آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۵۵
بازديد روز قبل: ۷۶
بازديد هفته: ۲۴۰
بازديد ماه: ۵۱۹۳
بازديد کل: ۶۲۸۲۷۷۲
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار قوه قضاییه > ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
۱۳۳ بازدید
 
   

ردپای جرم سازمان یافته در پرونده خودرو‌های خارجی قاچاق/ خودروها به صورت جعلی ثبت سفارش شده‌اند


مدیر کل پیشگیری و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه احتمال دارد در موضوع خودرو هایی که به صورت ممنوع ثبت سفارش شده اند جرم سازمان یافته قاچاق وجود داشته باشد، گفت: اگر طبق بررسی انجام شده این موضوع ثابت شود قطعا قرار عدم صلاحیت تعزیرات، به صلاحیت مراجع قضایی صادر خواهد شد.

سید عبدالحمید اجتهادی مدیرکل پیشگیری و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی گفت: طبق گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت که کاشف در قاچاق کالا و مسئول بحث ثبت سفارش است حدود ۶ هزار و ۸۴۱ دستگاه خودرو در زمانی که ثبت سفارش بسته بود ثبت شده اند که طبق گزارش وزارتخانه مذکور به صورت جعلی صادر شده است.

مدیر کل پیشگیری و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی افزود: در بند پ. ماده ۲ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اگر مجوز هایی که قانوناً برای ترخیص و ورود قانونمند کالا مورد نیاز باشد جعل شود مصداق قاچاق است.

اجتهادی گفت: گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره خودرو های ثبت سفارش شده در حال حاضر در ۲ شعبه تعزیرات در حال رسیدگی است و کار های مقدماتی آن انجام می شود و جلسه ای با همکارانی که برای رسیدگی به این پرونده ابلاغ ویژه گرفتند برگزار و مقرر شد تمام افراد مرتبط اعم از متهمین، شرکت ها و مطلعین احضار و بررسی شود.

وی تاکید کرد: اگر طی بررسی نتیجه گیری شود که این خودرو ها باید توقیف شود قطعا دستور آن صادر خواهد شد، البته در حین رسیدگی امکان دارد همکاران ما متوجه شوند که این جرم سازمان یافته یا طبق مقررات قانونی معیار های جرم سازمان یافته قاچاق را دارد قطعا قرار عدم صلاحیت تعزیرات به صلاحیت مراجع قضایی صادر خواهد شد.

مدیر کل پیشگیری و نظارت بر قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی بیان کرد: امیدواریم طی بررسی ها به این نتیجه برسیم که چنین چیزی وجود ندارد؛ اما طبق گزارش صادر شده که به نظر می رسد گزارش مستندی نیز است این تعداد خودرو به صورت جعلی ثبت سفارش شده اند و اگر این جعل ثابت شود قطعا مصداق بارز قاچاق و طبق بند پ. ماده ۲ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خواهد بود.


منبع:
http://www.mizanonline.com/fa/news/415020


نام
پست الکترونيک
پيام شما