آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۵۵
بازديد روز قبل: ۷۶
بازديد هفته: ۲۴۰
بازديد ماه: ۵۱۹۳
بازديد کل: ۶۲۸۲۷۷۲
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار قوه قضاییه > ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
۱۴۵ بازدید
 
   

اعلام آمادگی شرکت‌ها برای اجرای طرح ردیاب خودرو


مدیرکل پیشگیری های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، از اعلام آمادگی شرکت ها برای اجرای طرح ردیاب خودرو خبر داد و گفت: با اجرای این طرح ضمن کاهش سرقت خودرو، از جرایم دیگر که با کمک خودروی سرقتی صورت می پذیرد، نیز پیشگیری می شود.
علیرضا ساوری در جلسه بهره گیری از فناوری های نوین در پیشگیری از سرقت خودرو (ردیاب خودرو)، اظهارکرد: پیگیری و اجرای طرح سامانه ردیاب خودرو حدود یک سالی است که در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در حال انجام است. به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، وی افزود: در اجرای این طرح اصل بر اجرای مطلوب و کامل دستورالعملی است که در این رابطه تصویب و اجرا شده است که برای جلوگیری از ناهماهنگی ها نیازمند اجرای همزمان و یکسان این طرح از سوی استان ها و شرکت ها هستیم.
ساوری بیان کرد: حدود ۲۰ الی ۲۱ میلیون خودرو در سطح کشور وجود دارد که از این تعداد حدود ۳ میلیون خودرو در معرض خطر سرقت قرار دارند.

تجهیز ۳۰۰ هزار خودرو به دستگاه ردیاب
وی ادامه داد: با توجه به اینکه ۳ میلیون خودرو در معرض سرقت قرار دارند، قصد داریم در مرحله نخست ۳۰۰ هزار خودرو را به این دستگاه ردیاب مجهز کنیم.
مدیرکل پیشگیری های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با بیان اینکه به زودی شاهد مستندسازی اجرای این طرح و دستگیری به هنگام سارقان خواهیم بود، عنوان کرد: توقع داریم با اجرای این طرح، ضمن کاهش سرقت خودرو، از جرایم دیگری که با کمک خودروی سرقتی صورت می گیرد نیز جلوگیری شود زیرا پس از سرقت خودرو، بلافاصله محل خودروی سرقت شده قابل شناسایی است.
وی تصریح کرد: برای اجرای این طرح شرکت های مختلفی اعلام آمادگی کردند که در نهایت، چند شرکت از سوی معاونت اجتماعی قوه قضاییه تایید شدند البته شرکت های علاقه مند نیز می توانند برای مشارکت در اجرای این طرح، اعلام آمادگی کرده تا با آنها وارد مذاکره شویم.


منبع:
http://www.hemayatonline.ir/newspaper/item/14690


نام
پست الکترونيک
پيام شما