آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۴
بازديد روز قبل: ۱۶
بازديد هفته: ۱۲۵
بازديد ماه: ۴۷۲
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۸۷
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
اخبار > اخبار مجلس > ۱۳۹۷/۰۵/۰۹
۱۱۸ بازدید
 
   

در جریان بررسی جزئیات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان؛ پرداخت دیه کودکان بزه دیده از اموال مجرمان بر وصول مطالبات دولت مقدم شد


نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مقدم بودن پرداخت دیه و خسارات طفل و نوجوان بزه دیده از اموال مرتکبان جرایم علیه کودکان و نوجوانان بر وصول مطالبات دولت موافقت کردند.
ناطقان میان دستور صحن علنی مجلس شورای اسلامی
نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۹ مردادماه) مجلس شورای اسلامی با مواد ۲۵، ۲۶ و ۲۷ لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان موافقت کردند.

براساس ماده ۲۵؛ اعمال مجازات های موضوع این قانون، مانع از اجرای مجازات های حدود، قصاص و دیات نخواهد بود و در صورتی که در سایر قوانین برای مرتکب جرم موضوع این قانون مجازات شدیدتری مقرر شده باشد، مرتکب به همان مجازات محکوم می شود.

همچنین در ماده ۲۶ آمده است: در اجرای حکم محکومیت مرتکبان جرائم علیه اطفال یا نوجوانان به جزای نقدی یا مصادره اموال یا سایر محکومیت های مالی، پرداخت دیه و خسارات طفل و نوجوان بزه دیده مقدم بر وصول مطالبات دولت است.

براساس ماده ۲۷؛ هریک از مسؤولین یا کارکنان نهادهای حکومتی یا دستگاههای اجرائی که از انجام وظایف مقرر در این قانون امتناع نماید به انفصال از خدمات دولتی و عمومی درجه پنج محکوم می شود./


منبع:
http://www.icana.ir/Fa/News/396402


نام
پست الکترونيک
پيام شما