آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱
بازديد روز قبل: ۱۳
بازديد هفته: ۱۳۰
بازديد ماه: ۱۳۲۳
بازديد کل: ۶۲۸۵۵۸۸
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار مجلس > ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
۱۸۴ بازدید
 
   

موافقان کلیات طرح یک فوریتی اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان؛ پست ها بین ۲ هزار مدیر دست به دست می‌شود/ افزایش بهره وری نیازمند نیروی محرکه جدید و تحصیلکرده است


موافقان کلیات طرح یک فوریتی اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان تأکید کردند که به کارگیری جوانان را می توان سرمایه گذاری برای نظام اداری کشور دانست.
زهرا سعیدی مبارکه در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی به عنوان طراح طرح یک فوریتی اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان اظهار داشت: در دولت های گذشته تمامی معاونان استاندار به عنوان معاون وزیر در سیستم می چرخند، باید به جوانان نشان دهیم که مجلس تمام تلاش خود را برای اشتغال آنها انجام می دهد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: این ضعف و ناتوانی ما است که نتوانسته ایم چرخه مدیریتی را ایجاد کنیم، پیشکسوتان برای ما مهم هستند و از آنها می توانیم در هیئت های اندیشه ورز استفاده کنیم تا گره های اقتصادی را باز کنند.

طراح طرح یک فوریتی اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان ادامه داد: همه بازنشستگان در هر پست و جایگاهی که هستند استعفا دهند تا جوانان جایگزین آنها شوند؛ به جوانان نشان دهیم مجلس قصد حمایت از آنها را دارد و نگاه آنها امروز به رأی ما است.

علی اصغر یوسف نژاد در ادامه بررسی این طرح گفت: مطلع هستیم نظام اداری بیمار است و در بررسی های میدانی انجام شده یکی از عوامل این بیماری سوء تدبیر، سوء مدیریت و دانش فنی مدیران است.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کشور حدود ۲ هزار نیروی مدیریتی داریم که پست ها بین آنها دست به دست می شود؛ نظام اداری ما برای افزایش بهره وری نیازمند نیروی محرکه جدید و تحصیلکرده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۱۱۶ نفر از نمایندگان مجلس برای اینکه انگیزه و متناسب سازی اداری را با جوانان تطبیق دهند این طرح را امضا کرده اند، تصریح کرد: برای جوانان فرصت های اداره کشور را فراهم کنیم و شرایط را برای آنها تسهیل نماییم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بکارگیری جوانان سرمایه گذاری برای نظام اداری است، خاطر نشان کرد: اداره نظام اداری بر مبنای تفکرات قدیمی امکان پذیر نیست و قطعا باید از جوانان استفاده کنیم. همچنین می توانیم از بازنشستگان در اتاق های فکر استفاده نماییم.

بهمن طاهرخانی نیز در موافقت با کلیات طرح یک فوریتی اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان گفت: ۴۰ سال از عمر نظام مدیریتی کشور گذشته اما متأسفانه اداره کشور به کندی پیش می رود، با توجه به اصولی از قانون اساسی دولت مکلف شده تا تأمین شغل کند؛ اگر می خواهیم اقدامی داشته باشیم تا روزنه ای برای سوء استفاده ایجاد نشود باید بر اساس قانون اساسی عمل کنیم.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با توجه به قانون اساسی باید مشاغل خوبی را ایجاد کنیم و جوانان را بر اساس تخصص در آنها به کارگیری نماییم، ادامه داد: شاهد هستیم که جوانان بیکار و معترض هستند، تصویب این طرح بخشی از مشکلات کشور را برطرف می کند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: آنچه که ما را عذاب می دهد بیکاری است، مجلس باید به عنوان مرکز تصمیم گیری اصول قانون اساسی را مد نظر قرار دهد، به گونه ای عمل کنیم که جوانان در مقابل ما قرار نگیرند./


منبع:
http://www.icana.ir/Fa/News/385248


نام
پست الکترونيک
پيام شما