آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۴
بازديد روز قبل: ۱۶
بازديد هفته: ۱۲۵
بازديد ماه: ۴۷۲
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۸۷
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
اخبار > اخبار دولت > ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
۱۶۷ بازدید
 
   

در پی دستور حسن روحانی صورت گرفت انتشار فهرست کالاهای دریافت‌کننده ارز رسمی از سوی بانک مرکزی


بانک مرکزی
فهرست کالاهای دریافت کننده ارز رسمی به تفکیک افراد و شرکت ها منتشر شد.

بانک مرکزی در راستای تاکید رییس جمهوری مبنی بر لزوم شفاف سازی اختصاص ارز فهرست کالاهای دریافت کننده ارز رسمی به تفکیک افراد و شرکت ها را منتشر کرد که در فایل زیر قابل دریافت است. این شرکت ها از ۲۱ فروردین تاکنون ارز رسمی به نرخ ۴۲۰۰ تومان برای واردات کالا دریافت کرده اند.

  دریافت فایل مورد نظر 

حسن روحانی چهارشنبه گذشته در دومین نشست هم اندیشی مدیران ارشد دولت که در سالن اجلاس سران برگزار شد، با بیان این که مردم باید احساس کنند زندگی ضروری و روزمره آنها تحت هر شرایطی تأمین خواهد شد، از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست صریحا به مردم بگوید که چه اقلام  و جنس هایی به کشور به وفور وارد می شود و قیمت آنها تغییر نخواهد کرد و اگر این اقدام نیاز به ارز دارد، تحت هر شرایطی تأمین خواهد شد.

رئیس جمهوری همچنین بانک مرکزی را موظف کرده بود، به مردم توضیح دهد که برای چه کارهایی ارز رسمی و به چه میزان پرداخت شده است. روحانی گفته بود: «ما باید از مردم کمک بگیریم و آنها می توانند به دولت کمک کرده و بر امور نظارت داشته باشند و این حق آنهاست که بدانند چه کسی و به چه میزان و برای چه کاری ارز دریافت کرده و قیمت جهانی محصولی که با آن ارز وارد شده چقدر است.

روحانی همچنین با بیان این که باید از فضای مجازی استفاده کرد، گفت: باید به مردم بگوییم در این پنجاه و یک روز، به چه کسی و به چه قیمتی و برای چه جنسی ارز دادیم. مردم برای تأمین زندگی روزمره خود و داروها و نیازهای خود نباید دغدغه داشته باشند و این مسئولیتی است که بر دوش ماست.


منبع:
https://www.isna.ir/news/970


نام
پست الکترونيک
پيام شما