آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۴
بازديد روز قبل: ۱۶
بازديد هفته: ۱۲۵
بازديد ماه: ۴۷۲
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۸۷
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
اخبار > اخبار قوه قضاییه > ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
۹۶ بازدید
 
   

در دیدار دادستان کل کشور و رییس سازمان زندان‌ها تاکید شد: پیگیری سیاست کاهش جمعیت کیفری


دادستان کل کشور، گفت: همه قضات و مدیران دستگاه قضایی باید براساس سیاست های کلی ابلاغی رییس قوه قضاییه و منویات مقام معظم رهبری در جهت کاهش جمعیت کیفری در زندان ها فعالیت کنند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در دیداربا رییس سازمان زندان ها و جمعی از مدیران این سازمان با تأکید بر سخت و طاقت فرسا بودن مشاغل مرتبط با زندانبانی، اظهارکرد: مجموعه زندان های کشور فعالیت های گسترده ای را در راستای پیگیری حقوق زندانیان انجام می دهند که این یک اقدام شایسته در نظام زندانبانی اسلامی است.
به گزارش روابط عمومی سازمان زندان ها، دادستان کل کشور بیان کرد: همه قضات و مدیران دستگاه قضایی باید براساس سیاست های کلی ابلاغی رییس قوه قضاییه و منویات مقام معظم رهبری در جهت کاهش جمعیت کیفری در زندان ها فعالیت کنند.

   ضرورت کاهش جمعیت کیفری و ارائه خدمات مطلوب قضایی به زندانیان
در ادامه این نشست اصغر جهانگیر، رییس سازمان زندان ها، گفت: امروز یکی از مهم ترین دغدغه های سازمان زندان ها به عنوان بخشی از دستگاه قضایی کشور ارائه خدمات بهتر به زندانیان با هدف بازگشت آنان به چرخه زندگی مطلوب در جامعه است. وی افزود: خوشبختانه همکاری خوبی بین سازمان زندان ها و مجموعه دادستانی و دادسراها در جهت ارائه خدمات قضایی مطلوب به زندانیان وجود دارد که باید از این ظرفیت برای حل مشکلات قضایی آنان به ویژه در خصوص افراد بازداشتی که با قرارهای موقت وارد زندان ها می شوند استفاده کنیم.
   وجود افراد با قرار بازداشت موقت در زندان ها بیشتر از حد استاندارد نباشد
مشاور رییس دستگاه قضا با بیان اینکه وجود افراد با قرار بازداشت موقت در زندان ها نباید بیشتر از حد استاندارد باشد، گفت: تعیین تکلیف وضعیت این دسته از زندانیان می تواند ضمن کاهش آسیب های زندان، از تراکم جمعیتی در زندان ها نیز جلوگیری کند. رییس سازمان زندان ها همچنین بر هماهنگی بیشتر مجموعه دادستانی و دادسراهای کشور و سازمان زندان ها با هدف کاهش جمعیت کیفری و ارائه خدمات مطلوب قضایی به زندانیان تأکید کرد. در این دیدار که با حضور معاونان و مدیران سازمان زندان ها و معاون ارزشیابی دادستان کل کشور برگزار شد بر پیگیری حقوق زندانیان از طریق برگزاری جلسات هفتگی نمایندگان سازمان زندان ها و دادستانی تاکید کردند.


منبع:
http://www.hemayatonline.ir/newspaper/item/13202


نام
پست الکترونيک
پيام شما