آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۲
بازديد روز قبل: ۲۰
بازديد هفته: ۱۱۶
بازديد ماه: ۵۱۹
بازديد کل: ۶۲۸۶۵۱۷
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۶
اخبار > ساير خبرها (عمومي) > ۱۳۸۷/۰۴/۰۴
۱۰۰ بازدید
 
   

آیت الله مکارم شیرازی : قوای سه گانه با وحدت مشکلات مردم را برطرف کنند


 حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید ، گفت : قوای سه گانه با همفکری ،همدلی ووحدت مشکلات مردم را رفع کنند. 
به گزارش ایرنا، وی عصردوشنبه دردیدار علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی ، افزود: هراندازه پیوند میان مسوولان ارشد نظام بویژه سران قوای سه گانه بیشتر شود، کشور با مشکلات کمتری مواجه خواهد شد.
وی ادامه داد: در شرایط فعلی کشور، مسوولان قوای سه گانه برای رفع مشکلات مردم دست به دست هم دهند.
آیت الله مکارم شیرازی به تشکیل کمیسیون اقتصادی مشترک دولت ومجلس اشاره کرد وگفت : تشکیل کمیسیون مشترک گام موثری در رفع مشکلات مردم خواهد بود.
این مرجع تقلید اظهار داشت : متاسفانه برخی مغرضان برای مردم این ذهنیت راایجاد کرده اند که دولت ومجلس هر کدام برای خود ، خود سرانه تصمیم می گیرند ولی همدلی و مسیر واحد مسوولان این ذهنیت رااز بین می برد.
آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: با توجه به اینکه بسیاری از تخلفات زیر نظر قوه قضائیه بررسی می شود، دولت و مجلس باید با این قوه نیز تعامل بیشتری داشته باشند.
وی تورم ، گرانی ، مشکلات اقتصادی ومسائل فرهنگی رااز موضوعات مهم نظام خواند که مسوولان باید با جدیت رسیدگی به این مسائل را دراولویت خود قرار دهند.
آیت الله مکارم شیرازی افزود: باید مردم در جریان کامل امور قرار گیرند تا در برخی از زمینه ها دولت ومسوولان را همراهی نمایند.
وی ادامه داد: در سال دو میلیون تن ضایعات نان داریم ، اگر با اطلاع رسانی مناسب مردم به این مساله آگاهی پیدا کنند، صرفه جویی خواهند کرد.
وی همچنین گفت : همه اقشار جامعه اعم ازدولت ، علما ومردم باید برای رفع مشکلات کشور خصوصا خشکسالی تلاش کنند.
این مرجع تقلید موضوع هسته ای ایران را بسیار مهم خواند وگفت : گاهی برخی از شعارها دراین زمینه تبدیل به مشکل می شود وبا توجه به حساسیت این مساله باید با درایت آن را دنبال کرد.
آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت : درموضوع انرژی هسته ای ازحق خودکوتاه نیاییم ولی حق نه با کارهای غیر مدبرانه بلکه باید با تدبیر اتخاذ شود.
وی همچنین از رییس مجلس خواست که با توجه به سوابق خود در موضوع هسته ای و سیاست خارجی ، تجربیات خود را دراختیار وزارت خارجه ، مجلس و مسوولان قرار دهد.
وی تصریح کرد: دولت وملت درشرایط طوفانی ازهم جدا نیستند و باید با برنامه ریزی ووحدت نظر مشکلات کشور را دنبال کنند.
آیت الله مکارم شیرازی همچنین ابرازامیدواری کرد که با تشکیل مجلس جدید وضعیت شهر قم نیز مورد توجه قرار گیرد.
وی مساله آب ، طرح حرم تا حرم ، خیابانهای غیراستاندارد، بافت های فرسوده و عدم تجهیز بیمارستانهای قم را از مهمترین معضلات شهر قم ذکر کرد وگفت : شهر قم مربوط به شیعیان جهان وملت ایران است وکسی به نمایندگان قم ایراد نمی گیرد، اگر برای این شهر امتیاز بگیرند.
آیت الله مکارم شیرازی گفت : متاسفانه اخیرا سوبسید کاغذ را برداشتند و این مساله باعث گرانی کاغذ وکتاب شده وباید این مشکل نیز در قم برطرف شود.

منبع:
ايرنا سه شنبه 4 تير 1387


نام
پست الکترونيک
پيام شما