آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۴
بازديد روز قبل: ۱۶
بازديد هفته: ۱۲۵
بازديد ماه: ۴۷۲
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۸۷
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
اخبار > سایر خبرها (عمومی) > ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
۱۴۵ بازدید
 
   

شمخانی: امکان شکل‌گیری هیچ جنگی علیه ایران متصور نیست


دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران می گوید به دلیل برآورد دشمنان از اقتدار سیاسی و آمادگی نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی در ابعاد داخلی و خارجی و همچنین فقدان اراده، انسجام و توان عملیاتی دشمن، امکان شکل گیری هیچ جنگی علیه ایران متصور نیست.

دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیّت ملّی در گردهمایی فرماندهان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی که بعداز ظهر روز شنبه در ستاد فرماندهی این نیرو برگزار گردید طی سخنانی از نیروی انتظامی بعنوان یکی از مهمترین نهاد های کشور یاد کرد که در شئون مختلف انتظامی، امنیّتی و اجتماعی، دارای کارکرد های راهبردی و تعیین کننده است.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی به عنوان سازمانی که بیشترین ارتباط را با لایه های اجتماعی داراست به عنوان حسگر بسیار مهمی می تواند شرایط و نیازمندی های جامعه را در ابعاد مختلف تشخیص داده و منعکس نماید.

دریابان شمخانی با اشاره به سه دوره رشد ناجا که با جهش سازمانی، هویتی و کارآمدی همراه بوده است خاطر نشان کرد؛ ناجا به عنوان سازمانی انتظامی- اجتماعی علی رغم پیچیدگی های ماموریتی توانسته است با بگارگیری هوشمندانه فناوری های نوین ضمن افزایش سرعت و کیفیت در ارایه خدمات، موضوع نظارت بر عملکرد خود را نیز ساختارمند نموده و در این حوزه در سطح کشور پیشتاز باشد.

دبیر شورای عالی امنیّت ملّی با مقایسه نقش و جایگاه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با سازمان های مشابه در دنیا خاطر نشان ساخت: ماهیت مردمی، خویشتنداری و رافت همراه با اقتدار، موجب افزایش اعتماد جامعه به پلیس و نفوذ معنوی این نیرو در کشور شده است.

وی با تاکید بر ضرورت ارتقاء نرم افزاری و تلاش مستمر برای مؤثرتر عمل کردن به ویژه نسبت به تهدیدات جدید و پیچیده دشمن و همچنین روز آمد نمودن شیوه های کنترلی و مجهز شدن به دانش روز عملیات روانی را از وظایف جدی و الویت های ناجا ذکر کرد و بر مقابله قاطع و همه جانبه با متخلفان و هنجار شکنان که به شکل پیچیده ای سعی دارند رخداد های فرهنگی و اجتماعی را سیاسی و سپس امنیّتی کنند، تاکید کرد.

دبیر شورای عالی امنیّت ملّی در بخش دیگری از سخنان خودبااشاره به اظهارات و اقدامات رییس جمهور متوهم آمریکا در موضوع برجام گفت؛ موفقیت یا شکست برجام به عنوان توافقی سیاسی و امنیّتی که به تأیید شورای امنیّت سازمان ملل رسیده، آزمونی تاریخی برای ارزیابی اثرگذاری منطق گفتگو به جای منازعه وهمچنین میزان کارآیی نهاد های بین المللی برای حل و فصل مسالمت آمیز چالش های گوناگون در جهان است.

وی افزود: اگر رئیس جمهور فعلی آمریکا توافق و تعهد دولت قبل از خود را قبول ندارد؛ قطعاً هیچ کشور دیگری حاضر به مذاکره و توافق با آمریکا نخواهد بود چرا که این احتمال وجود دارد که دولت های بعد نیز تعهدات دولت فعلی را رد کنند.

دریابان شمخانی با تبیین ابعاد جنگ ادراکی که از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی برای قرار دادن گزاره جعلی تسلیم- جنگ در برابر افکار عمومی دنبال می شود اظهار داشت: به عنوان مسئول نهاد امنیت ملی کشور با صراحت و اطمینان اعلام می کنم که به دلیل برآورد دشمنان از اقتدار سیاسی و آمادگی نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی در ابعاد داخلی و خارجی و همچنین فقدان اراده، انسجام و توان عملیاتی دشمن، امکان شکل گیری هیچگونه جنگی متصور نیست.


منبع:
http://www.mizanonline.com/fa/news/417183


نام
پست الکترونيک
پيام شما