آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱۲۹
بازديد روز قبل: ۱۷۳
بازديد هفته: ۳۸۰
بازديد ماه: ۴۸۳۴
بازديد کل: ۶۲۸۳۰۱۹
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار قوه قضاییه > ۱۳۹۷/۰۲/۱۰
۱۶۲ بازدید
 
   

سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری بهترین راهبرد تحول اداری است/ برنامه ریزی برای توسعه صلاحیت های عاطفی در راستای تکریم ارباب رجوع


حجت الاسلام والمسلمین امینی معاون منابع انسانی قوه قضاییه در مراسم تودیع و معارفه رئیس امور اداری استخدامی کارکنان اداری قوه قضاییه با قدر دانی از تلاش های صادقانه توسلی رئیس سابق این امور و آرزوی توفیق برا ی ناصری رئیس جدید گفت:سرمایه انسانی دستگاه قضا در بخش اداری بسیار حائز اهمیت است. چرخه قضایی به چرخة اداری دستگاه وابسته است و خدمت قضایی در بستر سازمان اداری ارائه می شود هرقدر این چرخه خوب عمل کند در نهایت خدمات بهتری ارائه خواهد شد. طبیعی است که باید اقدامات زیادی انجام گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت پرهیز از روزمرگی و داشتن نگاه تحول گرایانه افزود: سیاست هایی که مقام معظم رهبری ابلاغ کرده اند از بهترین راهبرد هایی است که میتوان در تحول اداری به آن فکر کرد. متأسفانه پس از سال ها هنوز بسیاری از این ها اجرایی نشده است. لازم است با بررسی آسیب های نظام اداری و با رسیدن به یک طرح نظام مند، گام های جدی در مسیر رفع آسیب ها برداشت.

معاون منابع انسانی قوه قضاییه با تاکید برضرورت توانمند ی نیروی اداری گفت.
دستگاه قضا نیاز به نیروی توانمند دارد. متأسفانه در دستگاه قضایی بدلیل اهمیتی که برای بخش قضایی قائل هستیم بعضا از نقش کارکنان اداری بویژه مدیران آن ها غفلت می کنیم. از این جهت ارتقای سطح دانش، تخصص و مهارت های آنان باید برای ما مهم باشد.

وی با اشاره به برخی از سیاست های اعلامی از سوی مقام معظم رهبری درخصوص شایسته سالاری ونظام انتصاب وارتقا در بخش اداری افزود: نظام انتصاب و ارتقا باید برمبنای شایستگی باشد. در دستگاه قضا که اساس آن بر اجرای عدالت است نمی توان پذیرفت فردی با شایستگی کمتر بر فردی که توان و صلاحیت بیشتری دارد مقدم شود. این ظلم به دستگاه است و نتیجه ای جز از بین رفتن انگیزه افراد برای ارائه کار بهتر ندارد. تحول در نظام انتصاب و ارتقا از ضرورت های دستگاه قضایی است.

معاون منابع انسانی قوه قضاییه با تاکید برضرورت اثر بخشی وکارآیی فرایند ها گفت: سرعت و سهولت دو ارزش مهم در ارائه خدمات اداری است. قانون باید درست اجرا شود، اما گاه رویه هایی حاکم است که قابل دفاع نبوده و معلوم نیست از کجا آمده است. اگر هزینه های مالی وانسانی نسبت به نتیجه ای که می گیریم، قابل دفاع نباشد، دچار اسراف وهدر رفت سرمایه های سازمانی شده ایم.
توسعه نظام اداری الکترونیک - که در سیاست های مورد تأکید مقام معظم رهبری هم آمده - به همین منظور است. در این قسمت دوستان ما تلاش قابل تقدیری کرده اند. تاکید بنده بر این است که این خدمات توسعه پیدا کند و مدیران بخش های مختلف هم همکاری کنند. البته توسعه الکترونیک الزاماتی دارد که باید همه بپذیریم.
حجه الاسلام والمسلمین امینی با تاکید برضرورت کاهش تمرکز اداری تصریح کرد؛ تمرکز اداری و سازمانی نباید یک اصل باشد و لذا همکاران هرقدر ممکن است مسئولیت ها را در استان ها توزیع کنند. ستاد باید بیشتر برنامه ریز و هماهنگ کننده وهدایتگری داشته باشد. ستاد قوه نباید به منزله یک واحد صف عمل کند
خدماتی را که می شود در خود استان ها ارائه کرد نباید به تهران حواله شود نباید یک همکار برای پیگیری کارش مجبور به طی کردن مسافت طولانی شود. در این راستا خدمت به همکاران ما در مناطق محروم و دورافتاده هم باید در کانون توجه باشد.
وی در بخشی از سخنانش با تأکید بر ضرورت اهتمام به مقوله سلامت اداری افزود: البته سلامت معنای عامی دارد، اما به نظر می رسد اصلی ترین وجهه سلامت دستگاه همان سلامت اخلاقی و رفتاری است. هیئت های تخلفات اداری باید به وظایف و فلسفه وجودیشان بیشتر توجه داشته باشند. لازم است اداره کل نظارت و ارزیابی در بخش بازرسی و رسیدگی به شکایات ورود جدی تری داشته باشد بگونه ای که بتواند بهنگام و مؤثر اقدام کند.

معاون منابع انسانی قوه قضاییه با تاکید بر اهمیت صلاحیت های عاطفی در دستگاه قضا گفت: در دستگاهی که دائما با انسان ها سر و کار دارد خیلی مسئله صلاحیت های عاطفی اهمیت دارد. ما باید به توسعه صلاحیت های عاطفی فکر کنیم برنامه ریزی کنیم. سرمایه عاطفی دیگر سرمایه ها را به فعلیت می رساند. مدیران باید به توسعه صلاحیت های عاطفی فکر کنند و روی این نکته متمرکز شوند. نوع رفتار، انگیزه ها نحوة برخورد با ارباب رجوع و مقولاتی از این قبیل تنها از طریق توسعه صلاحیت های عاطفی است که به نتیجه می رسد.


منبع:
http://www.mizanonline.com/fa/news/415926


نام
پست الکترونيک
پيام شما