آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱
بازديد روز قبل: ۱۳
بازديد هفته: ۱۳۰
بازديد ماه: ۱۳۲۳
بازديد کل: ۶۲۸۵۵۸۸
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار قوه قضاییه > ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
۲۴۳ بازدید
 
   

رییس کل دادگستری تهران خبر داد ؛تعیین قضات ویژه در پرونده مدرسه غرب تهران


رییس کل دادگستری استان تهران از تعیین قضات ویژه در پرونده تعرض به تعدادی از دانش آموزان در مدرسه ای در منطقه مرزداران تهران خبر داد.
غلامحسین اسماعیلی در گفت وگو با تسنیم درباره پرونده اذیت و آزار تعدادی از دانش آموزان توسط ناظم مدرسه ای غیرانتفاعی در منطقه مرزداران تهران اظهارکرد: بعد از صدور دستور رییس قوه قضاییه به دادگستری تهران برای پیگیری جدی این پرونده، هماهنگی لازم در سطوح مختلف در دادگستری استان به عمل آمد. رییس کل دادگستری استان تهران از تعیین قضات ویژه برای این پرونده در هریک از مراحل رسیدگی خبر داد و گفت: این قضات برای آن تعیین شدند تا با رعایت دقت، زوایای این پرونده را روشن کنند و متناسب با اقداماتی که متوجه متهم است، تصمیمات قضایی را اتخاذ کنند.
اسماعیلی توضیح داد: آموزش ها و تاکیدات لازم به قضات دادسرا انجام شده تا با جامعیت موضوع را بررسی کنند و اگر اتهامات مطرح شده به جهات قانونی در صلاحیت دادسرا نیست، پرونده را به دادگاه ارجاع دهند.

شکایت ۱۵ نفر از اولیا
وی از شکایت ۱۵ نفر از اولیا در این پرونده خبر داد و گفت: تاکنون این تعداد از اولیا شکایت کرده اند اما امکان دارد در هفته آینده افراد دیگری هم به تعداد شکات اضافه شوند؛ بنابراین اعداد و ارقامی که در رسانه ها مطرح شده فعلاً در پرونده مطرح نیست.
اسماعیلی تأکید کرد: ما موظف هستیم صرفا در محدوده پرونده قضایی و آنچه که به ما ارجاع و احاله شده، اظهارنظر کنیم.
به گفته وی پرونده فعلاً یک متهم دارد که در بازداشت به سر می برد.

   متهم ارتباطی با افراد شاخص کشور ندارد
رییس کل دادگستری استان تهران در پاسخ به این پرسش که آیا ارتباط متهم با یکی از روحانیون برجسته کشور صحت دارد یا خیر گفت: تا جایی که مستندات پرونده را دیدم، هیچ وابستگی بین متهم این پرونده و افراد شاخص کشور وجود ندارد. اسماعیلی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا آموزش و پرورش نیز نسبت به متهم این پرونده یا افراد دیگر شکایت کرده است یا خیر افزود: اکنون فقط شکایت دانش آموزان و اولیاء آنها را داشته ایم اما اگر آموزش و پرورش هم نسبت به آنچه که در فضای آموزشی کشور رخ داده، شکایت کند قطعاً رسیدگی می شود.
رییس کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: از یکایک دانش آموزان تحقیقات لازم انجام می شود و به لحاط اینکه تحقیقات را کامل نمی دانیم، به تحقیق از دانش آموزان، اولیای آنها، متهم و افراد دیگری که از این محیط آموزشی اخبار و اطلاعاتی داشتند، نیازمندیم تا تحقیقات را تکمیل کنیم.


منبع:
http://www.hemayatonline.ir/newspaper/item/16046


نام
پست الکترونيک
پيام شما