آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۳
بازديد امروز: ۱۷۳
بازديد روز قبل: ۱۷۳
بازديد هفته: ۳۸۰
بازديد ماه: ۴۸۳۴
بازديد کل: ۶۲۸۳۰۶۳
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار دولت > ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
۱۳۳ بازدید
 
   

انتشار بیانیه مشترک موگرینی و تروئیکای اروپا


اتحادیه اروپا از فردا اجرای قوانین مسدودکننده برای مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران را آغاز می کند
قوانین مسدود کننده به روز شده اتحادیه اروپا برای محافظت از شرکت های اروپاییِ در حال تعامل قانونی با ایران در مقابل تأثیر تحریم های فرامنطقه ای آمریکا از روز ۷ آگوست اجرایی خواهد شد.
موگرینی از احیای تحریم های آمریکا علیه ایران ابراز تأسف کرد

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در بیانیه‎ای مشترک با وزرای خارجه آلمان، انگلیس و فرانسه از اقدام آمریکا مبنی بر احیای تحریم های ایران ابراز تأسف کرد.

در این بیانیه آمده است: ما عمیقا از احیای تحریم های ایران به وسیله آمریکا در پی خروج از برجام متأسفیم.

اتحادیه اروپا نیز می‎گوید که قوانین مسدودساز این اتحادیه برای مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران از فردا (سه شنبه) اجرایی می شود.

این بیانیه می‎افزاید: برجام کارآمد است و همانگونه که آژانس بین المللی انرژی اتمی در ۱۱ گزارش متوالی خود نیز تأیید کرده در رسیدن به هدف خود که اطمینان از صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران است موفق بوده است.

در بخش دیگری از این بیانیه ضمن بیان این مطلب که توافق هسته ای یکی از عناصر اساسی منع اشاعه هسته ای در جهان بوده و برای امنیت اروپا، منطقه و تمام جهان ضروری است، از ایران خواسته شده تا به تمامی تعهدات خود در برجام پایبند بماند.

این بیانیه مشترک لغو تحریم های مرتبط هسته ای ایران را یکی از بخش های اساسی برجام توصیف کرده و می افزاید: هدف آن نه تنها تأثیر مثبت بر روابط تجاری و اقتصادی با ایران بلکه بسیار مهم تر بر روی زندگی مردم ایران است، ما بر اساس قوانین اتحادیه اروپا و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت مصمم به محافظت از منافع فعالان اقتصادی اروپا هستیم که در حال تعامل قانونی با ایران هستند، به همین دلیل قوانین مسدود کننده به روز شده اتحادیه اروپا برای محافظت از شرکت های اروپایی در حال تعامل قانونی با ایران در مقابل تأثیر تحریم های فرامنطقه ای آمریکا از روز ۷ آگوست اجرایی خواهند شد.

بند دیگر این بیانیه می افزاید: دیگر طرف های باقیمانده در برجام علاوه بر موارد دیگر متعهد به کار بر روی حفظ و نگهداری کانال های مالی مؤثر با ایران و ادامه صادرات نفت و گاز ایران شده اند. کار ما درباره این موارد همانند دیگر موضوعات به خصوص با کشور های ثالثی که مشتاق به حمایت از توافق هسته ای و ادامه روابط اقتصادی با ایران هستند ادامه دارد و این تلاش ها طی هفته های آینده بیشتر شده و در شطح وزرا مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

در پایان این بیانیه حفظ برجام موضوعی مربوط به توافق ها و امنیت بین المللی توصیف شده است.


منبع:
http://www.mizanonline.com/fa/news/442321


نام
پست الکترونيک
پيام شما