آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۳۶
بازديد روز قبل: ۱۹۳
بازديد هفته: ۷۱۶
بازديد ماه: ۴۲۱۹
بازديد کل: ۶۲۸۳۳۱۵
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار قوه قضاییه > ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
۱۶۳ بازدید
 
   

دادستان کل کشور در دیدار با همتای پاکستانی خود:تقاضای استرداد محکومان ایرانی در پاکستان بی پاسخ مانده است/ تحرکات اشرار در مرزهای ایران و پاکستان کاهش یافته اما در حد انتظار نیست


دادستان کل کشور گفت: تحرکات اشرار و گروه های تروریستی در مرزهای مشترک ایران و پاکستان کاهش یافته اما در حد انتظار نیست و ما بهتر از این می توانیم در این زمینه همکاری داشته باشیم.
صبح امروز اشتر اوصاف علی دادستان کل پاکستان با حجت الاسلام محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور دیدار و گفتگو کرد.

منتظری در این دیدار اظهار کرد: فرصت را مغتنم می دانم که مسائل ما بین دو کشور مطرح و آنچه قابل اجرا است، اجرایی شود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران نگاه ویژه ای به پاکستان دارد و این سفرها می تواند در تحکیم روابط سیاسی، قضایی و اقتصادی کشورها اثرگذار باشد.

منتظری گفت: ایران و پاکستان علایق دینی، فرهنگی و تمدنی مشترکی دارند و این امری غیرقابل انکار است، این علایق مقامات مسئول دو کشور را برای تعامل و همگرایی بین دو کشور مکلف می سازد.

دادستان کل کشور گفت: ما شاهد هستیم که عده بسیاری از برادران عزیز ما در کشمیر مورد ظلم و تعدی قرار گرفته اند به گونه ای که مقام معظم رهبری به این امر توجه ویژه ای داشته و دستور پیگیری برای مساعدت را داده اند.

وی افزود: ایران و پاکستان با مشکلاتی مواجه هستند که میان دو کشور مشترک است و برای حل این مشکلات روابط تنگاتنگ ضروری است.

منتظری گفت: گروه های افراط گرا، تروریستی و تکفیری که متاسفانه سایه شوم خود را بر بسیاری از کشورهای اسلامی همچون پاکستان، افغانستان و ایران گسترده و مقابله با آنها همکاری مشترک را طلب می کند.

وی ادامه داد: ما معتقدیم باید با همفکری و جدیت بیشتر با ریشه های افراط گرایی که از سوی برخی کشورهای منطقه ترویج می شود برخورد کنیم البته تحرکات اشرار و گروه های تروریستی در مرزهای مشترک ایران و پاکستان کاهش یافته اما در حد انتظار نیست و ما بهتر از این می توانیم در این زمینه همکاری داشته باشیم کما اینکه شاهد بودیم یکی از پاسگاه های ما در مرز مشترک مورد حمله قرار گرفت و ٤ نفر از پاسدارهای ما به شهادت رسیدند.

دادستان کل کشور گفت: در این زمینه اقتضا دارد موافقت نامه های بین دو کشور مورد توجه قرار گیرد، متاسفانه از طرف برادران ما در باکستان اهتمام لازم برای اجرای این توافق نامه ها کمتر دیده می شود.

وی افزود: علی رغم موافقت نامه ای که ٤ سال پیش برای انتقال محکومان داشتیم کمتر مورد توجه قرار می گیرد و تقاضای استرداد محکومان ایرانی در پاکستان بی پاسخ مانده است.

منتظری با اشاره به این مطلب که من در این دیدار موکدا درخواست می کنم برای انتقال محکومان جدیت بیشتری داشته باشید گفت: این موافقت نامه ها توسط دو وزیر دادگستری ایران و پاکستان امضا شده اما ظاهرا مراحل نهایی را طی نکرده است.


منبع:
http://www.farsnews.com/news/13970222000239


نام
پست الکترونيک
پيام شما