آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱۹
بازديد روز قبل: ۱۵
بازديد هفته: ۱۰۹
بازديد ماه: ۵۲۴
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۱۴
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
اخبار > اخبار مجلس > ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
۲۰۹ بازدید
 
   

با موافقت نمایندگان؛ وظایف مدیران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مقابله با تخریب و آلودگی خاک مشخص شد


نمایندگان مردم در خانه ملت وظایف مدیران سازمان مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را درخصوص مقابله با تخریب و آلودگی خاک مشخص کردند.
مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی
نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۰ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه حفاظت از خاک با ماده ۱۳ این لایحه با ۱۱۳ رأی موافق، ۲۷ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۴ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده ۱۳ لایحه مذکور بهره برداران واحدهای تولیدی، صنعتی، خدماتی و معدنی که در مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی و شهرکها و نواحی صنعتی فعالیت می کنند، مکلف به رعایت مفاد این قانون می باشند.

تبصره ۱- مدیران سازمان های مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی موظفند در مواردی که آلودگی یا تخریب خاک از سوی سازمان یا وزارت به آنها اعلام می شود، آلودگی و تخریب را در چهارچوب مفاد این قانون برطرف نموده و گزارش اقدامات را حسب مورد به سازمان یا وزارت ارسال کنند.

تبصره ۲- شرکتهای خدمات شهرکها و نواحی صنعتی موضوع ماده (۵) قانون نحوه واگذاری مالکیت و اداره امور شهرکهای صنعتی مصوب ۳۱/۰۲/۱۳۸۷ همکاری لازم را حسب مورد با سازمان یا وزارت در اجرای مفاد این قانون به عمل می آورند./


منبع:
http://www.icana.ir/Fa/News/391193


نام
پست الکترونيک
پيام شما