آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱۳۱
بازديد روز قبل: ۱۷۳
بازديد هفته: ۳۸۰
بازديد ماه: ۴۸۳۴
بازديد کل: ۶۲۸۳۰۲۱
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
اخبار > اخبار قوه قضاییه > ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
۸۹ بازدید
 
   

نوچه‎های غرب از تهاجمات حقوق‌بشری در امان هستند


دبیر ستاد حقوق بشر با بیان اینکه سازمان ملل اکنون در ضعیف ترین شرایط خود قرار دارد، گفت: دوستان و نوچه‎های غرب از تهاجمات حقوق بشری در امان هستند.
محمدجواد لاریجانی در حاشیه اولین نشست نمایندگان دستگاه های اجرایی در ستاد حقوق بشر در رابطه با این نشست اظهارکرد: این جلسه متعاقب مصوبات شورای عالی ستاد حقوق بشری در خدمت ریاست قوه قضاییه و با مشارکت اعضای شورا در سال گذشته تشکیل و دستورالعملی برای اقدامات نهاد های مختلف حقوق بشری تصویب شد.
به گزارش میزان، وی با بیان اینکه حقوق بشر مساله ای است که مربوط به یک نهاد در کشور نیست، تصریح کرد: برخی نهاد ها ممکن است به صورت روزمره در جریان آن باشند منتهی نیازمند این است که همه نهاد های حکومتی با سازوکار های مدنی در آن حضور فعال داشته باشند.
دبیر ستاد حقوق بشر افزود: ما در زمینه حقوق بشر هم دفاع از ارزش ها و دستاورد های انقلاب را در قبال تهاجمات غربی مبنا قرار می دهیم و هم معرفی نظم مدنی فرهنگی و سیاسی انقلاب خود را که جمهوری اسلامی بوده و نظامی مبتنی بر عقلانیت اسلامی است را توجه داریم و هم دفاع از مظلومان و کسانی که در دنیا قربانی جنایت های وسیع هستند و اتفاقا توسط مدعیان دفاع از حقوق بشر صورت می گیرد را مدنظر داریم.
لاریجانی تصریح کرد: امروز می بینیم که کودکان زیادی در سطح دنیا به شکل فجیعی کشته می شوند خانواده های زیادی از هم پاشیده می شود و میلیون ها انسان در حصر غذایی به سر می برند و انواع تجاوزات دیگر به حقوق انسان ها صورت می گیرد.
وی ادامه داد: ولی با این حال آن هایی که مدعی دفاع از حقوق بشر هستند خودشان آلوده به این جنایات هستند.
این مقام مسئول اظهارکرد: طبیعتاً جمهوری اسلامی ایران یک میدان وسیعی برای دفاع از حقوق ملت ها است. جمهوری اسلامی پایگاه مراجعه همه مظلومان دنیاست. ما در دفاع از حق و علیه ظلم هیچ گونه فشاری را تحمل نمی کنیم و آزادانه و با کمال سربلندی از مظلومین دفاع خواهیم کرد.
وی در واکنش به تجاوز اخیر کشور عربستان به یمن و کشته شدن تعداد زیادی زن و کودک در یک مراسم عروسی، اظهارکرد: ما در دفاع از حقوق مظلومان نباید خسته شویم و باید هرچه وسیع تر و مستدل تر ظلم هایی که بر علیه بشر تحت عنوان های نختلف صورت می گیرد برای دنیا عرضه کنیم.
وی گفت: یمن یکی از کشورهایی است که به صورت روشن مورد تجاوز وسیع قرار گرفته است یعنی اولاً دولت سعودی به بهانه اینکه در کشور یمن حوثی ها سر کار آمده اند به یمن تجاوز کرده اند در حالی که  این مساله در داخل یمن است و به شما ارتباط ندارد. اینکه دولت یمن چگونه باید تشکیل شود را باید مردم یمن تصمیم گیری کنند. این چه مجوزی برای تجاوز نظامی است که هیچ یک از قواعد جنگ در آن رعایت نمی شود در واقع این یک جنگ نیست بلکه تجاوز است چون جنگ برای خود قواعدی دارد.
این مقام مسئول ادامه داد: اینکه مردم در زمانی که در یک مراسم عروسی حضور دارند مورد تهاجم قرار بگیرند و غذا و دارو را بر روی آنها ببندند و میلیون ها نفر را در گرسنگی قرار دهیم در واقع یک جنایت علیه بشریت است و رژیم سعودی در این موضوع مسئول است همچنین کشور هایی که به این رژیم کمک نظامی و غیر نظامی می کنند همه مسول هستند.
لاریجانی گفت: امریکا انگلیس فرانسه و المان و دیگر کشور های دیگری که از این جنایت ها حمایت می کنند با درجات مختلف مسئول هستند و باید محاکمه شوند. این کشور ها باید پاسخگو باشند. این مبنای قانونی در سطح بین المللی است. این مطلب را ما با صدای بلند و به صورت مکرر در دنیا اعلام خواهیم کرد.
دبیر ستاد حقوق بشر با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران یک میدان واحد و نمونه برای انعکاس مظلومیت مردم یمن است، تصریح کرد: مظلومیت مردم یمن به یک گونه است مردم بحرین سوریه و عراق به گونه های دیگر. مثلاً مردم افغانستان را می بینید که هر روز شاهد انفجارات مختلف در کشورشان هستند طبیعی است که تروریست هایی که توسط امریکا تاسیس و حمایت شده و در هنگام نابودی هستند به کشور های دیگر بروند و جنایات خود را دنبال کنند.
باید سیطره نامیمون آمریکا بر سازمان ملل را تعدیل کنیم
وی گفت: خط جنایات آمریکا و متحدانش را کاملاً آشکار و برملا شده می دانیم، بنابراین وظیفه ما چه حکومت چه دستگاه های رسانه ای و چه قشر فرهیخته جامعه این است که از مظلومان دفاع و بر علیه ظلم قیام کنیم.
دبیر ستاد حقوق بشر خاطرنشان کرد: سازمان ملل اکنون در ضعیف ترین شرایط خود قرار دارد منتهی سازمان ملل متعلق به آمریکا و اروپا نیست بلکه متعلق به ملل دنیاست. ما باید این سیطره نامیمون را بر سازمان ملل حداقل تعدیل کنیم.
وی در رابطه با آخرین وضعیت کمپین آزادسازی حقوق بشر گفت: موضوع حقوق بشر یک موضوع واقعا مهمی است که گرفتار یکسری دردسرها و امراض و پدیده های نامیمون شده است.
لاریجانی افزود: یکی از این امراض مساله  تبعیض است، تبعیض یعنی اگر مساله ای مربوط به غرب باشد خوب است اما اگر با فرهنگ اسلامی و غیر غربی همخوان باشد خوب نیست؛ مساله دیگر مساله دغل بازی سیاسی است یعنی میدانی شده است که گرایش های سیاسی را به کشور های دیگر تحمیل کنند.
وی اضافه کرد: موضوع حقوق بشر گرفتار استاندارد های دوگانه است. جمهوری اسلامی ایران بنچمارک دموکراسی در غرب آسیا است و مورد تهاجمات حقوق بشری است اما کشور هایی که جنایت کرده یا جنایت میکنند و حداقل میانی حقوق بشر در آنجا رعایت نمی شود چون دوستان و نوچه های غرب هستند در امان هستند، از همه مهم تر استفاده از الفاظ و امکانات حقوق بشر برای پوشش اقدامات تروریستی است.
وی اعلام کرد: حرف ما این است که باید حقوق بشر را از این امراض آزاد کنیم، باید به سمت حقوق بشری برویم که برای همه  و فاقد استاندارد دوگانه است و برای کرامت انسانی و احترام به فرهنگ ها طراحی شده است.
لاریجانی تصریح کرد: این حقوق بشر تقاضای ملل دنیاست و این تقاضایی است که با نگاه جمهوری اسلامی ایران انشالله به نتیجه خواهد رسید.


منبع:
http://www.hemayatonline.ir/newspaper/item/13201


نام
پست الکترونيک
پيام شما