر حق طلبان و ظلم ستیزان این کشور، بر لزوم حساسیت و پیگیری جدّی موضوع توسط نهاد های بین المللی خصوصأ سازمان ملل متحد و شورای حقوق بشر تأکید می نماید.

همچنین ستاد حقوق بشر به کشور های مدعّی طرفداری از حقوق بشر یادآوری می نماید که این ادعای آنان با حمایت وسیع از حکام سعودی و امثال آنان بهیچ وجه سازگار نیست و بدون شک آمریکا و دول عمده اروپایی در مسئولیت جنایات ارتکابی نسبت به مردم مظلوم عربستان و مردم تحت تهاجم ددمنشانه منطقه، خصوصأ یمن قهرمان شریک می باشند و باید پاسخگو باشند.


منبع:
http://www.mizanonline.com/fa/news/447061


نام
پست الکترونيک
پيام شما