آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱
بازديد روز قبل: ۱۳
بازديد هفته: ۱۳۰
بازديد ماه: ۱۳۲۳
بازديد کل: ۶۲۸۵۵۸۸
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار قوه قضاییه > ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
۲۲۰ بازدید
 
   

مدیرکل اسناد و امور مترجمان رسمی قوه قضاییه خبر داد :راه‌اندازی سامانه اسناد و پرونده‌های مهم و ملی قضایی


مدیرکل اسناد و امور مترجمان رسمی قوه قضاییه گفت: سامانه آرشیو الکترونیکی اسناد مهم و ملی قضایی به منظور صیانت حداکثری از پرونده های مهم و ملی، طراحی و راه اندازی شده است.
احمد اسدیان با اشاره به راه اندازی این سامانه گفت: در حال حاضر اطلاعات تعداد ۴ هزار و ۱۰۰ پرونده مهم و ملی در این سامانه به همراه تصاویر اسناد یادشده به ثبت رسیده است.
اسدیان افزود: این سامانه که بر پایه مطالعات مقدماتی، وضعیت سنجی و رصد نیازهای موجود طراحی شده از ظرفیت های گسترده ای نظیر امکان ثبت عنوان اطلاعات پرونده مطابق با کاربرگ فهرست نویسی، انتخاب و بارگذاری اسناد اسکن شده، ثبت کلیه فعالیت های کاربران در سامانه، ثبت اطلاعات امانت گیرندگان پرونده ها، جستجوی ساده و پیشرفته در پرونده ای مهم و ملی با رعایت سطوح دسترسی و طبقه بندی اطلاعات و امکان ویرایش اطلاعات کاربردی برخوردار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی قوه قضاییه، مدیرکل اسناد و امور مترجمان رسمی خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت گردآوری، حفاظت، ساماندهی اسناد، سهولت در بازیابی و استفاده کاربران حقیقی و حقوقی از محتوای اسناد و مدارک فهرست نویسی شده و همچنین ارائه خدمات آرشیوی به سندپژوهان، اطلاعات جمع آوری شده به انضمام تصاویر اسناد مربوطه در سامانه اسناد و پرونده های مهم و ملی ثبت و ضبط می شود.


منبع:
http://www.hemayatonline.ir/newspaper/item/16071


نام
پست الکترونيک
پيام شما