آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۴
بازديد روز قبل: ۱۶
بازديد هفته: ۱۲۵
بازديد ماه: ۴۷۲
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۸۷
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
اخبار > اخبار مجلس > ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
۱۰۴ بازدید
 
   

در جریان بررسی جزئیات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان تعیین شد؛ مجازات ۶ ماه تا ۲ سال حبس برای افشا و انتشار فیلم و عکس اطفال و نوجوانان بزه دیده


نمایندگان مردم در خانه ملت مجازات افشای هویت اطفال و نوجوانان بزه دیده و انتشار فیلم و عکس ارتکاب آن را که باعث اشاعه جرم شود تعیین کردند.
نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه،۷ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان با ماده ۱۹ این لایحه با ۱۴۲ رأی موافق، ۸ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۶ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

بر اساس ماده ۱۹ هر کس هویت یا اطلاعات و اسرار طفل و نوجوان بزه دیده یا در وضعیت مخاطره آمیز را افشا و یا جزئیات جرم ارتکابی توسط طفل و نوجوان یا علیه وی را از طریق رسانه های گروهی و یا با توزیع- تکثیر- انتشار و نمایش فیلم یا عکس و مانند آن تشریح نماید به گونه ای که موجب تجری دیگران- اشاعه جرم- آموزش شیوه ارتکاب آن یا بروز هر گونه ضرر یا آسیب به طفل و نوجوان یا خانواده وی شود به مجازات حبس درجه شش محکوم می شود.

بر اساس تبصره این ماده هرگاه توزیع، انتشار و نمایش فیلم یا عکس و مانند آن به صورت محدود و به منظور استفاده علمی یا در جهت مصالح کودک یا کمک به او باشد و همچنین سایر موارد با تشخیص قاضی از شمول این ماده مستثنی است.

به گزارش خانه ملت، بر اساس مجازات های تعزیری قانون مجازات اسلامی مجازات حبس درجه ۶ به میزان بیش از ۶ ماه تا ۲ سال است./


منبع:
http://www.icana.ir/Fa/News/396084


نام
پست الکترونيک
پيام شما