آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۱۷
بازديد روز قبل: ۱۵
بازديد هفته: ۱۰۹
بازديد ماه: ۵۲۴
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۱۲
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
اخبار > سایر خبرها (عمومی) > ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
۱۴۷ بازدید
 
   

سپاه از عهده مأموریت‌های محوله به‌خوبی برآمده است/ نقش سپاه در صیانت از جمهوری اسلامی


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که اکنون وارد چهلمین سال حضور خود در عرصه های گوناگون کشور شده به نیرویی راهبردی نظامی، امنیتی، سازندگی و اطلاعاتی کارآمد و خستگی ناپذیر برای نظام جمهوری اسلامی تبدیل شده است.
عضو هیأت علمی گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس پیشین سازمان بسیج اساتید دانشگاه های استان اصفهان همزمان با دوم اردیبهشت سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تشریح ابعاد خدمات و دستاوردهای این نهاد انقلابی پرداخت.

ابوالفضل قربانی اظهار کرد: «این سازمان انقلابی با هدف دفاع و پاسداری از تمام دستاوردهای انقلاب اسلامی تشکیل شد و تا امروز از عهده همه وظایف خود که همان دفاع از انقلاب اسلامی و دستاوردهایش ـ که همه کفر برای نابودی و سرنگونی آن بسیج شده بود ـ به خوبی برآمده است.

قربانی گفت: «پاسداران انقلاب اسلامی در این راه چنان از خود ایثار، فداکاری و رشادت به خرج دادند که امام خمینی(ره) پس از گذشت دو سال از تشکیل آن، فرمودند: «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود.

عضو هیأت علمی گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان افزود: «اوایل پیروزی انقلابی اسلامی در توطئه هایی که دشمنان ملت ایران ایجاد می کردند مانند؛ بحران های گنبد و ترکمن صحرا، سیستان و بلوچستان، کردستان، خوزستان و آذربایجان همگی به دست سپاه به کلی از بین رفتند و چندین کودتا و طرح براندازی توسط آن خنثی و سرکوب شد. بسیاری از احزاب، گروه ها و افراد ضد انقلاب و معاند با نظام جمهوری اسلامی نیز که در برابر آن دست به خشونت و اسلحه برده بودند، توسط این نهاد انقلابی فروپاشیده شدند.

وی عنوان کرد: «در این زمان، نظام نوپای جمهوری اسلامی می رفت تا دوران بحران اولیه انقلاب را پشت سر بگذارد و وارد دوره ثبات، بازسازی و استحکام خود شود که رژیم بعث صدام با تمام توان خود به یاری شرق و غرب آن را مورد تاخت و تاز قرار داد.

رئیس پیشین سازمان بسیج اساتید دانشگاه های استان اصفهان گفت: «پس از این حادثه، سپاه چاره ای جز این نداشت که مقابله با دشمن متجاوز و دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور را به دفاع از انقلاب و دستاوردهایش ضمیمه کند. وقتی سپاه وارد جنگ شد، خوش بین ترین فرد در داخل و خارج از ایران تصور نمی کرد که فرزندان خمینی کبیر (ره)، بتوانند ارتش تا بن دندان مسلح عراق را پس از هشت سال نبرد بی وقفه، به زانو درآورند و عملیات هایی را طراحی و اجرا کنند که باعث حیرت ارتش های بزرگ دنیا شود. و در این راه هزاران شهید که از بهترین جوانان این مرز و بوم بودند را تقدیم انقلاب و کشور اسلامی کرد.

قربانی ادامه داد: «پس از پایان جنگ تحمیلی، سپاه وارد عرصه سازندگی و عمران و آبادانی کشور شد و امکانات مهندسی خود را به میدان آورد و بزرگترین طرح های عمرانی و سازندگی کشور را با دقت و مهارت طراحی و اجرا کرد. همزمان با اجرای طرح های بزرگ از نظر سازمانی، تجهیزات و تکنولوژی نظامی و آموزش نیروهای انسانی هم رشد و تکامل پیدا کرد و توان نظامی و رزمی اش را ارتقا داد و اکنون یکی از نیروهای نظامی و ایدئولوژیک برجسته منطقه غرب آسیا محسوب می شود طوری که حتی توانسته در مبارزه با مخوف ترین و خطرناکترین گروه های تروریستی که بدست استکبار و ایادی منطقه ای آن ایجاد و تقویت شده است، سرافرازانه از کشور، منطقه و ناموس مردم محافظت کند.

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار آنــا درباره امکان تعامل علمی میان دانشگاه و بخش های تحقیقاتی سپاه عنوان کرد: «قطعا ارتباط دانشگاه و دانشگاهیان اعم از اعضای هیات علمی و دانشجویان با این نهاد انقلابی می تواند نقش برجسته ای را در حفظ انقلاب و پیشرفت کشور رقم بزند، پیشرفت های ایجاد شده در حوزه دفاعی و فضایی و دیگر حوزه ها حاصل این ارتباط موثر بین مراکز علمی با این نهاد مقدس است که با روحیه جهادی، الگویی «از ما می توانیم را به تصویر کشیده است و این می تواند برای محققین و پژوهشگران دانشگاهی فرصتی برای همکاری و البته نمونه ای از پشتکار و موفقیت باشد.

قربانی تأکید کرد: «اگر امروز شاهد هجمه های فراوان دشمنان و برخی تریبون های نادان و یا خائن به این نهاد مقدس و اعضای فداکار آن هستیم علت آن سد مستحکمی است که سپاه در طول حیات خود در برابر دشمنان انقلاب و نظام ایجاد کرده طوری که تمام دسیسه های آنها را به فضل الهی خنثی کرده است.


منبع:
http://www.ana.ir/news/382745


نام
پست الکترونيک
پيام شما