آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۴
بازديد روز قبل: ۱۶
بازديد هفته: ۱۲۵
بازديد ماه: ۴۷۲
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۸۷
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
اخبار > اخبار مجلس > ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
۱۱۱ بازدید
 
   

با موافقت نمایندگان؛ صداوسیما مکلف به پخش رایگان برنامه های مقابله با آلودگی خاک شد


نمایندگان مردم در خانه ملت صداوسیما و رسانه های دولتی را مکلف به پخش و انتشار رایگان برنامه های مقابله با آلودگی و تخریب خاک کردند.
نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه ۳۱ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درخصوص لایحه حفاظت از خاک با ماده ۲۴ این لایحه با ۱۵۰ رأی موافق، ۱۸ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۶ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در ماده ۲۴ لایحه مذکور آمده است؛ سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و سایر رسانه های دولتی مکلفند برنامه های تولیدشده در زمینه آموزش از سوی وزارت و سازمان در خصوص آگاهی و مقابله با آلودگی و تخریب خاک را در قالب های گوناگون رسانه ای از جمله برنامه های تلویزیونی به صورت رایگان منتشر و پخش نمایند.

در ادامه نمایندگان با ماده ۲۵ این لایحه نیز با ۱۴۸ رأی موافق، ۱۲ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۶ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

بر اساس ماده ۲۵؛ درآمدهای حاصل از وصول جریمه ها و خسارات به تفکیک بخش های آلودگی و تخریب خاک، طی ردیف درآمدی جداگانه که در قانون بودجه هرسال مشخص می گردد به حساب خزانه داری کل کشور واریز میشود.

شایان ذکر است نمایندگان در پایان با موادی از این لایحه که مخالف و موافق نداشت، با ۱۷۴ رأی موافق، ۳ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۷ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند./


منبع:
http://www.icana.ir/Fa/News/394847


نام
پست الکترونيک
پيام شما