آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۲
بازديد امروز: ۴۱
بازديد روز قبل: ۱۹۳
بازديد هفته: ۷۱۶
بازديد ماه: ۴۲۱۹
بازديد کل: ۶۲۸۳۳۲۰
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار مجلس > ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
۱۲۰ بازدید
 
   

در جریان بررسی سوال علی مطهری: نمایندگان مجلس از پاسخ وزیر دادگستری در رابطه با موضوع حصر قانع شدند


نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پی بررسی سوال علی مطهری در رابطه با موضوع حصر از پاسخ وزیر دادگستری قانع شدند.
نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۱۶ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی سوال علی مطهری پیرامون علت ادامه حصر آقایان موسوی و کروبی با ۹۵ رأی موافق، ۹۵ رأی مخالف و ۱۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۲ نماینده حاضر در جلسه موافقت خود را با پاسخ وزیر دادگستری اعلام کردند.

حسن نوروزی علت حصر آقایان موسوی و کروبی را عنوان سوال علی مطهری از وزیر دادگستری دانست و گفت: با استناد به اصول ۳۲، ۳۳، ۳۴، ۳۶ و ۳۷ قانون اساسی که اصل بر برائت است و هیچ کس در برابر قانون شناخته نمی شود مگر اینکه محاکمه شود این سوال مورد بررسی قرار گرفته است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقای مطهری به این نکته اشاره کرده تداوم حصر منهای مصالح کشور به ضرر کشور است اگر این ها خطا کرده اند که بنده هم معتقدم خطا کرده اند نباید اینقدر موضوع را طول می دادند که سوءاستفاده شود بالاخره این ۷ سال واقعا کافی نیست؟ اینها مجازات شدند، می خواهیم چکار کنیم؟

وی با اشاره به پاسخ وزیر دادگستری به علی مطهری تصریح کرد: وزیر اعلام کرد همه استحضار دارند که در این خصوص مصوبه شورای عالی امنیت ملی وجود دارد و همه هم می دانیم این مصوبات زمانی قانونی و مشروع است که به امضای مقام معظم رهبری برسد. نظام ما یک نظام ولایی است و ولی فقیه این تشخیص را داده و بر روی نظرشان هستند یک مرتبه هم قضیه در شورای عالی امنیت ملی مطرح شده اما تصمیمی خلاف نظر قبل گرفته نشده و قضیه دوباره تداوم پیدا کرده است. به تازگی هم جلسه ای در این رابطه تشکیل شده و باز هم در این جلسه به تصمیم نهایی نرسیده اند.

نوروزی یادآور شد: در نهایت با توجه به عدم اقناع نماینده سوال کننده، کمیسیون قضایی و حقوقی با استناد به بند ۳ ماده ۲۰۹ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی قلمرو سوال را ملی تشخیص داد./


منبع:
http://www.icana.ir/Fa/News/397684


نام
پست الکترونيک
پيام شما