آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۴
بازديد روز قبل: ۱۶
بازديد هفته: ۱۲۵
بازديد ماه: ۴۷۲
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۸۷
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
اخبار > اخبار مجلس > ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
۱۹۸ بازدید
 
   

در نشست مشترک سران سه قوه مطرح شد : همدلی مسئولان برای حل مشکلات مردم


روسا و مسئولا سه قوه در نشستی مشترک، راه های حل مشکلات مردم را بررسی و بر همدلی و هم زبانی تأکید کردند.
نشست مشترک قوای سه گانه روز گذشته با حضور آیت الله صادق آملی لاریجانی، حجت الاسلام حسن روحانی و علی لاریجانی روسای سه قوه کشور، معاونین، وزرا و برخی از مسئولان ارشد سه قوه به میزبانی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی عضو هیات رییسه مجلس در آغاز این نشست، گفت: شاهد حضور یکدست جمیع روسای محترم قوای سه گانه، اعضای محترم هیأت دولت و مقامات محترم قوه قضاییه برای طرح و بررسی مباحث مهم پیرامون مشکلات مردم در جهت حفظ، تداوم و ارتقاء دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم. وی افزود: ناگفته پیداست که در این مقطع حل مسائل کشور نیازمند همدلی، همکاری و هماهنگی همه نیروهای درون نظام است.
غلامرضا کاتب عضو هیأت رییسه مجلس هم در گفت وگو با خانه ملت  در تشریح نشست مشترک قوای سه گانه در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در ابتدای این نشست نمایندگان فراکسیون های سیاسی مجلس و پس از آن ها رؤسای قوای سه گانه به بیان دیدگا ‎ه ها و نقطه نظرات خود پرداختند. نماینده مردم گرمسار در مجلس افزود: در سخنان نمایندگان فراکسیون های سیاسی عمدتا مطالبات و دیدگاه های مردم مطرح شد که هر یک از نمایندگان فراکسیون ها از زاویه دید خود مسائل و مشکلات مردم را بیان کردند.
وی ادامه داد: رؤسای قوای سه گانه نیز به تشریح آخرین تحولات مهم بین المللی، توطئه ها و برنامه ریزی های دشمنان علیه انقلاب اسلامی پرداختند و در این باره نکات مهمی را یادآور شدند.
کاتب محور اصلی مباحث مطرح شده در نشست قوای سه گانه را مسائل اقتصادی خواند و گفت: نحوه مواجه شدن با بحران آب، اشتغال، سیستم نظام بانکی و لزوم حمایت این سیستم از تولید و چگونگی حمایت هر یک از نهادها از تولید داخلی مطرح شد.
پس از برگزاری این نشست، روسای سه قوه در یک نشست مشترک خبری حضور یافتند.
رییس قوه قضاییه:
بزرگترین مسئله حل مسائل اقتصادی و معیشتی مردم است
آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه طی سخنانی در این نشست خبری، محور این جلسه را همدلی و وحدت بین قوا در حل مشکلاتی که مردم با آن مواجه هستند دانست و اظهار داشت: ان شالله مهمترین چالش که مسائل اقتصادی کشور است با همدلی، همفکری و تفاهم بین قوا و همچنین تفاهم و همدلی بین حاکمیت و مردم این مشکلات حل خواهد شد. وی با بیان اینکه امروز بزرگترین مسئله حل مسائل اقتصادی و معیشتی مردم است، گفت: قوه قضاییه در بحث امنیت اقتصادی در صحنه خواهد بود و با همکاری دولت و مجلس طرح هایی را برای این مسئله ارائه خواهد کرد. آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه با نیروی انسانی قوی و بااستعداد، جوان هایی که در صحنه هستند و حضور گسترده مردم بصیر ما در صحنه مشکلات حل شدنی است، شرط این موضوع را همدلی و وفاق دانست. رییس دستگاه قضا وحدت، همدلی و شنیدن مشکلات از زبان رییس جمهوری، رییس مجلس و نمایندگان را پیام این جلسه دانست و ابراز امیدواری کرد این جلسه و جلسات مشابه، قدم بسیار موثری برای حل مشکلات باشد و مشکلات را در حدی که میسور است، برطرف کند.
رییس جمهوری تأکید کرد
لزوم  هماهنگی بین قوای سه گانه برای پیشرفت
رییس ‎جمهوری طی سخنانی در این نشست خبری، گفت: در این جلسه، همه مشکلات مورد نیاز و مطالبات مردم مورد بحث قرار گرفت. بسیار مهم بود که همه همفکر و هم نظر بودیم.  وی افزود: درباره مساله کم آبی، مسائل  منطقه ای و برجام که ممکن است بدعهدی هایی صورت بگیرد، باید برای همه اینها برنامه هایی داشته باشیم. روحانی ادامه داد: دولت برنامه خود را ارائه کرد. برای کم آبی کارگروهی را تشکیل دادیم و به طور مرتب از اقدامات خود اطلاع ‎رسانی خواهد کرد. وی یادآور شد: در زمینه مسائل اقتصادی نیز دولت تصمیمات بسیار خوبی اتخاذ کرده است و در مسئله ارز دولت پیش قدم شد به طوری که اگر با مشکلی روبرو شویم، پیشاپیش این مسئله را پیش بینی کرده و در این زمینه برنامه ریزی داریم. مردم ما کاملا مطمئن باشند که نیاز ارزی مردم در زمینه واردات و خدمات مورد نیاز تامین خواهد شد، دولت ارز لازم را در اختیار دارد و در اختیار مردم قرار می دهد. روحانی گفت: تلاش می کنیم امسال در زمینه مسکن هم سرمایه گذاری خوبی انجام شود از طریق طرح بازآفرینی شهرها که این امر در زمینه اشتغال هم بسیار آثار خوبی خواهد داشت. رییس جمهوری افزود: در همه زمینه ها اگر بخواهیم موفق شویم راهش همفکری و هماهنگی بین قوای سه گانه است. یکی از نکاتی که امروز هر سه قوه بر آن تاکید داشتند مسئله امنیت سرمایه گذاری، جذب سرمایه گذاری و رفع موانع بود. این تصمیم قاطع دولت، مجلس و قوه قضاییه است که موانع تولید و سرمایه گذاری را رفع کنیم. روحانی با بیان اینکه در حوزه محیط زیست نیز دولت گام های بسیار مناسبی برداشته و برنامه دارد که این مسیر را ادامه دهد، افزود: یکی از مسائل مهم در حوزه نوسازی خودروهای فرسوده است که با سرعت بسیار بیشتری در دستور کار دولت قرار دارد تا بتوان حمل و نقل را به شرایط مطلوب رساند و همه کامیون ها، اتوبوس ها و مینی بوس ها را با طرح نوسازی، غیرآلاینده سازیم. رییس جمهوری با اشاره به طرح مجلس برای مواجهه با ریزگردها در قانون بودجه تصریح کرد: این تصمیم مهم مجلس را در حوزه محیط زیست اجرایی خواهیم کرد تا شرایط بهتری در این حوزه در سال جاری شاهد باشیم.
​​​​​​​رییس مجلس:
نگاه ها برای حل مسائل مردم به هم نزدیک است
علی لاریجانی رییس مجلس در نشست خبری مشترک با سران قوا، اظهار داشت: تشکر می کنم از سران قوا که در این شرایط حساس کشور، دعوت مجلس را پذیرفتند. مسائل اصلی مردم بحث شد و خوشبختانه نگاه ها برای حل مشکلات به هم نزدیک است. وی افزود: سازوکارهایی هم به طور اجمالی مورد بحث قرار گرفت تا به حل مشکلات نزدیک شویم. با توجه به نکاتی که مقام معظم رهبری درباره تولید ملی سفارش فرمودند، آهنگ سرعت بخشی برای حل مسائل در پیش داشته باشیم.


منبع:
http://www.hemayatonline.ir/?nid=4180&pid=1&type=0 /س


نام
پست الکترونيک
پيام شما