آمار بازدید سایت
کاربران آنلاين: ۳۴
بازديد امروز: ۱۹۲۳
بازديد روز قبل: ۲۸۳۵
بازديد هفته: ۱۸۰۶۴
بازديد ماه: ۲۷۶۰۲
بازديد کل: ۶۲۳۰۱۰۶
آي پي: ۱۰۰.۲۴.۴۶.۱۰
نظریات مشورتی > نظریات مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه > ۱۳۹۵/۰۵/۳۱
۳۵۸ بازدید
 
   

آیا اجرت المثل در صلاحیت شورا یا دادگاه خانواده می­باشد؟


برابر بند ج ماده ۹ قانون شوراهای حل‌اختلاف ۱۳۹۴ دعاوی خانواده راجع به جهیزیه، مهریه و نفقه تا نصاب مقرر در بند الف درصورتی که مشمول ماده ۲۹ حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱/۱۲/۱ نباشد، در صلاحیت شورای حل‌اختلاف است اما به اجرت‌المثل هیچ اشاره‌ای نشده است. حال آیا اجرت‌المثل در صلاحیت شورا یا دادگاه خانواده می­باشد؟

نظریه شماره ۷/۹۵/۸۴ ـ ۱۳۹۵/۱/۲۴

نظریه مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضائیه

     با توجه به اینکه از «اجرت المثل» در بند ج ماده ۹ قانون شوراهای حل‌اختلاف (مصوب ۱۳۹۴) نامی برده نشده است لذا رسیدگی به آن با هر میزان وفق بند ۷ ماده ۴ قانون حمایت خانواده ۱۳۹۱ کماکان در صلاحیت دادگاه خانواده است.

 



نام
پست الکترونيک
پيام شما