آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۳۶
بازديد روز قبل: ۱۹۳
بازديد هفته: ۷۱۶
بازديد ماه: ۴۲۱۹
بازديد کل: ۶۲۸۳۳۱۵
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار قوه قضاییه > ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
۱۱۴ بازدید
 
   

اهتمام جدی دستگاه قضا بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی


رییس کل دادگستری تهران از تشکیل شعب ویژه رسیدگی به تخلفات مرتبط با تولیدکنندگان و سرمایه گذاران داخلی خبر داد.
غلامحسین اسماعیلی  با بیان اینکه در مجموعه قضایی اهتمام جدی بر حمایت از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران داخلی کشور شده است، اظهارکرد: تشکیل شعب ویژه رسیدگی کننده به موضوعات تخلفات در این حوزه در دادگاه های حقوقی و همچنین در دادسرا های کیفری فراهم شده است.
وی با اشاره به حمایت از سرمایه گذاری های مشروع در کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری در استان تهران انجام می شود لذا حمایت جدی از تمام بخش ها و به ویژه دستگاه قضایی را می طلبد. رییس کل دادگستری تهران گفت: ستاد حمایت از اقتصادمقاومتی و سرمایه گذاری در دادگستری استان تهران با حضور اعضای ذی ربط در اجرای دستورالعمل صادره از سوی ریاست قوه قضاییه تشکیل و بر برگزاری منظم جلسات این ستاد تأکید شده است.
وی در ادامه افزود: نخستین جلسه این ستاد در سال ۹۷ با توجه به شعار سال تحت حمایت از کالای ایرانی در دادگستری استان برگزار و تأکید فراوانی بر استفاده از کالای ایرانی در داخل مجموعه قضایی انجام شده است.
رییس کل دادگستری استان تهران با اشاره به شعار حمایت از کالای ایرانی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان شعار سال انتخاب شده است،  به میزان گفت: مجموعه قضایی اهتمام جدی بر حمایت از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران داخل کشور دارد و هرکجا تولید کنندگان به حمایت دستگاه قضایی چه در حوزه قضایی و چه در بخش های دیگر نیازمند باشند، قوه قضاییه در شورای گفت وگوی دولت، در بخش های خصوصی و همچنین در ستاد اقتصادمقاومتی که بسیاری از موضوعات در آنجا مطرح می شود از تولید کنندگان و سرمایه گذاران حمایت جدی می کند.
وی تصریح کرد: همچنین در بخش سلبی آن، چون با سوء استفاده هایی ممکن است مواجه باشد با تشکیل شعب ویژه رسیدگی کننده به تخلفات در این حوزه چه در دادگاه های حقوقی و چه در دادسرا های کیفری این بستر فراهم شده است تا در دادگستری استان تهران بتوانیم با تخلفات به طور جدی برخورد کنیم. اسماعیلی به تولیدکنندگان داخلی نیز توصیه کرد که کالای مرغوب، خوب و با کیفیت تولید کنند و در ادامه تصریح کرد: اکنون که همگان مبلغ کالای ایرانی شده ایم باید تولیدکنندگان داخلی کیفیت را مدنظر قرار داده و از افزایش قیمت اجتناب کنند. وی با بیان اینکه این روز ها در اثر تبلیغات مثبت، تقاضا افزایش و قیمت ها بالا رفته است و به هیچ عنوان پذیرفته نیست با افزایش تقاضا قیمت کالای داخلی افزایش یابد، از سازمان تعزیرات حکومتی خواست تا عنایت ویژه ای در این زمینه داشته باشند. رییس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه قاچاق کالا در زمره تخلفات است، ادامه داد: این موضوع می تواند به تولید داخل و کالای ایرانی آسیب برساند و درباره هریک از این موضوعات تهمیدات لازم در دادگستری استان تهران انجام شده است و بخش های تولیدی می دانند که دستگاه قضایی حامی فعالیت جدی و سالم آنان خواهد بود.


منبع:
http://www.hemayatonline.ir/newspaper/item/14730


نام
پست الکترونيک
پيام شما