آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۲۰
بازديد روز قبل: ۲۳۱
بازديد هفته: ۲۷۶۶
بازديد ماه: ۷۰۲۱
بازديد کل: ۶۲۸۱۸۴۶
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
حقوق بین الملل > حقوق بشر > ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
۳۲۱ بازدید
 
   

بررسی موارد نقض حقوق زنان توسط رژیم صهیونیستی


کمیته مبارزه با تبعیض علیه زنان، ششمین گزارش دوره ای رژیم صهیونیستی، در مورد اجرای مفاد کنوانسیون رفع تمام انواع تبعیض علیه زنان را مورد بررسی قرار داد.
به گزارش مرکز پایش ستاد حقوق بشر، در جلسه کمیته مبارزه تعبیض علیه زنان  که با حضور نمایندگان رژیم صهیونیستی برگزار شد، کارشناسان اظهار کردند که بسیاری از مشکلات زنان، مانند سن ازدواج و تصویب نشدن پروتکل اختیاری توسط رژیم صهیونیستی همچنان باقی مانده است.
تعهدات فرامرزی رژیم صهیونیستی به خصوص در سرزمین های فلسطین اشغالی که به عدم اجرای مفاد کنوانسیون در آنجا منتهی شده؛ حصول اطمینان از حق پناهندگی؛ حقوق اقلیت ها؛ محدودیت کار سازمان های جامعه مدنی، روزنامه نگاران و مدافعان حقوق بشر؛ عدم پیوستن کامل به معاهدات بین المللی؛ طرح جامع ملی برای دستیابی به پیشرفت زنان؛ موانع دینی برای نمایندگی سیاسی زنان ارتدوکس؛ عدم مشارکت سیاسی زنان عرب؛ مشکل ادغام زنان عرب در بازار کار؛ دسترسی ناکافی به عدالت و کمک های قانونی؛ خشونت علیه زنان و به خصوص زنان فلسطینی؛ قاچاق زنان و بهره برداری جنسی از آنها؛ اخراج و جابجایی اجباری که بر زنان فلسطینی تحمیل می شود؛ تبعیض علیه زنان و دختران در آموزش و پرورش؛ عدم برابری جنسیتی در اشتغال؛ خدمات بهداشتی و منابع پزشکی ناکافی؛ توانمندسازی کم زنان روستایی و اقتدار دادگاه های مذهبی در مورد ازدواج و طلاق، از دیگر مسائلی بود که توسط کارشناسان برجسته شد.
هنوز هم بسیاری از زنان در رژیم صهیونیستی در تلاش برای دستیابی به فرصت های برابر هستند و در این خصوص کمیته خواستار همه اقدامات لازم برای پیاده سازی توصیه ها شد.
نحوه برخورداری زنان یهودی و دیگر زنان را از دسترسی به خدمات مساوی، استراتژی دسترسی زنان به خدمات اجتماعی، چگونگی شرکت زنان در تصمیم گیری های کلان و نحوه دسترسی به فرصت های برابر در حوزه دیجیتال از جمله سئوالاتی بود که کارشناسان مطرح کردند.
نحوه دسترسی زنان به خدمات اعتباری و بانکی و اقدامات انجام شده برای جلوگیری از ازدواج کودکان از دیگر سئوالات مطرح شده توسط کارشناسان بود.
کارشناسان یادآورشدند که به عنوان مثال روستای «بیدوین ام الحرن تخریب شده و به شهر یهودیان «هیران تبدیل شده که در آن تنها یهودیان رژیم صهیونیستی سکونت دارند.
هیأت رژیم صهیونیستی شامل نمایندگان دفتر دادستان کل، وزارت دادگستری، وزارت کار، امور اجتماعی و خدمات اجتماعی، وزارت بهداشت، وزارت آموزش، وزارت امور خارجه و مامور دایمی رژیم صهیونیستی در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو، بود.


منبع:
www.hemayatonline.ir/newspaper


نام
پست الکترونيک
پيام شما