آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۳
بازديد امروز: ۵۹
بازديد روز قبل: ۷۶
بازديد هفته: ۲۴۰
بازديد ماه: ۵۱۹۳
بازديد کل: ۶۲۸۲۷۷۶
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار قوه قضاییه > ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
۱۷۶ بازدید
 
   

ثبت نتایج نشست‌های دادگستری‌های کشور در سامانه ویژه/ انتشار و نقد آرای قضایی اقدامی مهم برای افزایش دانش جامعه قضایی


معاون منابع انسانی قوه قضاییه با اشاره به نشست های قضایی در دادگستری های کشور گفت: بخش هایی از این نشست ها به صورت مکتوب ارائه شده و اخیرا نتایج نشست ها در سامانه ویژه ثبت و در اختیار جامعه قضایی قرار می گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین علیرضا امینی معاون منابع انسانی قوه قضاییه در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب با اشاره به انتشار مجموعه آراء قضایی در مرکز مطبوعات و انتشارات قوه قضاییه گفت: انتشار این مجموعه می تواند به رویه سازی و شفاف سازی مدل های رسیدگی در دستگاه قضایی کمک کند، علاوه بر این اقدام فوق در کاربردی تر شدن دانش حقوق نیز مؤثر است و لذا برای اساتید و دانشجویان حقوق نیز بسیار مفید محسوب می شود.

وی با تأکید بر ضرورت نقد آراء گفت: یکی از اقداماتی که در کنار نشر آراء در پژوهشگاه قوه قضاییه انجام می شود، نقد آرای قضایی است. این روال اگر در قوه قضاییه و مراکز علمی توسعه پیدا کند می تواند نقش مؤثری در ارتقاء آراء و دانش قضایی داشته باشد.

معاون منابع انسانی قوه قضاییه با اشاره به نشست های قضایی در دادگستری های کشور گفت: اجرای هماهنگ نشست های قضایی در موضوعاتی که نیاز به بحث و گفت و گو دارد اقدام بسیار خوبی است که در جریان است که بخش هایی از این نشست ها به صورت مکتوب هم ارائه شده و اخیرا نتایج نشست ها در سامانه ویژه ثبت و در اختیار جامعه قضایی قرار می گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین امینی در پایان درباره توسعه و ارتقای دانش عمومی و حقوقی گفت: تلاش هایی که تاکنون در این زمینه صورت گرفته کمتر از حد انتظار است و امیدواریم به همت بخش های مختلف و تلاش مرکز مطبوعات این هدف نیز تأمین شود.


منبع:
http://www.mizanonline.com/fa/news/417767


نام
پست الکترونيک
پيام شما