آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۳
بازديد امروز: ۶۱
بازديد روز قبل: ۷۶
بازديد هفته: ۲۴۰
بازديد ماه: ۵۱۹۳
بازديد کل: ۶۲۸۲۷۷۸
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار مجلس > ۱۳۹۷/۰۲/۱۹
۱۷۵ بازدید
 
   

با موافقت نمایندگان و در جریان اصلاح قانون مبارزه با پولشویی؛ تعیین تکلیف وضعیت ادواتی که در فرآیند جرم پولشویی به دست می‌آید


نمایندگان مردم در خانه ملت وضعیت کلیه آلات و ادواتی که در فرآیند جرم پولشویی به دست می آید را تعیین تکلیف کردند.
در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۹ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی با تصویب ماده ۳ این لایحه با ۱۳۰ رأی موافق، ۱۱ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۵ نماینده حاضر در جلسه علنی موافقت کردند.

براساس ماده ۳؛ عواید حاصل از جرم به معنای هر نوع مال یا امتیازی است که به طور مستقیم یا غیرمستقیم از ارتکاب جرائم، اعم از جرائم منشأ و پولشویی، به دست آمده باشد.

در تبصره ۱ آمده است: جرم منشأ موضوع این ماده اعم است از اینکه در داخل یا در خارج از کشور واقع شده باشد مشروط بر اینکه جرم واقع شده در خارج از کشور ایران نیز مطابق قانون جرم باشد.

تبصره ۲ تصریح دارد: کلیه آلات و ادواتی که در فرآیند جرم پولشویی وسیله ارتکاب جرم بوده یا در اثر جرم تحصیل شده یا حین ارتکاب، استعمال و یا برای استعمال اختصاص یافته و در هر مرحله از مراحل تعقیب و رسیدگی به دست آید در صورت احراز اطلاع مالک از قصد مجرمانه بودن مرتکب توقیف می شود. این ابزار و اموال از لحاظ شیوه نگهداری و سایر امور تابع مقررات ماده (۱۴۷) قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۴/۱۲/۱۳۹۲ خواهد بود./


منبع:
http://www.icana.ir/Fa/News/382542


نام
پست الکترونيک
پيام شما