آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۳۶
بازديد روز قبل: ۱۹۳
بازديد هفته: ۷۱۶
بازديد ماه: ۴۲۱۹
بازديد کل: ۶۲۸۳۳۱۵
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار مجلس > ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
۱۳۰ بازدید
 
   

با موافقت نمایندگان؛ طرح نحوه پیگیری و رسیدگی به ارجاعات نظارتی مجلس به صورت یک فوریت بررسی می‌شود


نمایندگان در خانه ملت با بررسی طرح نحوه پیگیری و رسیدگی به ارجاعات نظارتی مجلس به صورت یک فوریت موافقت کردند.
نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۶ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به یک فوریت طرح نحوه پیگیری و رسیدگی به ارجاعات نظارتی مجلس با ۱۲۶ رأی موافق، ۲۶ رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۶ نماینده حاضر در جلسه با بررسی آن به صورت یک فوریتی موافقت کردند.

فرهنگی: قوه قضائیه مکلف به تأسیس شعبی برای رسیدگی به ارجاعات نظارتی مجلس می شود/ ضرورت تعیین تکلیف نتیجه تحقیق و تفحص ها

محمدحسین فرهنگی به عنوان پیشنهاددهنده بررسی طرح نحوه پیگیری و رسیدگی به ارجاعات نظارتی مجلس به صورت یک فوریت گفت: مجلس اهرم های نظارتی متفاوتی دارد و مسیرها برای آن زیاد است اما انسجامی برای آن وجود ندارد و دستگاه ها تکلیف خود را در قبال این موضوع نمی دانند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره نحوه نظارت مجلس بر بعضی امور که لازم است دستگاه قضایی در مرحله بعد به آن رسیدگی کند، اظهار داشت: دستگاه قضا گزارش مجلس را به دستگاه دیگری ارجاع می دهد و در نهایت نتیجه کار مشخص نمی شود.

وی افزود: هیات رئیسه مجلس این موضوع را بررسی کرد و در این طرح ناکارآمدی های موجود در فرآیند ارجاعات نظارتی مجلس رفع و به کار نظارت سرعت داده شد و دستگاه ها نیز تعیین تکلیف شدند.

فرهنگی ادامه داد: بر این اساس مقرر شده است بعد از تصویب این قانون قوه قضائیه شعبی برای رسیدگی به ارجاعات نظارتی مجلس ایجاد کند و ابعاد مجرمانه و حقوقی بدون نوبت بررسی شود تا نمایندگان اختیار پیگیری داشته و گزارش ها بعد از بررسی در کمیسیون در صحن علنی منعکس شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اهمیت بررسی طرح نحوه پیگیری به ارجاعات نظارتی مجلس به صورت یک فوریت خاطر نشان کرد: لازم است نتیجه بررسی تحقیق و تفحص ها به صورت مشخص اعلام شود ضمن اینکه مجلس شاکی خصوصی پرونده ها نبوده و قوه قضائیه باید به صورت جداگانه  و با سرعت بیشتری مباحث نظارتی مجلس را پیگیری کند./


منبع:
http://www.icana.ir/Fa/News/390514


نام
پست الکترونيک
پيام شما