آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۹
بازديد روز قبل: ۱۸
بازديد هفته: ۱۴۳
بازديد ماه: ۱۵۴۴
بازديد کل: ۶۲۸۵۵۸۳
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
حقوق بین الملل > حقوق بشر > ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
۴۱۶ بازدید
 
   

انتقاد فعالان حقوق بشر از تشدید نظارت بر کاربران در فضای مجازی توسط دادستانی انگلیس


دادستانی انگلیس، برنامه های جدید خود برای تعقیب شدیدتر و اعمال مجازات های سنگین تر به بهانه مقابله با توهین و افراط گرایی در فضای مجازی را اعلام کرد.

به گزارش گاردین، این برنامه که به بهانه کنترل بیشتر دولت بر فضای مجازی تنظیم شده، قصد دارد تا توهین به هر شخص در فضای مجازی را معادل توهین «رو در رو و لسانی محسوب کند و همان مجازات توهین رو در رو را برای مرتکبین اعمال نماید.

«ساندرز دادستان انگلستان در توجیه برنامه جدید اظهار داشت: «سرکوب در فضای مجازی یک ضرورت فوری است تا بتوانیم از وقایعی مانند آنچه که در چند روز قبل در «چارلوتزویل آمریکا اتفاق افتاد، جلوگیری کنیم.

بر اساس گزارش ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، وی ضمن اعتراف به وجود سیستماتیک و ریشه ای جرائم ناشی از تنفر در رسانه ها و شبکه های اجتماعی انگلیس، افزود: از امروز به بعد حتی کوچکترین موارد مرتبط با توهین و ابراز تنفر در فضای مجازی و رسانه ای را بدون واکنش نخواهیم گذاشت.

بر اساس آمارها، در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ میلادی، جرائم ناشی از تنفر در انگلیس حدود ۲۰ درصد به نسبت سال قبل افزایش داشته است.

این در حالی است که افزایش نظارت و کنترل بر فضای مجازی همواره مورد انتقاد فعالان و مدافعان حقوق بشر بوده است؛ چراکه معتقدند دولت ها از این سیاست برای سرکوب مخالفان و کنترل رسانه ها به نفع خود استفاده می کنند.


منبع:
http://www.isna.ir/news/96053018677


نام
پست الکترونيک
پيام شما