آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۳۵
بازديد امروز: ۲۹۳۰
بازديد روز قبل: ۲۸۳۵
بازديد هفته: ۱۸۰۶۴
بازديد ماه: ۲۷۶۰۲
بازديد کل: ۶۲۳۱۱۱۳
آي پي: ۱۸.۲۰۵.۲۴۶.۲۳۸
اخبار > اخبار قوه قضاییه > ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
۱۳۶ بازدید
 
   

دادستان تهران خبر داد: صدور کیفرخواست متهم پرونده مدرسه‌ غرب تهران با چهار عنوان اتهامی


دادستان تهران در رابطه با آخرین وضعیت پرونده مدرسه ای در غرب تهران، گفت: بلافاصله پس از تشکیل پرونده تحقیقات مفصلی از متهم و اولیای دانش آموزان انجام شد.
عباس جعفری دولت آبادی در حاشیه نشست بررسی وضعیت بهداشت عمومی و امنیت غذایی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده مدرسه ای در غرب تهران اظهارکرد: دادستانی بلافاصله پس از تشکیل پرونده تحقیقات مفصلی هم از متهم و هم از اولیای دانش آموزان انجام داد.
وی افزود: تعدادی از اولیا فقط در یک طوماری شکایت کرده بودند و تعدادی نیز  نزد  پلیس شکایت را طرح کرده و تعدادی نیز در دادسرا حاضر شدند.
به گزارش میزان، دادستان تهران بیان کرد: تمام نوجوانانی که در این پرونده در موردشان ادعایی شده بود و اولیای آن ها نیز داوطلب بودند به پزشکی قانونی معرفی شدند، پزشکی قانونی آن ها را معاینه کرد و در تمام گزارش پزشکی به آن معنا تجاوز جنسی که در اخبار اولیه آمده بود به معنای جرایم خاص جنسی دیده نشد، ولی تعرضات جنسی گزارش شد و متهم هم پذیرفته است.
وی افزود: کیفرخواست پرونده با چهار عنوان اتهامی صادر شد و پرونده به دادگاه تحویل داده خواهد شد و امیدواریم دادگاه در سرعت قابل قبولی حکم را صادر کند.
جعفری دولت آبادی خاطرنشان کرد: بخشی از مسائل مرتبط با پرونده که به مسائل آموزش و پرورش و مدرسه برمی گشت مفتوح است و تحقیقات ادامه دارد.
دادستان تهران در پاسخ به پرسشی که آیا پرونده مدرسه ای در غرب تهران فقط یک متهم دارد، گفت: این پرونده در حال حاضر یک متهم دارد و دلیلی اینكه بخشی از پرونده مفتوح است به این خاطر است كه ممکن است بخشی از عدم اطلاع رسانی ها یا پوشاندن موضوع وجود داشته باشد که در آینده کشف شود ولی فعلا متهم همه چیز را پذیرفته است. وی در مورد تعداد شکات نیز گفت: در طومار اولیه که امضا شده ۶۰ نفر و در مرحله دوم ۱۵ نفر بودند که از ۱۵ نفر که شکایت کردند تعدادی در دادسرا حاضر نشدند ولی ما مبنا را بر همین ۱۵ نفر گذاشتیم که در پلیس اعلام شکایت کردند ولی در دادسرا تعداد کمتری حاضر شدند اما چون شکایت در مرجع انتظامی هم کفایت می کند همان ۱۵ ملاک ما بوده است ولی هشت نفر علاوه بر آن نامه و حضور در مرجع انتظامی ، در دادسرا هم حاضر شدند که کتبا شکایت کردند که در گردش کار پرونده قید شده است.

   اجرای حکم راننده خیابان پاسداران و قاتل بنیتا بعد از ماه رمضان
جعفری دولت آبادی گفت: احكام مربوط به محكوم آشوب های خیابان پاسداران كه به سه بار قصاص محكوم شده بود و قاتل بنیتا بعد از ماه مبارك رمضان اجرا خواهد شد.


منبع:
http://www.hemayatonline.ir/newspaper/item/16419


نام
پست الکترونيک
پيام شما