آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۲
بازديد امروز: ۳
بازديد روز قبل: ۲۰
بازديد هفته: ۱۱۶
بازديد ماه: ۵۱۹
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۱۸
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
اخبار > ساير خبرها (عمومي) > ۱۳۸۷/۰۴/۰۴
۹۶ بازدید
 
   

واکنش تهران به تصمیمات تنگ نظرانه اتحادیه اروپا


سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش نسبت به تصمیمات تنگ نظرانه اتحادیه اروپا در خصوص محدودیتهای مالی علیه ایران خاطر نشان کرد: رویکردهای غیرقانونی، دوگانه و متناقض در شرایط و فضایی که بررسی بسته های پیشنهادی مطرح می باشد،بی معنا بوده و به شدت تقبیح می شود. 
" سیدمحمدعلی حسینی" با اشاره به رویکردهای سیاسی و مغرضانه نسبت به حقوق مشروع ملت بزرگ ایران گفت: اتخاذ سیاست چماق و هویج در برابر حقوق قانونی و اراده ملی و خلل ناپذیر ملت بزرگ ایران برای کسب پیشرفت در زمینه فناوریهای نوین بیراهه بوده و هیچگونه تاثیری بر پیگیری و تحقق حقوق مسلم این ملت نخواهد داشت.
حسینی با ارزیابی آثار معکوس اینگونه رویکردها خاطر نشان کرد: اینگونه رفتارها، عزم ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران در تثبیت حقوق مسلم خویش را راسختر کرده و فرصت های مرتبط با منافع اروپائیان را تضییع نموده و کمکی به فضای مناسب برای حل دیپلماتیک نخواهد کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه به اتحادیه اروپا توصیه کرد تا راه حلی معقول شامل پرهیز از اقدامات نمایشی ، احترام به حقوق مشروع ملت ایران ، تطبیق مفاد متوازن مقررات ان. پی.تی ، بازگشت به راه حل های تفاهم آمیز بر اساس مشترکات بسته های پیشنهادی طرفین را مورد توجه قرار دهند.
 

منبع:
ايرنا سه شنبه 4 تير 1387


نام
پست الکترونيک
پيام شما