آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۵۸
بازديد روز قبل: ۷۶
بازديد هفته: ۲۴۰
بازديد ماه: ۵۱۹۳
بازديد کل: ۶۲۸۲۷۷۵
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار و رویدادهای حقوقی > ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
۱۹۲ بازدید
 
   

تصویب کلیات لایحه حمایت از محیط‌بانان و جنگل‌بانان


سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات لایحه حمایت از محیط بانان و جنگل بانان در نشست اخیر این کمیسیون خبر داد خبر داد.
حجت الاسلام حسن نوروزی در تشریح دستور کار نشست اخیر (یکشنبه ۱۶ اردیبشهت) کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهار کرد: لایحه حمایت از محیط بانان و جنگلبانان از جمله موضوعات مورد بررسی در این نشست بود که این ماده واحده از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران برای حفظ و ضرورت حمایت از محیطبانان و جنگلبانان و حتی ماموران امور اراضی و منابع طبیعی و دریاهای کشور تدوین شده است.
وی افزود: در این نشست مقرر شد محیط بانان و جنگلبانان، حکم ضابطان خاص همچون ماموران نیروی انتظامی را پیدا کنند که در صورت کشته شدن، شهید محسوب شوند یا اگر مطابق با قانون تیراندازی کردند، مجرم شناخته نشوند و موظف به پرداخت دیه نبوده یا محکوم به زندان یا قصاص نشوند و در نهایت نیز کلیات این لایحه به تصویب رسید.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه، کمیته ای تشکیل شد که بنده ریاست آن را برعهده دارم تا بعد از گذشت یک ماه، نتیجه بررسی ها و خلاصه مباحثی که در این رابطه در کمیته فوق مطرح می شود، در قالب یک گزارش به کمیسیون ارایه شود و برای بررسی جزییات آن و ارایه این لایحه در صحن مجلس تصمیم گیری شود.


منبع:
http://www.hemayatonline.ir/newspaper/item/14697


نام
پست الکترونيک
پيام شما