آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۴۲
بازديد امروز: ۱۲۶۳
بازديد روز قبل: ۲۶۷۴
بازديد هفته: ۲۰۶۹۳
بازديد ماه: ۶۰۳۵۰
بازديد کل: ۶۰۹۳۹۱۸
آي پي: ۵۴.۳۶.۱۴۸.۲۱۲
اخبار > اخبار مجلس > ۱۳۹۵/۰۶/۱۰
۱۲۹ بازدید
 
   

با رأی نمایندگان؛ لایحه موافقتنامه دوجانبه حمل ونقل هوایی بین ایران و زیمبابوه تصویب شد


نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۰ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه موافقتنامه دوجانبه حمل و نقل هوایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت زیمبابوه با ۱۵۲ رأی موافق، بدون رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۶ نماینده حاضر در جلسه با آن موافقت کردند.

در ماده واحده این لایحه آمده است: موافقتنامه دوجانبه حمل ونقل هوایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری زیمبابوه مشتمل بر یک مقدمه و ۱۹ ماده و یک پیوست به شرح پیوست تصویب و اجازه تسلیم اسناد آن داده می‌شود.

در تبصره الحاقی یک آن آمده است: کلیه اصلاحات آتی موضوع ماده ۱۴ موافقتنامه باید طبق اصول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب شود.

در تبصره الحاقی ۲ نیز آمده است: حل اختلاف از طریق داوری موضوع ماده ۱۵ این موافقتنامه منوط به رعایت اصل ۱۳۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.

بدری: اهمیت بهره‌گیری از حمل و نقل هوایی در افزایش حجم مبادلات کالا و مسافر

صدیف بدری در گزارشی از روند بررسی این موافقتنامه در کمیسیون متبوعش گفت: با عنایت به اهمیت بهره‌گیری از حمل و نقل هوایی در افزایش حجم مبادلات کالا و مسافر و با توجه به تاثیر آن در زمینه‌سازی رشد اقتصادی و نظر به ضرورت گسترش صنعت حمل و نقل از جمله خطوط هوایی خارج از کشور و بهره‌برداری از سرویس‌های هوایی منظم بین ایران و زیمبابوه و برای ارتقاء سطح روابط بین دو کشور است. ضمن اینکه جمهوری اسلامی ایران و زیمبابوه عضو کنوانسیون هواپیمایی کشوری بین‌المللی نیز هستند./


منبع:
http://www.icana.ir/Fa/News/307883


نام
پست الکترونيک
پيام شما