آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۱
بازديد امروز: ۳۶
بازديد روز قبل: ۴۱۳
بازديد هفته: ۳۰۴۰
بازديد ماه: ۶۷۹۰
بازديد کل: ۶۲۸۱۶۳۱
آي پي: ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۸۷
حقوق بین الملل > مقررات فرهنگی ،اجتماعی ،ورزشی > ۱۳۹۶/۰۴/۰۷
۳۲۰ بازدید
 
   

پرونده مصادره آثار ۲ هزار ساله ایران روی میز قضات دیوان عالی آمریکا


دیوان عالی امریکا امروز -سه شنبه- اظهارات بازماندگان حمله تروریستی بیست سال پیش در اسرائیل را، که خواهان مصادره قطعات باستانی موجود ایران در یکی از موزه های آمریکا جهت تامیت غرامت ۷۱ و نیم میلیون دلاری از تهران هستند، خواهد شنید.
به نقل از اسوشیتدپرس،دیوان عالی امریکا امروز -سه شنبه- اظهارات بازماندگان حمله تروریستی بیست سال پیش در اسرائیل را، که خواهان مصادره قطعات باستانی موجود ایران در یکی از موزه های آمریکا جهت تامیت غرامت ۷۱ و نیم میلیون دلاری از تهران هستند، خواهد شنید.

دیوان عالی اعلام کرده اند امروز حکم قبلی دادگاه را، مبنی بر این که قربانیان آمریکایی انفجار سال ۱۹۹۷ در اورشلیم نمی توانند به دنبال ضبط مجموعه تاریخی ایرانی موجود در شیکاگو باشند، بررسی خواهند کرد.

دادگاه تجدیدنظر ناحیه ۷ آمریکا پیشتر حکم کرده بود که ایران مالکیتی بر بخشی از مجموعه باستانی که در موزه تاریخ طبیعی و دانشگاه شیکاگو نگهداری می شود ندارد و بقیه آن قطعات تاریخی هم طبق قوانین ایالات متحده، از مصونیت برخوردار هستند.

شاکیان پرونده ایران را متهم می کنند به گروه فلسطینی حماس – که حمله مذکور را انجام داده است – خدمات آموزشی و دیگر حمایت های لازم را ارائه داده است.

این افراد موفق به جلب حمایت دادگاه در این دیدگاه شده و به دنبال منبع تامین غرامت خود هستند.

 


منبع:
http://www.mizanonline.ir/fa/news/323383


نام
پست الکترونيک
پيام شما