آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۳
بازديد روز قبل: ۱۴
بازديد هفته: ۱۲۵
بازديد ماه: ۴۶۹
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۷۰
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
اخبار > ساير خبرها (عمومي) > ۱۳۸۷/۰۴/۱۱
۱۱۰ بازدید
 
   

مقامات پنتاگون: حمله به ایران در تمام دنیا برای آمریكا پیامد دارد


یك شبكه خبری آمریكایی در پایگاه اینترنتی خود با انتشار گزارشی از هشدار مقامات وزارت دفاع آمریكا مبنی بر حمله اسرائیل به ایران خبر داد و به نقل از آنان نوشت: این اقدامی است كه پیامدهای وسیع امنیتی و اقتصادی برای آمریكا و دیگر كشورهای دنیا دارد.
  
 
به گزارش فارس، شبكه خبری "ای بی سی" در گزارش امروز خود نوشت: مقامات ارشد پنتاگون نگران این هستند كه اسرائیل تا پیش از پایان سال جاری میلادی به تاسیسات اتمی ایران حمله كند كه این اقدامی است كه پیامدهای وسیع امنیتی و اقتصادی برای آمریكا و دیگر كشورهای دنیا دارد.
یك مقام بلندپایه دفاعی آمریكا به شبكه "ای بی سی" اعلام كرد: یك احتمال فزاینده وجود دارد كه اسرائیل چنین حمله ای را انجام خواهد داد و این اقدامی است كه پاسخ تلافی جویانه ایران را نه تنها علیه اسرائیل بلكه علیه آمریكا نیز در پی خواهد داشت.
بر اساس نوشته این پایگاه اینترنتی این شبكه خبری آمریكایی مقامات واشنگتن دو "خط قرمز" را به عنوان عامل شروع تهاجم اسرائیل شناسایی كرده اند.
اولین خط قرمز مرتبط با زمانی است كه تاسیسات هسته ای نطنز به اندازه كافی اورانیوم غنی شده در سطح بالا برای تولید سلاح هسته ای تولید كند.
بر اساس جدیدترین برآوردهای اطلاعاتی آمریكا و اسرائیل این مرحله از غنی سازی اورانیوم احتمالا در سال ۲۰۰۹ به وقوع می پیوندد و ممكن است تا پایان سال جاری میلادی انجام شود.
دومین خط قرمز مربوط به زمانی است كه ایران سامانه دفاع هوایی SA-۲۰ را از روسیه خریداری كند و بنابراین اسرائیلی ها ممكن است بخواهند پیش از اینكه این سامانه حمله به ایران را دشوارتر كند، به ایران حمله كنند.
برخی مقامات پنتاگون همچنین نگران این هستند كه اسرائیل ممكن است حمله علیه ایران را تا پیش از روی كار آمدن رئیس جمهور جدید آمریكا (كه ممكن است حمایت كمتری از حمله علیه ایران انجام دهد) یعنی در ژانویه سال آینده میلادی انجام دهند.
بر همین اساس مقامات وزارت دفاع آمریكا بر این باورند كه رزمایش هوایی اسرائیل بر فراز دریای مدیترانه كه اوایل ماه گذشته میلادی صورت گرفت، یك تمرین صرف نبوده بلكه آموزش اصلی و بنیادی مورد نیاز برای انجام عملیات علیه ایران است.
مدتی است لفاظی های مقامات اسرائیل علیه جمهوری اسلامی ایران به گونه ای است كه نگرانی مقامات آمریكایی را برانگیخته و از سوی دیگر مقامات كشورمان امكان انجام این اقدام برای اسرائیل را غیرممكن دانسته و اینگونه جوسازی ها را جنگ روانی توصیف كردند.
بر همین اساس "گری اكرمن" رئیس كمیته فرعی خاورمیانه در كنگره آمری اظهار داشت، موضع آمریكا این است كه خواستار به كارگرفته شدن گزینه نظامی برای فیصله یافتن نگرانی های ناشی از توسعه برنامه هسته ای ایران نیست.
اكرمن گفت: ایران باید بداند كه مقصود ما به كارگیری گزینه نظامی نیست اما خواهان اعطای ضمانت برای صلح و اعتماد سازی درباره عدم وقوع هیچ گونه حمله و درگیری در خاورمیانه و عمل در این زمینه هستیم.
همزمان با لفاظی های دشمنان علیه كشورمان بسیاری از مقامات لشكری و كشوری جوسازی های دشمنان را جنگ روانی خوانده اند و تاكید كرده اند كه هرگونه تجاوز دشمنان با پاسخی دندان شكن دریافت خواهد كرد.
حسین همدانی مشاور عالی فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر روزی تهدید دشمنان برای حمله نظامی به ایران عملی شود، ضرب شست سنگینی از نیروهای دفاعی ما می خورد.
وی گفت: توان نیروهای دفاعی ایران با پشتیبانی مردم نسبت به دوران دفاع مقدس، ده ها برابر شده است.
همدانی با بیان اینكه همكاری سپاه پاسداران با بسیج مردمی عامل تبدیل نظام جمهوری اسلامی به قدرت برتر و نخست منطقه شده است، تاكید كرد: كارشناسان خبره نظامی جهان نیز ایران را قدرت برتر منطقه می دانند.
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در سخنانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه با توجه به تهدیداتی كه به كشور در زمینه مسایل هسته ای و دیگر مسایل صورت می گیرد و رزمایشی كه رژیم صهیونیستی برگزار كرد و تبلیغاتی كه مبنی بر حمله قریب الوقوع به كشور صورت می گیرد، شما این تبلیغات را ناشی از چه چیزی می دانید، گفت: این اولین بار نیست كه در معرض چنین تبلیغاتی قرار می گیریم.
وی افزود: اگر به خاطر داشته باشید در ادوار مختلف و حتی در سال های اخیر هر چند وقت یك بار چنین تبلیغات پرحجمی را شاهد بودیم كه بیشتر تصور می شود می خواهند یك كاری را كه از جهات سیاسی صورت دهند و برای این كار آتش توپخانه عملیاتی روانی را نیاز دارند.
وی افزود: البته این بار هم می تواند وجهه قالبش همین باشد، ولی همیشه ایران آمادگی كامل برای هر گونه اقدام را دارد.
رئیس ستادكل نیروهای مسلح تاكید كرد: هر متجاوز به ایران را با سرنوشت شومی بدرقه می كنیم تا مایه عبرت تاریخ باشد.
سردار سرلشكر سیدحسن فیروزآبادی با اشاره به تهدیدات اخیر مسئولان رژیم صهیونیستی بر ضد ایران، آنرا ناشی از شكست های متعدد دانست و گفت: دشمنان می دانند كه ملت ایران با وحدت و ایمان خود و برخورداری از رهبری مقتدر و حكیم همچون یك ارتش یكپارچه هستند و با سازماندهی و آموزشهای نظامی در قالب بسیج و همچنین همراهی نیروهای مسلح، هر شیطانی كه قصد حمله به ایران را داشته باشد، منهدم خواهد كرد.


 


منبع:
فارس سه شنبه 11 تير 1387


نام
پست الکترونيک
پيام شما