آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۴۴
بازديد روز قبل: ۱۹۶
بازديد هفته: ۵۴۶
بازديد ماه: ۴۵۳۱
بازديد کل: ۶۲۸۳۱۳۰
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار مجلس > ۱۳۹۷/۰۵/۰۹
۱۲۱ بازدید
 
   

در جریان بررسی جزئیات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان مصوب شد؛ تعیین تکلیف وضعیت اموال و اشیائی که کودک آزادی به وسیله آن انجام می شود


نمایندگان مردم در خانه ملت وضعیت اموال و اشیائی که کودک آزادی به وسیله آن انجام می شود را مشخص کردند.
 نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه ۹ مرداد) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان با مواد ۲۳ و ۲۴ این لایحه موافقت کردند.

براساس ماده ۲۳ لایحه مذکور؛ درصورتی که مرتکب جرائم موضوع این قانون نوجوان باشد، موارد تشدید مجازات نسبت به وی اعمال نمی شود.

همچنین در ماده ۲۴ آمده است؛ اموال و اشیائی که متعلق به مرتکب باشد و به منظور ارتکاب جرائم موضوع این قانون اختصاص یافته و استفاده شده باشد و نیز عواید حاصل از ارتکاب آنها، درصورت موجود بودن حسب مورد ضبط یا مصادره و در غیر این صورت مرتکب یا مرتکبان به تناسب میزان نقش خود علاوه بر مجازاتهای مقرر، به پرداخت جزای نقدی معادل بهای کارشناسی تمام یا بخشی از اموال در هنگام وقوع جرم محکوم میشوند.

تبصره- هرگاه اموال و اشیاء استفاده شده موضوع این ماده متعلق به غیر بوده و اثبات شود مالک آنها را برای ارتکاب جرم در اختیار مرتکب قرار داده باشد، معاون جرم محسوب و علاوه بر مجازات مقرر قانونی، اموال مزبور مصادره می شود./


منبع:
http://www.icana.ir/Fa/News/396403


نام
پست الکترونيک
پيام شما